משרד הביטחון יממן תוספת של 25% לפיצוי משרתי מילואים עצמאים ובעלי עסקים

ההחלטה התקבלה לאחר שבאוקטובר הפילה הממשלה את חוק הטבות לחיילי מילואים שהגיש ח"כ שלח ■ שלח: "אנו עובדים על התיקון כבר כמעט שנתיים, אך זה רק צעד ראשון. על המילואימניקים צריך לשמור; לעצמאים ובעלי העסקים הקטנים צריך להבטיח שיוויון"

אורן מג'ר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ועדת השרים לחקיקה אישרה: משרד הביטחון יממן מתקציבו תוספת של 25% לפיצוי שמקבל כל מילואימניק עצמאי מהמוסד לביטוח לאומי עבור שירות מילואים. הדיון בוועדה נערך לאחר שבאוקטובר הפילה הממשלה את חוק הטבות לחיילי מילואים שהגיש חבר הכנסת עופר שלח (יש עתיד).

הצעת החוק ביקשה להגדיר את ההטבות להן יזכו משרתי מילואים ומפקדים במילואים. בין היתר, הציעה הצעת החוק פטור מתשלום דמי ביטוח בעבור העובד בעת היותו בשירות מילואים, החזר למשרתי מילואים עצמאיים בעבור דמי הביטוח ששילמו בעד עצמם בזמן שירות מילואים, העדפה במכרזים ממשלתיים לבעלי עסקים קטנים שהם משרתי מילואים פעילים ועוד. עלותה של הצעת החוק הוערכה ב-26.8 מיליון שקל בשנה.

חיילי מילואים ב-2012
חיילי מילואים ב-2012צילום: אליהו הרשקוביץ

בעקבות ההחלטה כתב בדף הפייסבוק שלו ח"כ שלח, המשמש כיו"ר שדולת העצמאים בכנסת, כי "אנו עובדים על תיקון זה כבר כמעט שנתיים, אך זהו רק צעד ראשון בדרך הארוכה, שמטרתה אחת: לעצמאים ובעלי עסקים קטנים תהיה אותה מערכת של זכויות וחובות כמו לשכירים - במילואים, בפנסיה, בפיצוי עבור ימי מחלה ובכל זכות סוציאלית אחרת. על המילואימניקים צריך לשמור; לעצמאים ובעלי העסקים הקטנים צריך להבטיח שיוויון".

ח"כ עפר שלח
ח"כ עפר שלחצילום: אמיל סלמן

בתנועת "עצמאים עושים שינוי"  שבשבועות האחרונים קיימה קמפיין במדיה החברתית לתמיכה בהצעת החוק, הודו לחבר הכנסת שלח ולשר הביטחון; "ההחלטה שנתקבלה היום עושה צדק עם אלפי אנשי מילואים עצמאיים שנפגעו כתוצאה משיטת החישוב המפלה. אנו תקווה כי ממשלת ישראל תמשיך ותקדם את אותם ליקויים בחוק אשר פוגעים בציבור העצמאים שמהווים קיטור צמיחה שוב של המשק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker