מטפס הקירות, אשתו ושתי מנהלות: כך הפכה השקעה של 200 אלף שקל לעסק שמגלגל 2.5 מיליון שקל

יובל המבורג היה חובב טיפוס וכבר בנעוריו אחרי הצבא הגיע לארה"ב והשתלב בענף טיפוס הקירות ■ כשחזר לארץ הקים את Performance Rock קיר טיפוס מלאכותי ומאז הוא שואף להנגיש את התחום להמונים

אורן מג'ר

ספורט הטיפוס על קירות הינו ספורט חדש יחסית בארץ ואף בעולם. הרעיון על קירות טיפוס מלאכותיים יושם לראשונה בשנות ה-70 של המאה הקודמת, כמענה לצורך של מטפסים בטבע לשמור על הכושר גם בחורף הקשה. בישראל צבר הספורט המחייב כושר גופני גבוה וטכניקה מדויקת אלפי מעריצים שמטפסים בטבע ובקירות מלאכותיים.

מי שגילה את הספורט כבר בנעוריו הוא יובל המבורג. לאחר שחרורו מהצבא הוא נסע לארה"ב, שם השתלב בענף ואף ניהל קיר טיפוס גדול. כשחזר לארץ ב-2007 הקים את Performance Rock , קיר טיפוס בתל אביב, שלדבריו "מנסה להנגיש את תחום הטיפוס לכלל האוכלוסייה".

בשלב ראשון הוא השקיע 200 אלף שקל בהקמה של מתחם בשטח של  200 מ"ר. את הכסף גייס מהבנק ובעזרת הון עצמי. בהמשך הרחיב את שטח הטיפוס והפעילות שלו בתל אביב בהשקעה נוספת. ולפני מספר חודשים הקים את השלוחה הבאר שבעית של העסק בהשקעה של 550 אלף שקלים. סך כל ההשקעה עד היום מסתכמת ב-1.3 מיליון שקל. בין הגופים שהעמידו לרשותו אשראי ניתן למנות גם את הקרן להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים.

המבורג מספק עבודה ל-22 עובדים, רובם במשרות חלקיות. חלק מהעובדים הינם מטפסים ברמה גבוהה שאחראים לבניית מסלולי טיפוס על הקיר, משימה מורכבת כשלעצמה. המבורג מעיד כי העסק רווחי ומצהיר: "אני מקווה שבקרוב נוכל להקים את הסניף השלישי".

המחזור השנתי של העסק עומד על 2.5 מיליון שקל ולצד ההכנסות מדמי המנוי (סדר גודל של כ-2000 שקלים לשנה) גם הכנסות מחוגים שונים ומבר קטן שפעיל במיוחד בזמן של תחרויות ומפגשים שונים. לדבריו, שני המכשולים שעומדים בפני הצלחה של עסק קטן הם השיווק וניהול תזרים המזומנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker