אל תגידי שאין לכם זמן: קבלו חמישה רעיונות פשוטים שיסייעו לכם בשיווק

תגיעו לכנסים שקשורים לתחום שלכם, תתקשרו לאחל "חג שמח" ללקוחות וגם: בקשו חוות דעת והמלצות מלקוחות ותיקים ומרוצים ■ אף שאין לכם זמן, יש בכל זאת כמה דברים פשוטים שתוכלו לעשות על מנת להצעיד את העסק שלכם קדימה

מיכאל גלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל גלי

עסקים קטנים סבורים לעתים קרובות שהם אינם יכולים לעסוק בשיווק אלא רק במכירות. הם כל כך עסוקים בפעילות השוטפת, עד שנוצר מצב שאין להם זמן לחשוב כיצד לשווק את מה שהם מוכרים.

כל עסק חייב לעסוק בשיווק. עיסוק בשיווק משמעותו ייצור הכנסות בטווח המיידי. בין האמצעים לשיווק אפשר, למשל, למנות פרסום בגוגל (שיווק טקטי) או פעילות לטווח ארוך יותר כמו בניית מותג (שיווק אסטרטגי). עסקים הוקמו כדי למכור, שיווק עוזר למכירות.

יש כל מיני תשובות, או תירוצים, שניתן לשמוע ממנהלים שמספרים מדוע העסק שלהם לא עוסק בשיווק. מנהלים אלו בעצם אומרים לאנשי המכירות שלהם: תשברו את הראש לבד, אין לנו פנאי לעזור לכם למכור.

הפטנט בתקופות לחוצות ובעת מחסור במשאבים הוא לבצע שיווק שלא דורש מאמץ (high-impact, low-effort marketing activities), אך עדיין מביא לתוצאות.

הנה כמה פעולות שעשויות לעזור לכם. ניתן גם לשכור שירותים מבעלי מקצוע שיעשו זאת עבורכם

1. שמור על קשר עם לקוחות מהעבר ועם קשרים אחרים. בנה תוכנית פשוטה לשמירת קשר כדי שלא ישכחו אותך. ערב ראש השנה מגיע? הרם טלפון ל-20 לקוחות עבר וברך אותם בחג שמח.

2. שלח מייל קצר על נושא מעניין לכל אנשי הקשר שלך. קל מאוד למצוא היום מאמר רלוונטי שפורסם באינטרנט בכל נושא אפשרי שיעניין אותם.

3. עומד להתקיים כנס רלוונטי שעשוי לסייע לך? תגיע אליו, שיראו אותך. אין לך זמן? הצטרף רק להפסקה הגדולה ופגוש בה אנשים.

4. פנה ללקוחות עבר ובקש testimonials (עדויות של לקוחות שבעי רצון). תתפלא באיזה קלות הם יסכימו. פרסם אותם במקום בולט באתר שלך. העדויות יכולות להסתמך אפילו על פרויקט שבוצע לפני כמה שנים. אל תציין את המועד שלו.

5. חפש אפשרויות לדבר בפני קהל רלוונטי. גם אם מועד ההרצאה הוא עוד חצי שנה, אמור כן לכל הזמנה מהסוג הזה או שתיזום פניה למארגן. 10 דקות של מצגת בפני 100 משתתפים על נושא שבו אתה מומחה לא דורשת הכנה רבה. תדאג שההרצאה תצולם והפץ אותה.

פעילות שיווקית מיועדת ליצור מודעות והעדפה למוצרים שלכם בקרב לקוחות פוטנציאלים, כך אנשי המכירות שלכם ימכרו יותר. פעילות שיווקית היום תביא לתוצאות רק מחר, ולכן חובה לעסוק כל הזמן בשיווק. יחד עם זאת, אין חובה בכל מצב לנסח תוכנית פורמלית. גם צעדים ספורדיים יכולים לתרום בהתאם למגבלות זמן או כסף.

מיכאל גלי מרצה על שיווק ופיתוח עסקי בינלאומי בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. לקריאת פוסטים נוספים ניתן לבקר בבלוג שלו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker