בעלי עסקים מרחבי הארץ יזמו קבוצת פייסבוק חדשה: "גם אני קונה בדרום"

בנק הפועלים ולשכת המסחר הקימו קו חם לבעלי עסקים

אורן מג'ר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
אורן מג'ר

בעלי עסקים מכל הארץ הקימו קבוצת פייסבוק חדשה בשם שמטרתה לסייע לעסקים בדרום להקטין את הפגיעה בעסקים שלהם. הרעיון הבסיסי של המיזם מאמין שאפשר לצמצם את הפגיעה בעסקים קטנים שנפגעו בשל ירידה בהיקף הקניות של הציבור ובשל קושי לפתוח את העסק.

לדברי רות זיו, מייסדת הקבוצה המשמעות המיידית היא ירידה בהכנסות, שעלולה להגיע עד כניסה לחובות עקב בעיות בתזרים מזומנים: "התוצאה של זה יכולה להיות הרסנית לעסק אבל יותר מכך הרסנית לפרנסת המשפחה. אנחנו, כאנשים פרטיים, יכולים לצמצם את היקף הפגיעה בעסקים, קודם כל על ידי מודעות ותשומת לב להמשיך ולהיות צרכנים, בדגש על העדפה מתקנת באזורי העימות".

עד כה הצטרפו לקבוצה למעלה מ-1,500 חברים, וזיו מסבירה כי בשלב הבא תנסה היא וחבריה למצוא פתרונות יצירתיים לעסקים קטנים: רכישות אונליין, בקשה והגשה של סיוע כזה או אחר, יצירת ירידים מחוץ לאזורי העימות, שוברים למימוש עתידי, מסגרות לילדים, ועוד. אין גבול לרעיונות כשמחפשים פתרונות יחד.

בעלי עסקים מהדרום נעזרים בדף כדי להגיע ללקוחות חדשים. ענבל יהב, בעלת חנות אינטרנטית למוצרי תינוקות מבקשת עזרה וכותבת בדף כי "בתקופה הזו היה קשה לעבוד עם כל האזעקות, ועם שלושה ילדים מדהימים בבית. .. האם יש פה מישהו שיכול לעזור לי להגיע לוועדים או משרדים שרוצים או כבר קונים מתנות לידה לעובדים, מתנות קטנות לילדים שעולים לכיתה א' ואולי גם משרדים שהעובדים שלהם קיבלו צו 8 ויש להם ילדים".

מסעדות ריקות בקניון בנתיבותצילום: אליהו הרשקוביץ

בנק הפועלים פתח "קו חם" לעסקים קטנים

בנק הפועלים פתח "קו חם" לעסקים קטנים . הקו החם, שמספרו 2403* או 03-6532403, המאויש על ידי בנקאים מקצועיים בכל התחומים, מיועד לתושבי הדרום, בעלי עסקים קטנים, המעוניינים בייעוץ או ליווי. במידת הצורך, הבנקאים בקו החם ידאגו כי בנקאי עסקים יחזור אל הלקוח תוך זמן קצר, לצורך מתן ייעוץ טלפוני או יתאמו עימו פגישה בסניף.

כמו כן, הבנק מעמיד אשראי מיוחד לתקופה זו לעסקים קטנים: "אשראי מכל הלב" ללקוחות עסקיים בתנאים מועדפים - הלוואה בגובה של עד 100 אלף שקל בריבית אטרקטיבית ובהחזר של עד 60 תשלומים (ההלוואה בכפוף לתנאי הבנק). ההטבות ניתנות ללקוחות עסקיים בסניפי הדרום והנגב הנמצאים תחת איום התקיפות מרצועת עזה.

לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון פתחה קו מידע לסיוע לעסקים שנפגעו כתוצאה מירי הרקטות מרצועת עזה. מספרו של קו המידע הוא: 04-8302115, והוא יפעל בין השעות 8:30–16:30. "בזמן מלחמת לבנון השנייה צברנו ניסיון רב בעזרה לעסקים בהתנהלות מול הרשויות כדי למזער את הנזקים" אומר נשיא הלשכה, ד"ר גד שפר, "את הידע הזה אנחנו מעמידים עתה לרשות העסקים שנפגעו בכל הארץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker