לשכת ארגוני העצמאים: להיערך למצב חירום ממושך בשל הפעילות בעזה

לדברי נשיא הלשכה, אהוד רצאבי, לאור המצב בדרום שגרת חייהם של העסקים ככל הנראה תופסק והם לא יוכלו לעבוד במתכונת הרגילה

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

נשיא להב, אהוד רצאבי, קרא היום לממשלה, לכנסת ולרשויות המס להיערך למצב חירום ממושך בשל הפעילות הצבאית ברצועת עזה. על פי נתוני להב (לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל), בדרום פועלים מעל ל-22 אלף גופים עצמאים, כאשר רבים מהם עובדים בישובים במרחק של עד 7 ק"מ מרצועת עזה.

לדברי רצאבי, לאור המצב בדרום שגרת חייהם של העסקים ככל הנראה תופסק והם לא יוכלו לעבוד במתכונת הרגילה, על פי הוראות פיקוד העורף. גם העסקים אשר פועלים בטווח של ק"מ מרצועת עזה תלויים בקיום מרחב ממוגן במקום העבודה וכן במציאת תעסוקה לילדים, כיוון שבתי הספר בישובים אלו אינם פועלים כסדרם.

רצאבי קרא לממשלה, לכנסת ולרשויות המס להתייחס לארבעת המרכיבים הבאים: מתן פיצוי לעסקים שנפגעים באופן ישיר מהפעילות המבצעית בדרום בהתאם לחוק מס רכוש וקרן פיצויים לסכם מבעוד מועד את מודל הפיצויים בגין נזק עקיף, להפעיל את מודל הפיצויים למעסיקים בגין היעדרות של עובדים, להנחות את הבנקים לא להחזיר צ'קים, לכבד חריגות באשראי לעסקים בטווח 40 ק"מ וכן להנחות את הרשויות המקומיות להקל בארנונה ובהיטלים אחרים ובשלב זה להקפיא קנסות על פיגורים או אי תשלומים.

לדברי רצאבי, לכל המרכיבים הללו חשיבות גדולה לעסקים הקטנים והבינוניים שגם כך נמצאים במלחמת הישרדות יומיומית ומצבם אינו שפיר.

אהוד רצאבי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker