הדס שרים

המשק הישראלי כולו נפגע בימי מלחמה, כמו אלה שמלווים אותנו בימים האחרונים. בצער רב, מצב ביטחוני רעוע מגיע מעת לעת ועלינו להיות ערוכים לו. בכל ימות השנה בעלי עסקים קטנים מתקשים לבלוט ולהגיע לרווחים לצד הרשתות הגדולות והתאגידים. אולם, יותר מכל, כאשר מדובר בעסקים קטנים שנמצאים תחת אש בימים שכאלה, כדי בכל זאת לצאת כמה שפחות מופסדים מהמצב, להלן מספר טיפים שעמידה בהם תצמצם את הנזק לעסק שלכם.

קיימו שגרת עבודה ככל שניתן

אחד הדברים החשובים, הן מבחינה פסיכולוגית והן מבחינה עסקית, הוא לשמור על שגרה. לא בכדי קוראים ראשי העיריות והפוליטיקאים להמשיך בשגרה. למרות המצב הבעייתי, חשוב שהעסק ימשיך לפעול, תחת המגבלות והוראות פיקוד העורף. גם לעובדים חשוב להרגיש שהעסק ממשיך להתנהל כראוי, גם האנשים שמשתמשים בשירותים של העסק שלכם רוצים זמינות וגם כי הסיכוי לייצר הכנסה הוא גבוה יותר מאשר לא להפעיל את העסק.

לול שנפגע בקיבוץ כיסופיםצילום: אליהו הרשקוביץ

להכין צפי תזרים מזומנים מחדש על בסיס עקרונות של עבודה במצב חירום

קיטון משמעותי בהכנסות עד אובדן הכנסות מוחלט: הנחת עבודה זאת תלויה בסוג העסק והשירות שהוא נותן. אולם, במצב ביטחוני כמו זה, עסק קטן צריך לקחת בחשבון כי ייתכן שהכנסותיו יקטנו משמעותית בחודשים הבאים ואף לא יהיו הכנסות כלל. יש אף מקרים בהם פיקוד העורף מורה על סגירת עסקים ואז העסק נותר ללא הכנסה בכל תקופת מצב החירום.

בדיקת כמות התקבולים צפויים ברמת ודאות גבוהה: בתזרים המזומנים יש לקחת בחשבון הכנסות ברמת ודאות גבוהה שאפשר להסתמך עליהם, כגון גביית כסף על עבודה שנעשתה כבר.

תכנון הוצאות מחדש: הדבר הראשון שיש לעשות הוא להקטין את ההוצאות השוטפות ככל שניתן. בשכר הדירה, הארנונה והמים אי אפשר יהיה לקצץ, אבל כן בדברים אחרים. למשל, עובדים שבדרך כלל עובדים שעות נוספות, לא יעבדו שעות נוספות, לא יהיה שימוש בקבלני משנה בתקופה זו, לא להגדיל את המלאים בקצב הרגיל. כמו כן, יש לדחות הוצאות שאינן הכרחיות באופן מיידי.

פריסת תשלומים מחדש לספקים, בנקים ורשויות: ככל שצפוי גירעון תזרימי שאינו מאפשר עמידה בתשלומים והתחייבויות, מומלץ לפנות מראש בבקשה לפריסת תשלומים. פנייה מראש יעילה יותר מאשר פנייה בדיעבד, לאחר אי עמידה בתשלומים, משום שהיא מצמצמת עלויות נילוות, כגון ריביות וקנסות, ובמרבית המקרים תזכה לשיתוף פעולה גבוה יותר.   

זיהוי נקודת יתרון יחסי הרלוונטית למצב החירום

הרבה עסקים אינם נערכים למצבי חירום ולכן נוצר פער שניתן לנצלו לטובת הגדלת ההכנסות של העסק. ניתן לעשות זאת דרך הצעת מוצרים/שירותים רלוונטיים לתקופה. לא נפסח גם על האפשרות להתאים את עצמנו לנסיבות ולאפשר אספקת מוצרים במשלוח לבית הלקוח או מתן שירות טלפונית או בבית הלקוח.

היערכות להיעדרות עובדים

יש לקבוע מראש חלוקת עבודה במצב בו לא כל העובדים יגיעו לעבודה. בהתאם לזאת, לנייד משימות בין עובדים ולחלק את העבודה מחדש על בסיס יומי. במידת האפשר, יש להנגיש עבודה מהבית.

הערכת יכולת עמידה בהתחייבות ללקוח ולצמצם סיכון מתביעה על הפרת הסכם

המצב הביטחוני יכול להוביל למצב בו לא תעמוד בהסכמים שחתמת עליהם, בגלל שעובדים לא הגיעו או שפיקוד העורף הורה לסגור את העסק. הפרת הסכם יכולה להוביל לתביעה של הלקוח על הפרת הסכם ואז הנזק יהיה גדול שבעתיים. כפי שהמלצנו לעיל, פנייה מראש ללקוח ותכנון מחדש של המועדים או השירותים/מוצרים שיסופקו יצמצמו את החשיפה לנזק כספי וישיגו נכונות לפשרה ושיתוף פעולה גבוהים יותר.

להיערך לתביעת פיצויים

לאחר כל אחד מהמבצעים הצבאיים שהיו בעבר, הותקנו תקנות פיצויים לעסקים שניזוקו. כדי להימנע מעיכוב בקבלת פיצוי כאמור, אספו את כל הנתונים הרלוונטיים על נזקים שנגרמו לעסק, אסמכתאות לתשלום בגין תיקון נזקים, אינפורמציה על היעדרות עובדים, נתונים על שינויים בהכנסות העסק וכד'.

הכותבת היא רו"ח עו"ד, שותפה וראש מחלקת ה-SMB (עסקים קטנים ובינוניים) בפירמת בייקר טילי ישראל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker