להשקיע באתר אינטרנט או בדף הפייסבוק? הסטארט אפים שיזניקו את העסק שלכם

עסקים קטנים נדרשים להשקעות גדלות והולכות בפעילות הדיגיטלית שלהם ■ מספר גדל והולך של סטארט-אפים ישראלים מציעים להם לבצע קפיצת מדרגה בעזרת שירותים חדשים

אורן מג'ר

עסקים קטנים רבים פועלים באינטרנט ובאפיקים דיגיטליים במטרה להגיע ללקוחות חדשים ואף לשווק מחוץ לגבולות ישראל. אולם הזירה הדיגיטלית הופכת מסובכת ומורכבת, והם מתחבטים בשאלות כגון האם להשקיע באתר אינטרנט או בדף הפייסבוק, האם להקים אתר מיוחד המותאם למכשיר הנייד ועוד. עסקים אלו בוודאי ישמחו לדעת כי שורה ארוכה של סטארט-אפים ישראלים מציעים להם שירותים ופתרונות יצירתיים בעולם הדיגיטל המותאמים במיוחד לגודלם.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

בין הסטארטאפים הללו ניתן למצוא את DudaMobile, (דודא מובייל) הפועלת מפאלט אלטו (בסיליקון וואלי של קליפורניה) ומתל אביב שבנתה פלטפורמה אינטרנטית המאפשרת לבעלי עסקים קטנים ובינוניים לעבור בקלות לעולם המובייל. אמיר גלט, מייסד שותף ומנהל הטכנולוגיה של החברה מסביר: "דודא מסייעת לאותם עסקים בדרך פשוטה, נגישה ולא יקרה לבנות בקליק אחד בלבד אתרים המותאמים במלואם למובייל, מבלי שיידרשו מהם ניסיון קודם, שימוש בקוד או כישורי עיצוב.

האתרים של דודא המותאמים לטלפונים ניידים ולשימוש בהם, ונוצרים באמצעות טכנולוגיה ייחודית הסורקת את האתר ומתרגמת אותו למובייל מבלי לאבד דבר, ובדקה אחת בלבד. אתרי דודא מכילים פיצ'רים ייחודיים למובייל כגון שיחת טלפון בקליק אחד, מידע נוסף שנאסף אוטומטית מהרשת ותורגם למובייל, וכמו כן ממשיכים להסתנכרן באופן אוטומטי עם האתר המקורי". עד כה שירתה הפלטפורמה יותר מחמישה מיליון בעלי עסקים, החל מבעלי עסקים קטנים, עבור בסוכנויות דיגיטליות, מעצבים ומתכנתים, וכלה בשותפים גדולים כגון גוגל, יאהו, הומסטד, AT&T וגו-דד".

חברה נוספת היא וידמי (www.veed.me) שמציעה 'מרקטפלייס' (זירה) המחברת בין עסקים שזקוקים לסרט וידאו (פרסומי, תדמיתי או הסברתי) לבין יוצרי וידאו מסביב לעולם, כאשר מחיר הפקת סרט יכול להסתכם באלפי דולרים בודדים. יואב הורנונג מייסד שותף ומנכ"ל החברה מסביר כי "בחרנו בשיטה שבה העסק בוחר מה התקציב המקסימאלי שהוא מוכן לשלם. הערך של וידאו לעסק הוא רב. כיום הרבה עסקים משתמשים באופציות שהפכו שגרתיות כמו אדוורדס של גוגל, באנרים וכו'. אבל כולם מבלים הרבה יותר זמן בגלישה באינטרנט, וצופים בממוצע ב-140 קטעי וידאו בחודש, בין השאר בגלל הכניסה של מכשירים ניידים.

"הקהל מחפש תוכן מעניין, ועסקים קטנים יכולים להציע להם תוכן שכזה בעזרת סרט וידאו" על הפניה שלהם למגזר העסקים הקטנים, אליו סטארט-אפים בעבר פחות נטו לפנות בהעדיפם את החברות הגדולות, אומר הורנונג: "אף עסק לא רוצה להגדיר עצמו כעסק קטן. זה שיש לו מעט עובדים כיום לא אומר שהוא לא יכול להיות עסק גדול. אנחנו רואים מסעדות בסן פרנסיסקו ובישראל ובכל מקום אחר שיכולות פתאום להצליח מאוד כי המוצר או האוכל שלהם מאוד טוב והם הופכים לדבר הכי גדול. אנחנו נמצאים בעידן שבו כל עסק קטן שואף להיות עסק גדול, והוא יכול לעשות את זה אם הוא יהיה עסק טוב והכי חשוב – אם ישמעו עליו. היום היכולת להשמיע את הקול קיימת באמצעות וידאו, והיא יכולה לסייע  להם להיות עסק גדול".

דודא מובייל ו veed.me לא לבד. ריכזנו כמה מהסטארט-אפים המבטיחים בתחום שמציעים את שירותיהם לעסקים קטנים בישראל ובעולם:

http://www.getpose.co.il/

פוז הנה קופה רושמת חכמה הפועלת כשירות בענן ומאפשרת לעסקים קטנים הפעלה של קופה בעליות נמוכות על גבי כל מחשב או טאבלט קיים. הקופה משלבת יתרונות ושרותים מתקדמים להגדלת המכירות, ניהול מלאי, ניהול עובדים, ניהול לקוחות ועוד. בכך פוז פונה לפלח שוק העסקים הקטנים שלא זכה לפתרון ייעודי איכותי בתחום הקופות הרושמות המתאים להכנסות שלהם. היכולות לאפשר לכל עסק לעבוד בצורת העבודה המתאימה לו, הופכת את פוז לפתרון האידיאלי לעסקים קטנים, בין אם מדובר בבית קפה שכונתי, חנות בקניון או אפילו ספק שירות.

http://t-roo.co.il/

מערכת תיראו הינה מערכת שיווקית המספקת מערך שיווק אישי Cross Platforms. המערכת מאפשרת להפיץ תכנים, סרטונים, טקסטים וקישורים

לבלוגים של WORDPRESS Blogger יעדי פייסבוק ודיוור בלחיצת כפתור אחת . המערכת מספקת פתרון לעסקים קטנים ובינוניים שצריכים לדאוג לנוכחות אינטרנטית רציפה.

www.page2site.com

 Page2siteמאפשרת ליצור אתרי אינטרנט בלחיצת כפתור על סמך דפי פייסבוק. המוצר מאפשר לבעלי עסקים שמשתמשים בפייסבוק להרחיב את הפלטפורמה העומדת לרשותו לאתר עסקי מלא כולל דומיין חנות מקוונת, וללא צורך בידע טכני.

http://www.rewardy.com/home

פלטפורמת מבוססת טלפונים חכמים לניהול ושימור לקוחות עבור עסקים קטנים ובינוניים כל כרטיסי הנאמנות הופכים לדיגיטליים ונשמרים אצל הלקוח במקום אחד על גבי הטלפון החכם, פרטי הלקוח מועברים באופן אוטומטי למועדון הלקוחות של העסק.

http://www.reactful.com/

ריאקטפול היא מערכת SaaSשיודעת לזהות התנהגויות אנושיות באתרים ואפליקציות בזמן אמת ומאפשרת למנהל האתר ליצור ולבדוק תגובות משפרות תוצאות במהירות ובלי צורך בקוד. מנהלי אתרים משתמשים ב Reaction-Studio - עורך וויזואלי פשוט לתפעול, להכנת שכבות יפהפיות המתווספות לאתר במקום ובזמן הנכון. מנוע התגובות אוטומתית מריץ את התגובות שהוכנו, מאתר את אלו שפועלות הכי טוב ומציג נתונים לגבי השיפור שהושג.

veed.me

וידמי (www.veed.me) הוא מרקטפלייס שמחבר בין עסקים שצריכים סרט וידאו (פרסומי/תדמיתי/הסברתי) לבין יוצרי וידאו מסביב לעולם.

www.dudamobile.com

דודא מובייל היא פלטפורמה אינטרנטית לשימוש עצמי המאפשרת לבעלי עסקים קטנים ובינוניים לעבור בקלות לעולם המובייל. דודא מסייעת לאותם עסקים בדרך פשוטה, נגישה ולא יקרה לבנות בקליק אחד בלבד אתרים המותאמים במלואם למובייל, מבלי שיידרשו מהם ניסיון קודם, שימוש בקוד או כישורי עיצוב.

האתרים של דודה המותאמים בצורה מושלמת לטלפונים ניידים ולשימוש בהם, נוצרים באמצעות טכנלוגיה ייחודית המוגנת בפטנט, הסורקת את האתר ומתרגמת אותו למובייל מבלי לאבד דבר, ובדקה אחת בלבד. אתרי דודא מכילים פיצ'רים ייחודיים למובייל כגון שיחת טלפון בקליק אחד, מידע נוסף שנאסף אוטומטית מהרשת ותורגם למובייל, וכמו כן ממשיכים להסתנכרן באופן אוטומטי עם האתר המקורי.

בשנות קיומה של החברה שירתה הפלטפורמה יותר מחמישה מיליון בעלי עסקים, החל מבעלי עסקים קטנים, עבור בסוכנויות דיגיטליות, מעצבים ומתכנתים, וכלה בשותפים גדולים כגון גוגל, יאהו, הומסטד, AT&T וגו-דדי. לחברה שני מרכזים - בפאלט אלטו (בסיליקון וואלי של קליפורניה) ובתל אביב.

http://servi.to/

Servi.to היא פלטפורמת שירות לקוחות לאפליקציות סלולריות, המבוססת על הודעות טקסט, אשר מאפשרת לעסקים קטנים בעלי אפליקציות לחזק את הקשר עם לקוחותיהם ולעלות את שביעות רצונם. הפלטפורמה שלנו מאפשרת להטמיע באפליקציה אזור הודעות אישי וא-סינכרוני על מנת לתקשר עם הלקוחות בדרך נוחה שמתאימה לאורח החיים של היום.

http://doinggoog.co.il/

עסק חברתי המעסיק אנשים בעלי מוגבלויות המציעים קידום אתרים ולטיפול במדיה חברתית לעסקים קטנים ובינוניים.

http://www.clicktale.com/

קליקטייל פיתחה טכנולוגיה לניתוח התנהגות גולשים באתרים באמצעות התחקות אחר תנועות עכבר, הקלקות וגלילת עמודי אינטרנט. קליקטייל מספקת לבעלי האתר ניתוח וייעוץ לאופטימיזציה של האתר.

http://www.qlika.com/

הפלטפורמה של  Qlika יודעת להתחבר אל בית העסק ואל ערוצי שיווק דיגיטליים, כגון מנועי החיפוש Googleו-Bing, לוקחים את תקציב השיווק של בית העסק, או לפחות חלק ממנו ומנהלים אותו בצורה אוטומטית בהתאם למטרות העסקיות של הלקוח,

עסקים אלו ונוספים יציגו וייקחו חלק בתערוכת סטארט-אפים שתתקיים בכנס 'בוקר דיגיטלי' של מדור עושים עסק שייערך בקמפוס TLV ביום שני, ה-.16.12 מדור 'עושים עסק' מזמין בעלי עסקים קטנים ובינוניים המקיימים פעילות דיגיטלית, ורוצים ללמוד כיצד לנצל אותה טוב יותר כדי לשווק בישראל ובעולם, להירשם לכנס. מספר המקומות מוגבל.  לחצו כאן להרשמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker