עסק קטן ומצליח |

בגיל 27 ובלי בגרות: היזם שהקים חברת החזרי מס ומגלגל 700 אלף שקל בשנה

חברת "מרוויחים" אותה הקימו חברי הילדות שחר צרפתי ואמיר וקסלר מגייסת את הלקוחות שלה בעיקר בפייסבוק. בשנה החולפת סייעו ל-300 ישראלים לקבל החזרי מס. המודל העסקי של החברה: עמלות

אורן מג'ר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן מג'ר

שחר צרפתי היה יזם צעיר בשנות העשרים המוקדמות לחייו כאשר עסק בתחום הנדל"ן. אלא שהעסקים לא התקדמו בקצב מספק ויחד עם חבר הילדות אמיר וקסלר פנה לתחום הבא: הם הקימו את חברת 'מרוויחים' שמטרתה לסייע לאזרחי ישראל לקבל החזרי מס. צרפתי מספר על הקמת החברה: "בהתחלה עבדנו כל אחד מהבית שלו. אמא שלי היתה צועקת עליי להפסיק לדבר בטלפון עם הלקוחות".

כתבות נוספות ב-TheMarker

השניים השקיעו כ-100 אלף שקל ביחד, שכרו משרדים והחלו לצמוח: "בהתחלה עברנו למשרדים של 20 מ"ר. משם עברנולמשרדים גדולים יותר. הבאנו עוד איש מכירות, עוד אשת תפעול, פתאום מצאנו את עצמנו בלי לשים לב עם 10 עובדים". כיום החברה מטפלת בכ-400 תיקים מדי חודש, כאשר לטענתם 300 מתוכם אכן נמצאים זכאים להחזר מס. " לא צריך להביא לנו כלום. המטרה שלנו היא להקל כמה שיותר על הבירוקרטיה. אנחנו אוספים עבור הלקוח את כל הטפסים, תלושי שכר, פונים למקומות העבודה. אחרי שבדקנו שיש ללקוח החזר, אנחנו מודיעים לו ותוך חודש וחצי-חודשיים הכסף עובר לחשבון הבנק של הלקוח". המודל העסקי של החברה מבוסס על עמלות: על עשרת אלפים שקל הלקוח ישלם בין 2,000-1,500 שקל עמלה.

שיטת השיווק של העסק מתאימה מאוד לגיל הצעיר של יזמיה. "אנחנו עסק שצמח וקם : אנחנו משתדלים להעלות פוסט אחד ביום. הפוסטים האהובים עלי הם הלקוחות שבאים אלינו ומצטלמים עם הצ'קים היפים שלנו. והכי חשוב: הפייסבוק נותן תחושה שיש מישהו מאחורה. שזה לא פרסומות. שואלים אותי למה אני לא מוחק תגובות זועמות. אז אני לא מוחק תגובות זועמות בתור כלל. כי הכול אצלי שקוף. ואם אצלי הכול שקוף והלקוחות שלי רואים את זה אז הכול בסדר".

כתבות נוספות באתר TheMarker

כיום המחזור של החברה הוא כ-800-700 אלף שקל בשנה, וצרפתי מקווה להמשיך ולצמוח ולהגדיל את פעילות החברה: "אם רוצים לגייס כסף להשקעה בעסק אז כסף לא חסר. יש משקיעים ויש בנקים. אני מאמין בעבודה עם הבנקים. אין על הבנקים. בנקים זה שותף שנותן לך כסף ולא לקוח אחוזים".

"אני רחוק מלהיות מסודר, אני יודע שרק דרך עבודה קשה אפשר להגיע להישגים, יש פה הרבה חלומות ופנטזיות גם שלי וגם של אמיר. למי שרוצה להקים עסק שיאפשר לו למשוך משכורות יפות ודיווידנדים יפים צריך לתכנן לטווח ארוך, לבחור את השותפים והעובדים שלו נכון. אין כזה דבר זבנג וגמרנו. עשית מאה אלף שקל בחודש? תחשוב איך אתה עושה את המאה אלף שקל הבאים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker