קניין רוחני |

גם לעסק שלכם יש מוניטין ששווה הרבה כסף

רבים מבעלי העסקים הקטנים אינם מודעים לכך שיש להם סודות מסחריים או מוניטין שהם יכולים למכור

ליאת גלילי פרל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאת גלילי פרל

לפני מספר שנים, בית קפה ותיק באזור תל אביב שהיה בבעלות משפחתית במשך שני דורות עמד לקראת סגירה. בכאב לב עמד הבעלים של בית הקפה, שהיה גם הבעלים של המבנה, להשכיר את הנכס לזכיין של אחת מרשתות בתי הקפה הגדולות.

הוא כבר השלים עם סגירתו של בית הקפה והחלפתו בסניף אחת מרשתות הקפה הגדולות. ברם, הזכיין התקשה להשלים את התחייבויותיו כלפי הרשת, ועל כן, לא קיבל בסופו של יום את ההרשאה המיוחלת לפעול כזכיין.

צילום: דרימסטיים

בצר לו, פנה אל הבעלים של בית הקפה הוותיק וביקש ממנו לרכוש את זכויות הקניין הרוחני והמוניטין של בית הקפה הוותיק. למותר לציין, שהעסקה הנוספת והבלתי צפויה יצרה מקור הכנסה מפתיע עבור הבעלים הוותיק ובונוס קטן בצדו: עצם הידיעה ששמו של העסק הוותיק ימשיך להתקיים.

אלמלא היה מציע הזכיין לרכוש את שמו של העסק, סביר להניח שבית הקפה היה נסגר ושמו היה נעלם. ואכן, רבים מבעלי העסקים הקטנים אינם מודעים לכך שיש להם זכויות קניין רוחני מעצם קיומם בלבד. סיווג הזכויות יכול להיות מוניטין או סוד מסחרי, וזכות קניינית כזו יכולה שתעמוד למכירה.

מה כולל המוניטין של עסק

המוניטין של העסק כולל את כל התכונות או היתרונות של העסק הגורמים לציבור הלקוחות לשוב ולפקוד אותו. זהו למעשה כוח המשיכה של העסק. זוהי התוצאה הנגזרת משמו הטוב ומקשרי המסחר של העסק.

נכון שבמקרים רבים, ישנו מוניטין אישי של בעל העסק שהינו תוצאה של קשרים ויחס אישי בין בעל העסק ללקוחות העסק. המוניטין האישי מן הסתם יישאר עם בעל העסק היכן שילך, אך ניתן לרכוש ממנו את הפירות של יחס אישי זה, בעל העסק יוכל למכור את הדברים הבאים:

1. הזכות לעשות שימוש במוניטין הטוב שרכש

2. למכור את הזכות לפנות לרשימת הלקוחות

3. הזכות להציג עצמו כיורשו וממשיכו של בעל העסק

4. לעשות שימוש ברשימת הלקוחות של העסק, באמצעי השיווק של העסק, במיקום של העסק וכו'.

זהו למעשה המוניטין העסקי והוא שווה כסף. המוניטין יכול שיכלול את שם העסק, הסימן המסחרי שלו, שמו הטוב, דימויו, המוצר או השירות המוצע, איכות המוצר או השירות, מחירים ועלויות, יעילות העסק, מיקומו ועוד.

גם רשימת הלקוחות היא נכס קניין רוחני של העסק ועל כן גם היא ניתנת למכירה. חוג הלקוחות הינו נכס מוניטין הניתן למכירה גם הוא. במקרים רבים, הסכם מכירה של מוניטין יכלול התניית אי תחרות לפיה בעל העסק יהיה מנוע מלנסות ולזכות בלקוחותיו בחזרה.

התנייה זו תהיה מוגבלת בזמן סביר היאפשר לקונה לנסות ולרכוש את אמון לקוחותיו, לתת להם תחושה כי הם בידיים טובות ויכולים להרגיש בטוחים לחזור ולפקוד את בית העסק.

קביעת השווי של זכויות אלו הוא עניין של מו"מ, היצע וביקוש. אך באופן כללי, ניתן לומר כי המחיר ייגזר במידה רבה משני מרכיבים מרכזיים: תלות המוניטין בבעל העסק עצמו כאדם, קרי המוניטין האישי, וההערכה של הקונה לגבי יכולתו להמשיך ולשמור על מוניטין העסק, למעשה לנצל את זכויות הקניין הרוחני של העסק על מנת למנף אותן לטובתו, ובכך להמשיך וליהנות מהפירות שלהן וגם לחסוך לו עלויות רבות של ביסוס מוניטין מחודש.

*אין באמור משום ייעוץ משפטי.

הכותבת הינה עורכת דין המתמחה בקניין רוחני והינה בעלת המשרד פרל עורכי דין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker