שבע תכונות שכדאי לאמץ כדי להצליח בעבודה

ביזנס אינסיידר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביזנס אינסיידר

>> "כל מעסיק דורש תחומי ניסיון או כישורים שונים מעובדיו, אבל למרות הרקע המקצועי ההכרחי, לאישיות "תהיה ההשפעה הגדולה ביותר אם תתקבל לעבודה", אומר בריאן טרייסי, מחבר הספר "תרוויח את מה שאתה באמת שווה". לפי טרייסי, שבע התכונות הבאות הן קריטיות, ולכן כדאי להתחיל להפוך אותן להרגל:

1. סקרנות ואינטליגנציה. טרייסי אומר ש-76% מהפרודוקטיביות ומהתרומה של עובד למערכת ייקבעו על ידי רמת האינטליגנציה, שתבוא לידי ביטוי ביכולת שלו לתכנן, לארגן, להציב סדרי עדיפויות, לפתור בעיות ולבצע את העבודה. אינטליגנציה מתייחסת גם להיגיון הבריא וליכולת להתמודד עם אתגרים על בסיס יומיומי. ככל שאתה סקרן יותר, סביר להניח שאתה אינטליגנט יותר - אז תתחיל לשאול שאלות.

2. יכולת מנהיגות, או השאיפה לקבל אחריות ולקחת סמכות. תתחיל בכך שתתנדב למשימות - בעיקר לכאלה שאף אחד אחר לא רוצה לקחת. ולא משנה מה תעשה - העיקר שלא תמציא תירוצים. לאף אחד לא אכפת מכך.

3. יושרה. כנראה שזו התכונה החשובה ביותר להצלחה ארוכת טווח - בחיים ובעבודה. כדי לרכוש את התכונה הזו, עליך להיות כן עם אחרים ועם עצמך. זה גם יוכיח למעסיק שלך שאתה נאמן.

4. חביבות. זה לא משנה אם אתה אוהב את זה, אבל עבודת צוות היא חלק מכריע להצלחה בעסקים. אם אתה לא יכול להוכיח שאתה מסוגל לעבוד עם אחרים, יש לך בעיה. "מעסיקים מחפשים תמיד אנשים שיכולים להצטרף לצוות ולהיות חלק ממשפחת מקום העבודה".

5. תחרותיות. התכונה הזו מפרידה יזמים מאנשים חכמים אחרים: היכולת להשלים את המשימות. זה אומר שאתה יכול לקבוע סדרי עדיפויות, להפריד את העיקר מהתפל ולהתרכז במשהו אחד עד שהוא מושלם.

6. אומץ. האם אתה מוכן לקחת סיכונים ולקבל אתגרים אפילו כשיש חוסר ודאות או סבירות גבוהה שתיכשל? טרייסי אומר שכדאי להמחיש זאת בראיון עבודה, למשל לשאול שאלות כנות וישירות על החברה, על התפקיד ועל העתיד שצפוי לך בארגון.

7. כוח פנימי. אם יש לך כוח פנימי, יש לך יכולת להתמודד בצורה טובה מול משברים ותהיה עקבי ועקשן כשדברים לא יילכו לפי התוכנית. הישאר רגוע והמעסיק שלך יבחין בכך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker