רשת קשרים זה לא רק פייסבוק

חיפוש עבודה הוא אתגר קשה, אך רשתות רחבות של קשרים יכולות לסייע לכם להתגבר עליו

ביל ברנט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביל ברנט

>> בין אם אתם מחפשים את העבודה הראשונה שלכם, שוקלים שינוי קריירה או מחפשים הזדמנויות כמובטלים, מציאת עבודה יכולה להיות אחד האתגרים הקשים שיעמדו בפניכם. מה הדרך הטובה ביותר לגשת למשימה כזו?

יצירת רשתות קשרים מאסיביות ומובנות היא החלק החשוב ביותר בכל חיפוש מוצלח, אך היא אינה פשוטה ומצריכה מחויבות וארגון. ששת הצעדים הבאים יסייעו לכם להתחיל:

1. הגדירו באופן רחב את הרשת שלכם. רוב האנשים דבקים בחברים הקרובים שלהם מבלי להבין כמה קשרים רבים יש להם באמת. הביאו בחשבון גם חברים לכיתה לשעבר, עמיתים לעבודה, קשרים עסקיים מחוץ לארגון שלכם וסתם מכרים. התרחבו כמה שאפשר. הגעה לכמה שיותר אנשים היא ניסיון טוב.

2. צרו רשת חדשה לאורך הדרך. שאלו אנשים למי עוד כדאי להתקשר. חשבו על אנשים שאתם לא מכירים ושרלוונטיים לחיפוש שלכם, והתקשרו אליהם.

3. ראו את השיחות האלה כהזדמנויות למידה, ולא רק כחיפוש עבודה. אל תתעניינו רק בעבודה עצמה. שאלו על התעשייה, כיצד להצליח וכיצד למצב את עצמכם. גישה כזו עוזרת לשבור את הקרח. מה שתלמדו עשוי להוביל אתכם לשנות את היעד או לשנות את האופן שבו אתם מציגים את עצמכם.

4. צרו קשר עם אנשים בדרכים שונות. עם החברים הקרובים למקצוע צרו קשר בדרך שנוחה לכם ביותר. עם מכרים רחוקים יותר ובוודאי אנשים שאתם מנסים לפגוש, האופציה הטובה ביותר היא מייל או מכתב, ולאחר מכן שיחת טלפון ואולי אף פגישה. לאחר שיחה מעמיקה, שילחו מכתב תודה. כעבור זמן מה, חיזרו לאנשים האלה עם עדכון ושאלות נוספות.

5. היו עקביים ושמרו הכל. קשה לשמור על רשימת קשרים ענפה. לאחר כל פגישה, רשמו מה למדתם ומה תעשו כתוצאה מכך.

6. העריכו מדי תקופה את קצב התקדמותכם ובדקו אם יש צורך לשנות גישה. עברו על ההערות שרשמתם בפגישות שונות ושימו לב לדפוסים חוזרים. האם יש דרכים טובות יותר להתקדם בכיוון שבחרתם? האם יש סיבות לשנות את המיקוד שלכם? אתם עשויים להרוויח מכך שתסמכו על חברים או בני זוג, אך גם אם אין לכם פרטנרים מתאימים, ערכו "פגישה" עם עצמכם.

הכותב עמד בראש חטיבת אסטרטגיה במקינזי ולימד אסטרטגיית קריירה באוניברסיטאות ייל ורייס

***

הסוגיה: איך תרחיבו את רשת ההיכרויות שלכם, כך שתעזור לכם במציאת עבודה?

הפתרון: הגדירו את הרשת באופן הרחב ביותר, כולל חברים רחוקים - ואל תתביישו לשאול למי עוד כדאי להתקשר

הדרך: השתמשו בכל סוגי הטכנולוגיה להרחיב את הרשת והעריכו מדי פעם את קצב ההתקדמות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker