יזמי נדל"ן טוענים שמצאו 6.8 מ' ד' במזומן בבית דודם: "לא דיווחנו על ההכנסה כדי להסתיר מהידועה בציבור"

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני מזרחי

שני יזמי הנדל"ן האחים אורון ורועי לוסטרניק טוענים כי לפני כעשר שנים הם מצאו מזוודה המכילה 6.8 מיליון דולר במזומן בבית דודם ראובן שהלך לעולמו. השניים לא דיווחו על הכספים למס הכנסה - ונתפסו בביקורת שומה. לטענתם הם הסתירו את האוצר מאמם, אחותו של הדוד, ומהידועה בציבור שלו - כדי שלא יגיע לידיהן במסגרת סכסוך ירושה.

במהלך בדיקה בביקורת שומה עלה חשד כי השניים לא דיווחו על הכנסה חייבת במס בסכום של 22 מיליון שקל. אורון לוסטרניק הצהיר בהצהרת ההון שלו על 2 מיליון דולר ו-3.5 מיליון שקל שלא הופיעו בהצהרת ההון הקודמת שלו.

במסגרת הדיונים שנערכו במס הכנסה, הסביר רואה החשבון של האחים כי מדובר בכסף שהם מצאו "מתחת לבלטה בביתו של הדוד שנפטר, ולקחו אותו לחזקתם", וכי כל אחד לקח מחצים מהסכום. רועי הצהיר כי קיבל בירושה מדודו סכום כסף נכבד שאינו ידוע, ולכן ציין את הסכום בשקל אחד בלבד.

בעקבות נתונים אלה וממצאים נוספים שהצטברו פתחה מחלקת חקירות מס הכנסה תל אביב בחקירה, שבמהלכה סיפרו השניים כי מצאו סכום של 6.77 מיליון דולר בבית הדוד שנפטר, התחלקו בכסף שווה בשווה ולא סיפרו ליורשים החוקיים של הדוד. בנוסף סיפרו השניים כי על הירושה התנהל מאבק ממושך, שבמסגרתו מונה מנהל עיזבון, וכי לא היתה להם כוונה להחזיר את הכסף שמצאו כדי שלא יגיע לידיה של הידועה בציבור של הדוד, שהיתה גם מזכירתו. בתום החקירה שוחררו השניים בהפקדת ערבות של 1.6 מיליון שקל כל אחד ואיסור יציאה מהארץ ל-180 יום.

רועי לוסטרניק ושותפו לשעבר משה גבריאל היו בעלי חברת הנדל"ן אמריקן קולוני שהשקיעה בעיקר במזרח אירופה. ב-2010 ספגו מחזיקי האג"ח של החברה הסדר חוב במסגרתו הומר חוב של כ-130 מיליון שקל למניות של החברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker