נציבות הסחר בארה"ב: HTC ונוקיה לא הפרו הפטנטים של אפל

במשפט הנערך בארה"ב מבקשת אפל לאסור יבוא טלפונים סלולריים של HTC בעלי מערכת ההפעלה אנדרואיד, וכמו כן מספר מכשירי נוקיה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

HTC ונוקיה לא הפרו פטנטים של אפל - כך קבעה ועדה של נציבות הסחר הבינלאומית בארה"ב (ITC), לפי סוכנות הידיעות בלומברג. למרות שמדובר בגוף ציבורי, המלצותיה של הוועדה אינן מחייבות מבחינה חוקית.

בשימוע שנערך בנציבות בארה"ב ביקשה אפל למנוע יבוא טלפונים סלולריים של HTC בעלי מערכת ההפעלה אנדרואיד, וכמו כן מספר מכשירי נוקיה.

לפי טענת אפל, HTC מפרה חמישה פטנטים אשר הינם חשובים כי הם מהווים שילוב של חומרה ותוכנה המאפשרים גמישות ומאפשרים שימוש במכשירים סלולריים כבמחשבים אישיים. השופט קארל צ'רנסקי יפרסם את ממצאיו בנוגע לתלונה של אפל ב-5 באוגוסט. ששת חברי הנציבות יקבלו את חוות הדעת וביכולתם לאסור יבוא מוצרים אשר נמצאו כמפירי פטנטים אמריקאים.

"HTC הינה חלוצה ופורצת דרך בתחום הסמארטפונים, והיתה בשוק הרבה לפני אפל. ההבדלים העקרוניים מהפטנטים של אפל הגיעו מבחירה מכוונת שעשו HTC וגוגל", אמר עורך הדין של HTC.

נציבות הסחר הבינלאומית בארה"ב מתמודדת עם עשרות תביעות הנוגעות לסמארטפונים כמו האייפון של אפל, בזמן שחברות רבות מנסות להשיג נתח בשוק המוערך כיום ביותר מ-100 מיליארד דולר. התלונה של אפל היא הראשונה שהגיעה לשלב בו נדון בנציבות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker