סיכום 2009 בסלולר: חולשה מתמשכת בנוקיה - אפל, סמסונג ו-LG מתחזקות

מכירות הסמארטפונים רשמו עלייה של 23%: 172 מיליון מכשירים בעולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת המחקר גרטנר פירסמה היום את הדו"ח השנתי שלה שמסכם את מכירות מכשירי הסלולר בעולם לפי יצרניות ומערכות הפעלה. שוק מכשירי הסלולר חווה ירידה של כאחוז בשנת 2009 לעומת 2008, וסך הכל נמכרו בעולם בשנה החולפת 1.21 מיליארד מכשירי טלפון ניידים. לעומת זאת, תחום הטלפונים החכמים חווה אשתקד צמיחה של 23% ורשם מכירה של 172 מיליון מכשירים בעולם.

רוב יצרניות המכשירים הגדולות חוו ירידה בנתח השוק שלהן ובהיקף המכירות שלהן: נוקיה ירדה ב-2% בנתח השוק שלה, סוני אריקסון ב-3% ומוטורולה ב-4% סמסונג חוותה עלייה בשנה החולפת, בשיעור של 3%, וזכתה במחקר לכינוי "המנצחת הברורה" של השנה. גם ב-LG רשמו גידול בנתח השוק בשיעור של 2%.

"נוקיה סובלת מחולשה מתמשכת במגזר המכשירים החכמים", מסרו כותבי המחקר מגרטנר, אך להערכתם החברה תצליח לשמור על נתחי שוק גם בשנה הקרובה בזכות חוזקה בשוק מכשירי הביניים, ולקראת סוף 2010 גם בזכות מערכת ההפעלה החדשה של החברה: MeeGo.

בתחום המכשירים החכמים שנבדק בגרטנר על פי חלוקה של מערכות הפעלה - נוקיה (סימביאן) חוותה ירידה מנתח שוק של 52% לנתל של 46% מהשוק. RIM, יצרנית בלקברי, עלתה מנתח שוק של 16% ל-19%. אפל התחזקה גם היא מ-8% ל-14% בנתח שוק המכשירים החכמים.

לראשונה, נתח השוק של אפל בענף עלה על זה של מכשירי ווינדוס מובייל שהידרדרו לנתח שוק של 8% (מול 11% ב-2008). גם שוק מכשירי האנדרואיד גדל, מחצי אחוז ב-2008 ל-4% ב-2009.עוד על סלולרים חכמים, אפליקציות מומלצות, ביקורות, הדרכות שימושיות וחדשות - במדור Smartphoneתגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker