נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

העסקה: קוטג' בן 6 חדרים נרכש ברחוב המרגנית שבגדרה, תמורת 1.825 מיליון שקל. הקוטג' הוא דו-מפלסי, שטחו הוא 160 מ"ר, והוא ניצב על מגרש בגודל של כ-300 מ"ר. הנכס כולל חניה כפולה וחצר בשטח של כ-200 מ"ר בסך הכל. הבית נבנה כחלק ממתחם גדרה החדשה - מתחם שכולל 156 יחידות דיור, רובן בתים צמודי קרקע, שבונה במקום חברת אביסרור משה ובניו. הרוכשת היא משפחה משפרת דיור שגרה קודם לכן ברחובות, למטרת מגורים. הכניסה של המשפחה לבית היא מיידית.

השכונה: הנכס ממוקם באזור אשר מאופיין בעיקר בבנייה צמודת קרקע ברחובות הולנדיים, ובמעט בנייה רוויה נמוכה. אף שמתחם גדרה החדשה הוא חדש באופן יחסי, הוא כבר בנוי ומאוכלס כמעט כולו. האזור מאופיין במשפחות אשר מגיעות ממעמד ביניים מבוסס. במרחק הליכה מהבית מצויים גני ילדים ובית ספר יסודי. כמו כן, נמצא באזור מתחם הבריכה של גדרה, ובצמוד אליו יש מגרשי טניס. התושבים מתבססים בעיקר על כלי הרכב הפרטיים שלהם, וציר התנועה הראשי בקרבת מקום הוא כביש 6.

ניתוח עסקה: נבחן את המחיר אשר שולם תמורת הנכס הנ"ל לעומת נכסים שונים שנמכרו בסביבה שלו. ברחוב הרותם נמכר לפני כחודשיים קוטג' בשטח בנוי של כ-150 מ"ר, אשר נבנה לפני 13 שנה, תמורת 1.65 מיליון שקל. בפברואר עד מארס נמכרו ארבעה נכסים בשטח 176-180 מ"ר כל אחד, באותה השכונה - כולם חדשים יחסית, ברמות מחירים של 1.7-2 מיליון שקל. נראה לפיכך כי המחיר אשר בו נמכר הנכס שבו אנחנו עוסקים נמצא בלב טווח המחירים אשר מקובל לנכסים מסוג זה בשכונה.

שורה תחתונה: העסקה נעשתה בטווח מחירי השוק.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker