עקב בעיות תשתית: נדחתה תוכנית תמ"א 38 במבשרת ציון - תמ"א 38 - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

עקב בעיות תשתית: נדחתה תוכנית תמ"א 38 במבשרת ציון

לאחר שתוכניתו של יזם ביישוב נדחתה, נזפה ועדת הערר המחוזית בוועדה המרחבית על השתהות בקביעת מדיניות תכנונית להתחדשות ביישוב ■ הוועדה המרחבית: אנו מגבשים בימים אלה מדיניות בנושא תמ"א 38 במבשרת ציון

תגובות

ועדת הערר המחוזית ירושלים דחתה לפני כשבוע ערר שהוגש נגד הוועדה המרחבית לתכנון ולבנייה הראל, שאחראית על התכנון במבשרת ציון וביישובים הסמוכים - שסירבה לפני כחצי שנה לאשר בקשה לתמ"א 38 במבשרת ציון, בשל מצב תשתיות קשה בשכונות הוותיקות ביישוב והצורך לגבש בו מדיניות לטיפול בתמ"א 38.

במקביל נזפה ועדת הערר בוועדה המרחבית על כך שהיא לא פועלת לגיבוש אותה מדיניות.

עופר וקנין

מגיש התוכנית הוא בעלי בניין פרטי הנמצא על מגרש של 700 מ"ר ברחוב הברוש במבשרת ציון, שניסה לקדם תוכנית למגרש, שבאמצעותה יממש את זכויות הבנייה הקיימות בו ואת אלה שייתוספו מכוח תמ"א 38. בסך הכל תיכנן היזם מבנה בן חמש קומות, שיוקם על חשבון המבנה הקיים. אלא שהשכנים התנגדו לתוכנית בנימוק שמדובר בפגיעה תכנונית ואדריכלית באופי השכונה. במארס השנה דנה הוועדה המרחבית בבקשה, ודחתה את התוכנית עקב חריגות מאופי הבינוי במקום ומזכויות הבנייה שמקנה תמ"א 38.

לאחר ההחלטה, התקבלה המלצת הצוות שמתכנן את תוכנית המתאר היישובית שלא לאשר תוכניות לפי תמ"א 38, עקב מצב שהגדירו במלים: "מצוקת תשתיות קשה ביותר, הקיימת כבר עתה בשכונות הוותיקות ביישוב". הצוות המליץ על הכנת תוכנית להתחדשות עירונית לכל שכונה.

בעל המגרש הגיש ערר על ההחלטה, שנדונה בוועדת המחוזית ירושלים. זו אמנם קיבלה את עמדת הוועדה המרחבית, שטענה כי לא ניתן לאשר את הבקשה לתמ"א 38 עד שתגובש מדיניות כללית בנושא תמ"א 38 במבשרת ציון. ואולם במהלך הדיונים התברר כי בשנת 2000 אושרה ביישוב תוכנית רגילה, שמאשרת זכויות בנייה שדומות לזכויות שמוקנות על ידי תמ"א 38, ולכן טען בעל המגרש כי השינוי המבוקש אינו קריטי כפי שמתואר על ידי הוועדה.

לאור זאת, מתחה ועדת הערר ביקורת על התנהלות הוועדה המרחבית, והטילה עליה להגיש מיידית הודעה מפורטת על לוחות הזמנים הצפויים לגיבוש המדיניות. לדברי רותי שורץ־חנוך, יו"ר הוועדה המרחבית הראל, הוועדה שוקדת בימים אלה על הכנת מדיניות בנושא תמ"א 38 במבשרת ציון, שתכלול התייחסות לצפיפות הדיור, לגובה המבנים, לתשתיות ולתחבורה. לדבריה, מסמך ראשוני יפורסם בעוד כשמונה חודשים.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם