נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

תב"ע (תכנית בניין עיר) שנכנסה לתוקף ביום חמישי האחרון, תאפשר ליזמים להוסיף 2.5 קומות לבניינים שנבנו לפני שנת 1980 במסגרת פרויקטים של תמ"א 38, במקום תוספת של קומה אחת בלבד כפי שהיה עד כה.

על פי תכנית ק.א. 413, יוכלו כעת יזמים בקרית אונו להוסיף למבנים הקיימים 2 קומות מלאות וקומה נוספת בנסיגה של כ-60% שטח בנוי מקומה מלאה, בתמורה לחיזוק המבנים מפני רעידות אדמה.

מטרת התכנית היא להגדיל את הכדאיות הכלכלית של חיזוק המבנים במסגרת תמ"א 38, ולעודד כך הן את היזמים והן את התושבים בהתנעת ההליך. דוגמה לפרויקט שמבצעיו המתינו עד שתאושר התב"ע, הוא הבניין ברחוב יאנוש קורצ'ק 29 בעיר, שם קיימות כיום 16 יחידות דיור ב-4 קומות. מחברת ישראמיש השקעות, יוזמת הפרויקט, נמסר כי החוזה עם הדיירים נחתם כבר לפני יותר משנה, אך הביצוע טרם החל, שכן ביצועו בהתאם לתכנית שהוגשה היה אפשרי רק עם אישור תב"ע 413. במסגרת הפרויקט יתווספו למבנה הקיים 6 יחידות דיור חדשות בשטח של 700 מ"ר בנוי.

עיריית קריית אונו תקיים ב-30 לינואר כנס באולם הקריה האקדמית בעיר, אליו הוזמנו נציגיהם של כ-4,000 בתי אב המתגוררים בבניינים שהתכנית החדשה רלוונטית לגביהם. במהלך הכנס, יוסברו לתושבים השלכותיה של התכנית. בין היתר יופיעו בכנס מתכננת מחוז מרכז במשרד הפנים נעמי אנג'ל, מהנדסת העיר האדריכלית אנדה בר ומתכננת התב"ע סיגל סרוסי.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker