מחוז ירושלים - הפוטנציאל הנדל"ני רחוק ממימוש

תוכנית המתאר למחוז ירושלים שמה דגש על חיזוק הערים ירושלים ובית שמש, תוך מתן דגש על העיר ירושלים כבירת ישראל. עם זאת, בשנת 2019 אושרו לבנייה במחוז ירושלים רק 5,632 יחידות דיור חדשות. מתברר כי המחוז נמצא במקום האחרון בארץ עם מספר הדירות הנמוך ביותר שאושר לבנייה

יואל צפריר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בניה בשכונת רמת שלמה, ירושלים
בניה בשכונת רמת שלמה, ירושלים צילום: צילום:אמיל סלמן
יואל צפריר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

מחוז ירושלים במינהל התכנון חובק ארבעה מוקדים: הערים ירושלים ובית שמש, המועצה המקומית מבשרת ציון והמועצה האזורית מטה יהודה.

תוכנית המתאר המחוזית הכוללת למחוז ירושלים, תמ"מ 30/1, מתווה את מדיניות התכנון לתפקודו היעיל של המחוז, בדגש על חיזוק העיר ירושלים ויצירת איזון מיטבי בין הפיתוח לשימור בכלל המחוז ובעיר ירושלים בפרט.

עו"ד עמיר שקדצילום: צילום: יח"צ

התוכנית נותנת מענה לצרכים החזויים למחוז ירושלים ומאפשרת את התנאים הנאותים לתפקודו היעיל ולפיתוחו הכלכלי של מחוז ירושלים, פיתוח איכות חיים גבוהה תוך מתן אפשרות לדיור, לתעסוקה, לרווחה ופנאי ונופש עבור כלל תושבי המחוז. כל זאת תוך חיזוק הערים ירושלים ובית שמש ותוך מתן דגש על העיר ירושלים כבירת ישראל ושמירה על מרחבים פתוחים ורציפים וכן על ערכי טבע, נוף ומורשת ועידוד החקלאות במחוז ירושלים, לרבות הגדרת המרחב המשתרע בין ירושלים לבית שמש כשטח המהווה מרחב אקולוגי שהוא בעל רגישות גבוהה ביותר מבחינת ערכי טבע, נוף, סביבה ומורשת.

ירושלים, בירת מדינת ישראל והעיר הגדולה ביותר בארץ, מאופיינת באוכלוסייה הטרוגנית מבחינה לאומית, דתית וחברתית-כלכלית ומטבע הדברים חייבת התייחסות ייחודית המותאמת לאופייה. לפי אחת ההערכות, מיצוי מקסימלי של כלל הפוטנציאל התכנוני בעיר, ובכלל זאת תוכניות שטרם אושרו, תוכניות המצויות בשלבי תכנון שונים וכן אזורים שמצויים בבחינה בלבד מעלה כי בעיר פוטנציאל שנע בין 80 אלף ל־92 אלף דירות.

עם זאת, מנתוני מינהל התכנון עולה, כי בשנת 2019 אושרו לבנייה במחוז ירושלים 5,632 יחידות דיור חדשות. מניתוח הנתונים עולה כי מחוז ירושלים נמצא במקום האחרון בארץ עם מספר הדירות הנמוך ביותר שאושר לבנייה.

בראש הוועדה עומד עו"ד עמיר שקד, ששימש עד לתפקידו זה כסגן היועץ המשפטי ברשות מקרקעי ישראל.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן