דואגים לאינטרסים של הדיירים

בקבוצת יגאל אלון לא מסתפקים בארגון הדיירים ובמפגש עם היזמים. הם ממשיכים יד ביד עם הדיירים לכל אורך התהליך, כולל פיקוח על הבנייה בשטח, עד למסירת הדירות, תוך יצירת בלמים ואיזונים בין הדיירים ליזמים

יובל גמליאל, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחם התפוז כפר סבא פינוי-בינוי
מתחם התפוז כפר סבא פינוי-בינויצילום: צילום: יח"צ
יובל גמליאל, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

כמעט בכל פרויקט התחדשות עירונית כיום מלווים הדיירים על-ידי מפקח בנייה. הדבר נובע מכך שבעבר ניצלו יזמים את חוסר ידיעתם והיעדר ניסיונם של הדיירים וחרגו מאיכות הבנייה, טיב החומרים או התמורות אשר הובטחו במסגרת החוזה. תפקידו של המפקח הוא לוודא כי הביצוע בפועל נעשה לפי המצופה ומסתבר שמודל חדש בשוק אותו מובילה קבוצת יגאל אלון, מבקש לדאוג לאינטרסים של הדיירים לא רק במהלך הביצוע, אלא עוד בטרם המפגש הראשון עם היזמים.

"פונקציית מפקח הבנייה מטעם הדיירים נעשתה עם השנים ליותר יותר נפוצה, אך השירות שלנו הוא מקיף הרבה יותר ואנחנו בעצם הופכים את התהליך", אומר אלון וייזברג, מנהל בקבוצת יגאל אלון המספקת שירותי מעטפת לדיירים - החל מארגון הדיירים וניהול הפרויקט וכלה בפיקוח על הבנייה לאורך כל החיי הפרויקט. "במקום שהיזמים יפנו לדיירי הבניין, ישכנעו את בעלי הדירות לחתום על הסכם ויובילו אתם בתהליך, אנחנו הופכים את היוצרות. אנחנו מניעים את התהליך בשם בעלי הדירות הם בפרויקטי תמ"א והן בפרויקטי פינוי-בינוי בהתאם לצרכים ולרצונות שלהם (בגבולות האפשר) ולאחר מכן פונים ליזמים ומזמינים אותם להגיש הצעות לעיון ובחירת הדיירים. הדבר מביא לתהליך איכותי ונכון יותר עבור הדיירים, כאשר גם היזם מקבל בניין בשל יותר ומוכן להתקדמות", הוא מסביר את הרעיון הייחודי.

אלון וייזברג, מנהל פיתוח עסקיצילום: צילום: יח"צ

לדברי וייזברג, "ישנן חברות שמארגנות את הדיירים עד למפגש עם היזמים ומתרחקות בשלב זה מהתהליך. לעומת זאת, אנחנו ממשיכים יד ביד עם הדיירים לצורך פיקוח על הבנייה בשטח עד למסירת הדירות. המטרה שלנו היא לוודא שכל מה שנחתם במסגרת החוזה בין הדיירים ליזם, אכן נעשה בפועל ושהדיירים מקבלים את התמורות המובטחות".

מהם הערכים המוספים שהשירות שלכם מספק לדיירים ?

יגאל אליהו, מנהל אופרציה ומחלקת פיקוח צילום: צילום: יח"צ

"הדיירים מקבלים צוות מקצועי שחי ונושם התחדשות עירונית ודואג לאינטרסים שלהם. כל התהליך נעשה בשקיפות מלאה ותוך עדכונים שוטפים מצוות שעובד יום ולילה רק בשבילם ועושה זאת בשיתוף עם נציגות הדיירים".

תמורות אופטימליות לדיירים

מייסדי ובעלי קבוצת יגאל אלון הם אלון וייזברג ויגאל אליהו. וייזברג הינו משפטן, בעל תואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים, בעל תואר שני במשפטים (M.A) ובעל תעודת מבקר פנים. בעבר שימש כמנכ"ל עמותת הסטודנטים באוניברסיטת אריאל. אליהו הוא סרן במיל' בעל תואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים ותואר שני במינהל עסקים (MBA). הוא מתווך מורשה ומנהל עבודה מוסמך לבניין ותשתיות, בן למשפחת קבלנים ותיקה ועתיר ניסיון בביצוע ובנייה בישראל.

אורית ירופייב, שינויי דיירים ועיצוב פניםצילום: צילום: יח"צ

מה מייחד אתכם מבחינת ההתנהלות מול הדיירים?

"קבוצת יגאל אלון חרטה על דגלה להיות הראשונה במקום בו הדיירים מעוניינים בתהליך. יש לנו למשל פרויקט תמ"א 38/1 בחולון, שבו חלק מהדיירים היו פולשים ויזמים חששו להתקרב לבניין. אנחנו הצלחנו ביצירתיות להגיע להסכמות עם הפולשים והבאנו לבניין יזם מנוסה בבנייה בעיר חולון. כיום הפרויקט נמצא כבר בוועדת התכנון. דוגמא טובה אחרת היא פרויקט ברעננה בו הדיירים לא הגיעו להסכמות משותפות והיו בחתימות חוזים של תמ"א 38/1. אנחנו הגענו למקום, קלטנו שאפשר לבצע תמ"א 38/2, כלומר הריסה ובנייה מחדש, וכיום הפרויקט נמצא כבר בוועדה מקומית. בפרויקט אחר - מתחם פינוי-בינוי בכפר סבא הצלחנו להגיע למצב בו שינינו ייעוד למגרש. מארבעה בניינים בתוכנית תמ"א 38 הצלחנו להגיע למצב בו ייבנה במקום פרויקט פינוי מקיף ל-12 בניינים. מלבד התמורות האופטימליות לדיירים זהו שדרוג ושיפור עצום לעיר".

מה החזון שלכם?

"אנו מלווים כיום למעלה מ-30 פרויקטים של התחדשות עירונית ואנו שואפים להמשיך ולצמוח, תוך התמקדות בתחום הפינוי-בינוי. זהו העתיד בהתחדשות עירונית וזהו המודל האידיאלי ביותר, הן עבור הדיירים והן עבור הרשויות המקומיות. אנחנו בהחלט שמחים להיות חלק מהשינוי המבורך הזה".

טלפון: 072-3953061 | info@igalalon.co.il | www.igalalon.co.il

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן