יש חיים מחוץ למערכת הבנקאית

ארנו קפיטל מציעה מגוון פתרונות מימון לפרויקטי נדל”ן שונים בישראל ויודעת ליצור עבור היזם מבנה מימון המותאם לצרכיו ולרכיבי החוב הנדרשים. דנה סנדר, מנכ"ל ובעלי החברה, מסבירה מדוע יש לקרן את היכולת לתת מענה יעיל ממתחרותיה בענף ולפעול בגמישות שלא מאפיינת גופים בנקאיים גדולים

אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמייה של בניין
פרויקטים במסלולי תמ"א-38 ופינוי-בינוי הם עסקה רווחית ליזם, שבתמורה לשיפוץ בניין או הריסתו ובנייתו מחדש מקבל את הזכות לבנות דירות נוספות ולמכור אותןצילום: הדמייה: יח"צ
אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

פרויקטים במסלולי תמ"א-38 ופינוי-בינוי הם עסקה רווחית ליזם, שבתמורה לשיפוץ בניין או הריסתו ובנייתו מחדש מקבל את הזכות לבנות דירות נוספות ולמכור אותן. עם זאת, מדובר גם בעניין יקר מאוד. עד שהיזם "גוזר את הקופון" שלו בפרויקט עליו להוציא כסף רב על התהליך. מכיוון שיזמים רבים עובדים על כמה פרויקטים במקביל - המשמעות היא סכומים שנדיר שיהיו מצויים בהון העצמי שלהם. לכן, מרבית יזמי הנדל"ן אינם מבצעים פרויקטים - בין אם תמ"א-38, פינוי-בינוי או בנייה חדשה - מהונם העצמי ונדרשים לליווי מימוני. אפילו אם יזם מעוניין להקים פרויקט נדל"ן מהונו העצמי בלבד, הוא ימצא שהוא מתקשה במכירת הדירות בו. הסיבה היא שמרבית הרוכשים כיום מעוניינים לרכוש דירה בפרויקט הנהנה מליווי פיננסי. עבורם זוהי מעין תעודת ביטוח המספקת שקט נפשי ומפיגה את מרבית החששות מפני קריסה אפשרית של היזם. הליווי הפיננסי מאפשר לדיירים להיות בטוחים שגם בסיטואציה של קריסה, לא עלינו, יהיה מי שייתן להם מענה. הדבר נכון שבעתיים בפרויקטים מסוג התחדשות עירונית בהם נדרש להעמיד ערבויות לבעלי הדירות הקיימות.

לגוון את מקורות האשראי

בבואו של היזם להשיג ליווי פיננסי עליו לבחור בין שתי אפשרויות: בנק או חברת מימון. בעוד שמסורתית הפנייה נעשתה לרוב לבנק, כיום יזמים מודעים לכך שחברות מימון יכולות לתת להם לעתים תנאים אטרקטיביים יותר ולסייע במקומות בהם קצרה ידו של הבנק. קרנות שונות מציעות ליזם מגוון פתרונות מימון שווי ערך לבנקים, קרי, מסגרות אשראי לבנייה, ערבויות חוק מכר, השלמות הון עצמי ואשראי כנגד בטוחה מעבר.

דנה סנדר, מנכ"ל ובעליםצילום: צילום: דדיס אולפני צילום

אחת מהקרנות הבולטות בתחום היא ארנו קפיטל. החברה מציעה מגוון פתרונות מימון לפרויקטי נדל”ן שונים בישראל ויודעת ליצור עבור היזם מבנה מימון המותאם לצרכיו ולרכיבי החוב הנדרשים. צוות ארנו קפיטל מורכב מבעלי מקצוע בעלי ניסיון יזמי ופיננסי רב בניהול מיזמי נדל”ן. ניסיון זה מאפשר להם לבחון בצורה מדוקדקת פרויקטים מהזווית היזמית והפיננסית, תוך מתן תשומת לב להיבטים תכנוניים, הנדסיים, משפטיים וכלכליים.

דנה סנדר, מנכ"ל ובעלי החברה, היא בעלת 14 שנות ניסיון במערכת הפיננסית ובשוק ההון. בעבר שימשה כסמנכ”לית פיתוח עסקי ב"הראל פיננסים" ועסקה בהובלת פיתוח והנפקת מכשירי השקעה פיננסים. לדבריה, לארנו קפיטל יש את היכולת לתת מענה מהיר בהרבה ממתחרותיה בענף ולפעול בגמישות שלא מאפיינת גופים בנקאיים גדולים.

דרור נגל, יו"רצילום: צילום: דדיס אולפני צילום

ספרי קצת על ארנו קפיטל.

"אנחנו קרן למימון נדל"ן בישראל, שהוקמה בסוף 2013 ופעילה במגוון פרויקטים נדל"ניים בארץ. הקרן מהווה פתרון ליזמים שמעוניינים לגוון את מקורות האשראי שלהם, או נדרשים לפתרון יצירתי בעסקאות מורכבות או מהירות. אנחנו מלווים עשרות פרויקטים ומפקחים עליהם במקצועיות. בנוסף, אנחנו מתמחים בטיפול בעסקאות בעלות מורכבות הדורשות יצירתיות גבוהה ומקצועיות. לאחרונה הקרן החלה בשיתוף פעולה עם שתי חברות ביטוח ועם אחד מהבנקים הגדולים בישראל להעמדת פוליסות/ערבויות חוק מכר לרוכשי הדירות בפרויקטים שאנו מלווים".

מענה לפרויקטי התחדשות עירונית

מהעיתונות הכלכלית ניתן ללמוד, כי במהלך 2019 השלימה קרן ארנו נדל"ן חמישה סבבי גיוס מוצלחים בהיקף של יותר מ-160 מיליון שקלים ובכך חצתה את היעד שהציבה לעצמה, שעמד על 100 מיליון שקלים. נכון לסוף 2019, מרבית הכספים שגוייסו הוקצו לפרויקטים המפוזרים באזורי ביקוש בישראל, למעט סכום מסויים שנותר בקופת החברה כ"כרית ביטחון", בהתאם למדיניות הקרן. לפני כשנה השלימה הקרן הנפקה ראשונה לציבור של יחידות השתתפות מכוח תשקיף והפכה לשותפות מוגבלת ציבורית.

בבואו של היזם להשיג ליווי פיננסי עליו לבחור בין שתי אפשרויות: בנק או חברת מימוןצילום: הדמייה: יח"צ

מה גורם ליזם להגיע דווקא אליכם?

"יש לנו יכולת לתת מענה לכל אחד מהפרויקטים מסוג התחדשות עירונית (פינוי-בינוי, תמ"א 38/1 ו-2). במקום בו גופים בנקאיים אינם מעוניינים לתת מענה עקב מורכבות העסקה, הקרן סוללת ליזם את הדרך המתאימה לביצוע העסקה. מעבר למימון הבנקאי המוכר, ארנו קפיטל מספקת פתרונות מימון לעסקאות נדל"ן מורכבות הדורשות יצירתיות מימונית, מסחריות ומשפטית שאינן מתאימות למבנה הבנקאי הסטנדרטי. מבחינת היזם, הקרן מהווה עבורו גוף אחד שמעמיד את כל צרכי המימון של הפרויקט".

רח' החילזון 5, רמת גן, בית גרניט | 03-7176699
| www.arno-capital.com |

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן