דירוג ארצי: יזמי פינוי בינוי

דירוג יזמי פינוי-בינוי

תוכן מקודם בשיתוף CitySquare
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן מקודם בשיתוף CitySquare
תוכן שיווקי

דירוג הפרויקטים שנכנסו לדירוגי פינוי-בינוי המוצגים כאן מתייחסים לפרויקטים בשלבים מתקדמים, זאת מתוך מחשבה שדיירים מעוניינים לדעת מיהם בעלי המקצוע שכבר קידמו פרויקטים בפועל, הלכה למעשה, ועברו את השלבים הקריטיים שלו, ולא רק כאלה שהתחילו תהליך ועדיין נמצאים בשלבי אי-וודאות לגבי מימוש הפרויקט.

במסגרת התחדשות עירונית כלולים שני מסלולים מרכזיים: מסלול רשויות ומסלול מיסוי. הדירוג מתייחס לפרויקטים בשני המסלולים.

המידע על המתחם נאסף ממקורות רבים ובלתי תלויים (פרסומים שונים, עיריות ורשויות מקומיות, בעלי מקצוע שונים באותו פרויקט וכדומה) ואימות הנתונים.

דירוג יזמי פינוי-בינוי מתייחס לסכמת ניקוד המתחמים, או תתי-המתחמים, אשר עברו את תנאי הסף הנ"ל:

מסלול רשויות - מתחמים במסלול שהרשות המקומית מקדמת תב"ע זיכו את היזם בניקוד רק אם התב"ע אושרה, והיזם קידם את המתחם ברמת הרישוי לשלב של בקשת היתר. כל שלב נוסף בהתקדמות המתחם בצד הרישוי (קבלת היתר, בנייה, והתחלת אכלוס) מזכה בניקוד נוסף.

מסלול מיסוי - מתחמים במסלול מיסוי זיכו את היזם בניקוד רק אם היזם קידם את המתחם בשני המישורים, התכנוני והקנייני, מול הדיירים.

היזם יקבל ניקוד רק אם המתחם נמצא בהפקדה בוועדה הקובעת ורק אם כבר החתים 50% מהדיירים. כל שלב נוסף מזכה בניקוד נוסף על-פי השלבים הבאים: מתחם מוכרז, בקשת בקשה להיתר, קבלת היתר והתחלת איכלוס.

בשני המסלולים ישנה חשיבות נוספת למספר הדירות הנכנסות ומספר הדירות החדשות.

כמו כן, יש התחשבות במספר היזמים השותפים בפרויקט. השותפים מתחלקים בניקוד באופן שווה. שותף בפרויקט עם בעלות של מתחת ל- 25% לא מקבל ניקוד.

כל החברות נבדקו על-פי ותק והיסטוריית ההתנהלות הפיננסית והמשפטית שלהן. ככל שההיסטוריה תקינה הניוד עלה. ציון היזם נקבע על-ידי סכמת כל הנקודות שנצברו מהפרויקטים השונים.

תנאי סף לכניסה לדירוג היזמים הינו קידום של לפחות שני מתחמים מזכים.

* כל הדירוגים של הפינוי-בינוי מתייחסים למצב המתחמים נכון לתאריך 1.10.19.

המתודולוגיה המובאת כאן הינה הסבר כללי ואין בו כדי לכסות את כלל הפרמטרים שהובאו בחשבון. אין לראות בדירוג זה החלפת ייעוץ כלשהו או המלצה על בעל מקצוע מסויים 

לדירוג באתר CitySquare