תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

"ידע יש לרבים. נסיון אמיתי יש למעטים. מה שמייחד אותנו זו רמת השירות הגבוהה שאנחנו מעניקים ללקוחות שלנו!"

במהלך השיחות שערכנו עם אלפי בעלי דירות במסגרת הדירוג החברתי להתחדשות עירונית התבלט בין היתר משרד פרידמן, יקותיאל, אינגביר - עורכי דין, כמשרד בו תודעת השירות הינה גבוהה ואשר שם את הלקוח במרכז. ביקשנו לשמוע מראש המשרד, עו"ד גיא יקותיאל, על חשיבות השירות בפרויקטים של התחדשות עירונית

משרד עורכי דין התל אביבי פרידמן, יקותיאל, אינגביר, עוסק רובו ככולו בתחום ההתחדשות העירונית. מלבד היזמים אותם הוא מייצג, המשרד מייצג גם דיירים במספר רב של פרויקטי התחדשות עירונית בכל רחבי גוש דן - החל מפרויקטים קטנים של תמ"א 38/1 וכלה בפרויקטים רחבי היקף של פינוי-בינוי.

טל גולדשטיין

מי שמנהל את תחום הנדל"ן בכלל ואת נושא ההתחדשות העירונית בפרט, הינו עו"ד גיא יקותיאל, אשר עוסק בתחום כבר למעלה מ-12 שנים.

עו"ד יקותיאל, משרדכם נכנס לדירוג 30 עורכי דין המובילים בייצוג דיירים, משמע שקיבלתם המלצות רבות מדיירים שעבדו איתכם. איך מגיעים למעמד מכובד שכזה?

"מיום שפתחתי את המשרד, קבעתי לעצמי שלושה כללים: הראשון - לא לעסוק בשום תחום או תיק שאינם מעניינים אותי ; השני - לא לטפל במי שלא נעים לי לעבוד איתו (ואכן, הרבה מאוד מלקוחותי במרוצת השנים הפכו לחברים טובים); והשלישי - לא משנה מה יקרה, ובכמה עומס אהיה נתון, תמיד אשמור על מקצועיות ללא פשרות ועל רמת שרות גבוהה ; לשמחתי, אנחנו מצליחים לשמור על הכללים האלה גם אחרי כל כך הרבה שנים, ובמיוחד על הכלל האחרון. והדבר ניכר בתוצאות הסקר שלכם".

במה מתבטאת רמת השירות הגבוהה עליה אתה מדבר?

"ראשית, אנחנו משתדלים להזכיר לעצמנו, כי עבור הלקוחות שלנו, העסקה אותה הם עושים היא עסקת חייהם, בין אם מדובר ברכישת דירה ובין אם מדובר בפרויקט של התחדשות עירונית. גם אם אנחנו עושים את העסקאות הללו עשרות ומאות פעמים, הרי עבור אותו לקוח, מדובר בדרך כלל בפעם היחידה והחשובה בחייו. לכן אנחנו מעניקים לו את מלוא תשומת הלב, כאילו מדובר גם בעסקה הראשונה שלנו.

"חשוב לנו לדעת שכל אחד מהדיירים בבניינים שאנו מייצגים מכיר היטב את פרטי העסקה ופרטי ההסכם, וכי הצרכים היחודיים של כל דייר ודייר באים לידי ביטוי ככל הניתן, במסגרת ההתקשרות עם היזם. אנחנו שומרים על רמת שקיפות גבוהה ומעדכנים את הדיירים או הנציגות בכל התקדמות במשא ומתן ולאחר מכן בפרויקט, והכי חשוב - אנחנו תמיד זמינים לדיירים".

תמיד זמינים?

"אולי תתפלא לשמוע, אבל בכרטיס הביקור שלי מופיע מספר הטלפון הנייד שלי, והוא נמצא אצל כל אחד ממאות בעלי הדירות שאנחנו מייצגים. כל אחד מהם יודע שהוא יכול התקשר אלי בכל זמן ולשאול כל שאלה שמטרידה אותו, ושהוא יקבל תשובות והסברים מפורטים. כל צוות המשרד מגיב מהר מאוד למיילים ועובד הרבה עם הווטסאפ - מה שמאפשר תגובה מהירה לכל עניין.

ובכלל, מאחר והתחדשות עירונית היא עיקר העבודה אצלנו, אני רגיל לעבוד יותר בשעות הערב, לאחר שאנשים מסיימים את יום העבודה שלהם ומתפנים להתעסק בפרויקט. דיירים מתקשרים אלי גם בעשר בלילה ואני מקבל את זה בהבנה. שלוש פעמים בשבוע לפחות אני נמצא בפגישות דיירים בשעות הערב וזה בסדר גמור, זה חלק מהחיים שלי. כך שומרים על זמינות ועל רמת שירות גבוהה".

ומה עם חיים אישיים?

"אין מה לדאוג. אני מתאים את עצמי. למשל, אני רץ ועושה כושר בבקרים ולא בערבים, ומשתדל לקבוע פגישות דיירים אחרי שאני משכיב לישון את הילדים".

כיצד ניתן לטפל במספר רב של פרויקטים ועדין לשמור על רמת שירות גבוהה?"

"בצבא קוראים לזה 'רוח המפקד' - כל העובדים אצלנו מודעים לחשיבות הגבוהה שאני מקנה למקצועיות ולשירות ללא פשרות, ואלה גם התכונות הראשונות שאני מחפש אצל המועמדים לעבודה אצלנו - שיהיו אינטליגנטים, נעימים ומסבירי פנים. לא תמיד זה פשוט וקל, אבל אנחנו לא מוותרים לעצמנו בעניין הזה.

"מצד שני, על מנת שלא לפגוע ברמת השירות, אנחנו לא לוקחים כל פרויקט, אלא רק את אלה שיאפשרו לנו לתת את תשומת הלב הנדרשת לדיירים. משמעות הדבר הינה ששכר הטרחה שלנו אינו מהנמוכים בענף. בנוסף, אנחנו תמיד דואגים לוויסות נכון של הפרויקטים מבחינת השלב בו הם נמצאים, מה שמקטין את העומס".

ולסיום?

"את המשרד הזה הקמתי בעשר אצבעות והוא גדל ונבנה סביב נושא השירות והמקצועיות. התחום של התחדשות עירונית מרתק אותי. השילוב של שני הדברים גורם לי לעשות בעצם את מה שאני הכי אוהב, ואני מקווה שזה יישאר כך תמיד!"

כתבות שאולי פיספסתם

*#