תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

קשר אישי ומשפחתי עם הדיירים

"אנחנו חברה משפחתית שמתנהלת כמו ארגון ומה שמייחד אותנו הוא שאנו מדברים עם הדיירים בגובה העיניים", אומרת עדית גבע, מנכ"לית משותפת בחברה שלום את נתן המדורגת בצמרת הדירוג החברתי של מדריך סיטיסקוור

אחד הפרמטרים המעידים יותר מכל הצלחתה של חברה בתחום ההתחדשות העירונית הוא יחסה של החברה לדיירים בפרויקטים שלה. הדבר נובע מהעובדה שבשונה מפרויקטים רגילים, הנבנים על קרקע ריקה לגמרי, בהתחדשות עירונית הדיירים נאלצים לגור בשכירות (במקרים של תמ"א-38 הריסה ובנייה, או פינוי בינוי). הדבר מביא לכך שמודל הבנייה הספציפי הזה הוא יותר מכל - חברתי.

עדית גבע

בדירוג החברתי הכלכלי של מדריך "סיטיסקוור" השנה, מדורגת חברת שלום את נתן בצמרת המדרג, ולא בכדי. החברה שמה דגש מיוחד על דאגה לשביעות רצונם של הדיירים מרגע חתימת החוזה ועד מסירת המפתח על כלל השלבים בדרך. אלה, כידוע, יכולים לארוך תקופה לא מבוטלת בת מספר שנים. "הפרמטר העיקרי והראשי מבחינת עבודתנו בתחום הינו הקשר האישי כמו משפחתי שאנו מפתחים עם הדיירים", אומרת עדית גבע, מנכ"לית משותפת בחברה. "יתרה מכך, הדיירים בפרויקטים שלנו נהנים מהיתרון הגדול שלנו כחברה שהיא לא רק יזמית אלא גם מבצעת, כך שהם מלווים על-ידינו לאורך כל חיי הפרויקט, בין אם בליווי משפטי, ליווי הנדסי וביצועי וכן ליווי לתכנון פרטני של כל דירה ודירה ובנייתה בפועל על ידינו. זה מתבטא גם בכך שהדיירים בפרויקטים שלנו לא צריכים להתמודד עם חברת ביצוע חיצונית, שאינה מכירה את בקשותיהם ודרישותיהם הספציפיות, כפי שקורה לא אחת".

עדית מוסיפה, כי "כתוצאה מכך הלקוח מקבל אצלנו הכל תחת קורת גג אחת, מרגע חתימת ההסכם ועד מסירת המפתח, כאשר המענה הוא תמיד מענה מהיר וללא בירוקרטיה, או מעבר מנציג לנציג. לכל פרויקט יש מנהל ישיר הפותר את בעיות הדיירים בכל דבר וענין".

לקוחות כשגרירים

חברת שלום את נתן הוקמה לפני כ-30 שנה כאשר בשנים האחרונות היא נכנסה בצורה רחבה לתחום ההתחדשות העירונית עם מגוון פרויקטים של תמ"א-38 ופינוי-בינוי, המהווים מחצית מפעילותה הנדל"נית. נכון להיום נמצאים בצנרת התכנון של החברה עשרות פרויקטים ומספר פרויקטים אף אוכלסו זה מכבר לשביעות רצון הלקוחות. "אנחנו חברה משפחתית שמתנהלת כמו ארגון ומה שמייחד אותנו הוא שאנו מדברים עם האנשים בגובה העיניים", מסבירה עדית את סוד הצלחת החברה, "חשוב לנו מאוד שהלקוח יהיה מרוצה בכל שלבי התהליך, שכן בשונה מפרויקטים רגילים, כאן עומדים אנשים עם חיים שלמים, הרבה מאוד היסטוריה ונוסטלגיה וצרכים שונים, בדירות שעומדות לעבור הריסה, וצריך לדעת להתייחס לכך ברגישות הראויה".

אחת מהדוגמאות הטובות לרגישות עליה מדברת עדית היא מקרה בו דיירת מבוגרת באחד הפרויקטים של החברה, שכרה דירה למשך תקופת בנייה, אך לא שמה לב לכך שהדירה אינו מחוברת לגז. "היא הייתה ממש אובדת עצות", נזכרת עדית, "כשהיא פנתה אלינו, מייד שלחנו אליה טכנאי שיטפל בה ויחבר אותה לגז, למרות למרות שלא היינו מחויבים לכך שהרי מדובר על דירה בשכירות ולא בדירה שלנו. המקרה הזה, כמו מקרים רבים אחרים, הם מבחינתי ההשתקפות של פעילות החברה בתחום. אנו אוהבים מאוד את מה שאנחנו עושים ואנשים מרגישים את זה.

"מבחינתנו הלקוחות הם שגרירים שלנו", היא מסכמת, "ולא סתם מרבית הלקוחות שלנו מגיעים מפה לאוזן דרך דיירים מרוצים, או אפילו בעלי מקצוע שעבדו בפרויקטים שלנו ואהבו את היחס שלנו לדיירים. אנחנו מבינים את נתוני הרקע השונים של הדיירים ויודעים להתאים את עצמנו אליהם, ויותר מזה - אנו מאוד שירותיים וסבלניים. החברה דואגת לעדכון הדיירים באופן שוטף. אנו רואים בזה חשיבות עליונה, מאחר ומדובר בתהליכים ארוכים מאור מרגע חתימת החוזה ועד לקבלת המפתחות".

מה החזון שלכם?

"להפוך את כל פרויקטי התמ"א לפרויקטים המתייחסים לגושים ולא לבניינים בודדים. ברגע שנקבעות עובדות בשטח ולא פותרים בעיות של תשתיות וצרכים ציבוריים, כמו גני ילדים ומרפאות, העירייה לא יכולה לעשות 'יש מאין' ולהמציא שטחים, ולכן צריך לעשות זאת במסגרת הפרויקטים מלכתחילה. התכנון המכוון ומכוני הרישוי עדיין לא עלו על דרך המלך, שכן ברוב הרשויות חסר כוח אדם, שמתמקצע בתכנון. הפתרון הוא הקצאת משאבים משמעותיים לצורך כך מהעיריות, או אף הממשלה, תחת ההבנה שלהתחדשות עירונית יש חשיבות ראשונה במעלה עבור כלל הציבור בישראל ועבורנו כיזמים וקבלנים בוני הארץ".

כתבות שאולי פיספסתם

*#