קרן ההשקעות שמאפשרת לך לפזר את החשיפה לסיכונים

מחירי הנדל"ן מושפעים מתנאי השוק, מיקום גיאוגרפי ושינויים במטבע חוץ. הפתרון לפיזור הסיכונים - קרן הפרימיום CoFund מבית הגשמה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הגשמה
צילום: istock
TheMarker Labels
תוכן מקודם
TheMarker Labels
תוכן מקודם

עד לפני כמה שנים המשקיעים הקטנים היו יכולים רק להתבונן בקנאה בעסקאות הנדל"ן המתבצעות על ידי הלקוחות המוסדיים והפרטיים, בעלי הכיסים העמוקים במיוחד. התמונה החלה להשתנות עם פעילותן של קרנות המתמחות בגיוס לטובת מיזמי נדל"ן הפתוחים לציבור הרחב.

גיוס ההמונים בתחום ההשקעות בנדל"ן רושם גידול יוצא דופן בשנים האחרונות. לנגד עינינו מתחולל שינוי מהותי הנובע בעיקרו ממהפכת המידע, המאפשרת לציבור הרחב גישה לאופני השקעה שעד לא מזמן נחשבו לנחלתם של השחקנים הגדולים בלבד. החברות המתמחות בתחום פורשות בפני המתעניינים מגוון רחב של מיזמים להשקעה, ומאפשרות למשקיעים קטנים ובינוניים לחבור יחד לפרויקטים נדל"ניים שנבחרו בקפידה.

למידע נוסף על ההשקעות >>

מזה כעשור הגשמה מאפשרת למשקיעים פרטיים להשקיע בהשקעה משותפת בנדל"ן, בארץ ובחו"ל. מודל ההשקעה של החברה מחבר בין משקיעים פרטיים, ההון המשותף שהצטבר משמש להשקעה בפרויקטים גדולים, והמשקיעים הופכים לשותפים בפרויקט, ביחד עם החברה היזמית.

צילום: istock

בוא נפזר את מסך הערפל

מחירי הנדל"ן מושפעים מגורמים רבים - צמיחה או האטה כלכלית, אזור גאוגרפי, שינויים בשערי הריבית, רגולציה מקומית ושינויים בשערי מט"ח. השקעה בודדת תהיה מושפעת מכל הגורמים הללו, ולמעשה תהיה חשופה לסיכונים ספציפיים שעלולים לפגוע בתשואה הצפויה שלה. בהגשמה מצאו פתרון יצירתי: הקמת קרן ייחודית המציעה תמהיל של השקעות בנדל"ן.

וכך, בשנת 2016, השיקה הגשמה את CoFund, קרן פרימיום המיועדת למשקיעים מסכום של 150,000 דולר ומעלה. מטרת הקרן היא להשקיע במגוון השקעות נדל"ן; פיזור ההשקעות מאפשר למשקיעים ליהנות מכמה אפיקי השקעה, כך שהחשיפה והסיכונים יהיו מפוזרים על פני השקעות שונות. בפועל, הפיזור מקטין את השפעתם של אירועים שליליים בנכס מסוים על כלל הנכסים המרכיבים את הקרן.

שלושת המ"מים החשובים בפיזור

בימים אלה משלימה הגשמה את הגיוס לקרן CoFund התשיעית במספר. תמהיל ההשקעה משקף נאמנה את עיקרון הפיזור של הקרן ומייצר הזדמנות השקעה מגוונת באמצעות בחירה בנכסי נדל"ן שונים בפיזור  גיאוגרפי, סקטוריאלי ומטבעי.

  • מיקום: פיזור גיאוגרפי - ההשקעות בנכסי הקרן מבוזרות גאוגרפית, במטרה להקטין חשיפה לסיכונים הנובעים מחשיפה לשווקים ספציפיים. פיזור על פני יעדי השקעה מגוונים מצמצם משמעותית את החשיפה לתנודות השוק באזור מסוים. ההשקעות ב-CoFund 9 ממוקמות בלא פחות משלוש מדינות שונות - ארה"ב, אנגליה ולראשונה בקרן CoFund - ישראל.
  • מגזר: פיזור סקטוריאלי - הקרן מפזרת את השקעותיה בין סקטורים שונים. סוגי הנכסים השונים תורמים לגיוון השקעות הקרן ולכל אחד מהם אופי שונה הבא לידי ביטוי ברמת הסיכון, בצפי התשואה המושגת ובאופן חלוקת הכספים למשקיעים. CoFund 9 מציגה פיזור השקעות בפרויקטים בבנייה, בנכס מניב ובהשבחה.
  • מטבע: פיזור מט"ח - ביצוע עסקאות בסוגי מט"ח שונים נועד לצמצם את גורם הסיכון הנובע מתנודתיות בשערי המטבעות השונים, אשר עשוי להשפיע מאוד על התשואות למשקיעים ביחס לסכום השקלי של השקעתם. בהתאם לפיזור הגיאוגרפי, כך גם הפיזור המטבעי ב- CoFund9: דולר, פאונד ושקל חדש.

בישראל תשקיע הקרן בפרויקט פינוי בינוי ברעננה, בארה"ב נרכש נכס מניב בברמינגהאם, אלבמה, ויושבח נכס קיים לטובת מכירה בברוקלין, ניו יורק. בנוסף לכך, תעניק הקרן הלוואה לטובת בנייה של מתחם דיור מוגן בפיטרספילד, אנגליה. ההשקעות יתבצעו במטבעות המקומיים ויעניקו למשקיעים בקרן פיזור חשיפות מט"חי רחב.

צילום: istock

למידע נוסף על ההשקעות >>

השקעות נדל"ן מומלצות > בחזרה למדור

* אין באמור לעיל משום הצעה או הזמנה להשקעה, אלא הצגה כללית של אפשרות הצטרפות למאגר משקיעי הגשמה. כל האמור לעיל בכפוף לתקנון ולכללי הגשמה. ההשקעה בפרויקטים טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה. הגשמה אינה אחראית או ערבה בשום צורה שהיא להחזר ההשקעות למשקיעים ובכלל זה רווחים כתוצאה מהשקעתם בהשקעות השונות. מודגש כי אין באמור לעיל משום הבטחת תשואה כלשהי. כל השקעה תעשה על ידי מספר משקיעים מוגבל, כמותר על פי דין. ההתקשרות עם המשקיעים תבוצע בהתאם למסמכי עסקה והתנאים הקבועים בהם ובכפוף למשא ומתן מפורט ולקבלת פרטים נוספים למשקיעים שיגיעו לשלב המשא ומתן, שינוהל לפי סדר פנייתם לחברה ובהתאם להליך שיבוצע מולם. משקיע המעוניין להתקדם ולקבל מסמכי עסקה ופרטיה מתבקש לפנות להגשמה לצורך בחינת התאמתו לקבלת פרטיה.