שוק המשרדים במערב ראשון לציון - ביקושים גוברים מול היצע מצומצם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לישנסקי MSN
צילום: סלו בן עמי אדריכלים
TheMarker Labels
תוכן מקודם
TheMarker Labels
תוכן מקודם

מערב ראשון לציון נחשב לאחד ממתחמי המסחר הסואנים והאהובים ביותר בישראל. המתחם, שהיה בעבר מעין אזור תעשיה, מהווה היום את אחד ממוקדי המסחר, הבילוי והפנאי הנהנה מפופולריות בקרב כל מי שמתגורר בגוש דן, בשפלה ואפילו בשרון. לקוחות מכל הערים הגדולות בישראל – מהרצליה ועד לאשדוד, מפתח תקווה ועד למודיעין, מגיעים למתחם, בין היתר משום שהוא מאפשר גישה נוחה, חניה, ומגוון עצום של כל הקמעונאים המובילים בישראל. אחת העדויות לחוזקות של המתחם היא פתיחת הסניף היחיד של רשת הספורט הבינלאומית – DECATLON, שבחרה במתחם כדי לפתוח את הסניף הראשון והיחיד שלה בישראל.

לקניונים החזקים במתחם נוספו שני קומפלקסים של בתי קולנוע: סינמה סיטי ויס פלאנט והפכו את העיר ליחידה בה פעילים שני קומפלקסים שכאלו במרחק של קילומטרים בודדים אחד מהשני.

לצד כל אלה פועל במתחם בית חולים אסותא, ולצידו מרכזים לאשפוז יום ומכונים המספקים שירותים לאלפי מבקרים ביום.

אז מה חסר? ובכן, סיור קצר באזור יגלה אמת מפתיעה – במערב ראשון לציון אין בנייני משרדים מודרניים. אמנם ניתן למצוא בשוליים משרדים הממוקמים מעל חנויות או בבניינים קטנים, אבל משרדים אלה לא מספקים מענה אמתי לביקוש הגואה בראשון לציון.

צילום: סלו בן עמי אדריכלים

אוהד דנוס – מומחה נדל"ן ונשיא לשכת שמאי המקרקעין היוצא אומר בהקשר זה: "היעדרותם של בנייני משרדים מודרניים במערב ראשון לציון מפתיעה בהחלט, בשל העובדה כי קיים באזור ביקוש מהותי למשרדים. הביקושים מגיעים ממגוון קהלי יעד: החל מרופאים ומטפלים המבקשים להיות קרובים לבית החולים אסותא, הנהלות של חברות קמעונאיות, בעלי עסקים מקומיים שרוצים לעבוד קרוב לבית ולא פחות חשוב – משקיעים שמעוניינים לגוון את תיק ההשקעות שלהם ולהוסיף לו משרדים, המייצרים תשואה של 6-8%, פי שתיים ויותר בממוצע מאשר בשוק המגורים".

למידע על השקעות ייחודיות בשוק המשרדים בראשון לציון

הביקוש למשרדים בראשון במגמת עליה

יתר על כן, עם אישור תכנית המתאר החדשה של העיר ראשון לציון, יתווספו לעיר כ- 23 אלף יחידות דיור, בניהם 5500 יחידות דיור שייבנו במתחם האלף, מול מתחם מערב ראשון. ראש העיר ראשון לציון התבטא בעבר בנושא ואמר כי הוא מתעתד לפתח את תחום המשרדים בעיר, משום שהוא מהווה מקור הכנסה משמעותי לעיר ומאפשר המשך פיתוח עתידי בחזיתות שונות.

אז מי מחפש משרדים בעיר ראשון לציון? ניתן לזהות בבירור שתי קבוצות עיקריות: הראשונה היא בעלי מקצועות חופשיים, דוגמת רואי חשבון, עורכי דין ויועצים נוספים, הפעילים בעיר ובסביבותיה. לצדם מתקיים ביקוש מתגבר מצדם של בעלי מקצועות יצירתיים, דוגמת אדריכלים, מעצבים, פרסומאים וכדומה. השנייה היא משקיעים שעוזבים את שוק המגורים לטובת תשואות טובות יותר ומחיר אטרקטיבי

בהתחשב בטרנד המתחזק של בעלי עסקים לחפש משרדים בערי הלוויין של תל אביב, בשל צבר יתרונות ובהם: מחירים זולים באופן משמעותי, חסכון זמן משמעותי שכיום מבוזבז בפקקים והיכולת לנהל עסק בכל מקום, הרי שסביר להניח כי הביקושים בראשון לציון בכלל ובמערב ראשון בפרט, ילך ויתחזק.

צילום: סלו בן עמי אדריכלים

בהקשר זה נציין כי לאחרונה פורסם המכרז לקווי המטרו של נת"ע, בניהם קו MI באורך של כ-73 ק"מ, ויחבר בין השרון, תל אביב, ראשון לציון ונס ציונה. אחת התחנות של הקו תמוקם במערב ראשון ותאפשר להגיע ממנה ואליה באמצעות תחבורה ציבורית בטוחה, אמינה ומהירה.

דנוס אומר בהקשר זה: "מתחם מערב ראשון נהנה כבר היום מעירוב שימושים, שמשמעותו פעילות מסביב לשעון. סביר להניח כי בנייני משרדים באזור ייהנו מביקושים גבוהים, ברגע שישווקו, הן בקרב רוכשים והן בקרב שוכרים".

SKY CENTER ראשון לציון – השקעה סולידית עם תשואה מבטיחה

אמנם גם היום ניתן למצוא בעיר פתרונות למשרדים אבל משרדים אלה ממוקמים בבניינים מיושנים, אשר אינם נותנים מענה לצרכים הנוכחיים של בעלי העסקים, אינם כוללים חניות ואינם מעניקים את הערך המיתוגי המוענק על ידי משרד בבניין משרדים יוקרתי ומעוצב.

אחת החברות המתעתדות להעניק מענה לצורך ההולך ומתגבר במשרדים במערב ראשון הוא חברת MSN, המשווקת את פרויקט SKY בראשון לציון. הפרויקט, הממוקם על רחוב לישנסקי 8, מול מתחם חונים קונים, יכלול 6 קומות משרדים, בשטח של 4500 מ"ר, 2000 מטרים יוקדשו ולמסחר וייבנה בו חניון תת קרקעי בן שתי קומות, בשטח כולל של כ- 3000 מטרים.

גיל מולכו – מנכ"ל MSN נדל"ן אומר בהקשר זה: הפרויקט שלנו בראשון לציון נועד לתת מענה לשני קהלי יעד עיקריים, שנמצאים בחיפוש מתמיד אחר משרדים קטנים בפריים לוקיישן.

קהל היעד הראשון הוא בעלי עסקים, שזקוקים למשרדים במתחם ראשון מערב וכיום נמצאים ללא פתרון הולם לצרכים שלהם. במרבית המקרים מדובר בבעלי עסקים שמעוניינים להשקיע את הכסף בנדל"ן, במקום להוציא כסף על שכירות. המשרדים שלנו נותנים להם את המענה המושלם – משרד מעוצב ומודרני, במיקום מצוין ובמחיר אטרקטיבי במיוחד.

קהל היעד השני שלנו הוא משקיעי נדל"ן שמנסים למצוא אלטרנטיבות להשקעה במגורים, ומגלים כי התשואות בשוק המשרדים מגיעות אפילו ל- 10% משכירות. זאת בנוסף להשבחת הערך, בהיקף של כ- 5% מידי שנה. אנחנו מציעים ללקוחות אלה אפשרות להיכנס לשוק בסכום התחלתי נמוך במיוחד, המאפשר להם לחסוך את הוצאות המימון ולהתחיל ליהנות מתשואות תוך תקופת זמן קצרה באופן מהותי. כל זאת במחיר התחלתי של החל מ- 250 אלף שקלים למשרד, המחייבים הון עצמי של 125 אלף שקלים בלבד.

למידע על השקעות ייחודיות בשוק המשרדים בראשון לציון

>> פרויקט הנדל"ן החדש ששם את הכנרת על המפה

>> מתחם האלף בראשון לציון: יוצרים מציאות חדשה

>> קרן ההשקעות שמאפשרת לפזר את החשיפה לסיכונים

השקעות נדל"ן מומלצות > בחזרה למדור

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא: