רכבת אווירית של משקיעים ישראלים ממריאה בכל שבוע לקייב, בירת אוקראינה

2 בנייני יוקרה, בעלי 25 קומות כל אחד, המציעים דירות החל מ-48,000 דולר בלבד מושכים משקיעים ישראלים לקייב. שכר הדירה הגבוה, הדירות החדשות והמאובזרות וסכום ההשקעה הנמוך מדברים בגובה העיניים למשקיע הישראלי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קייב סוויטהום
צילום: Shutterstock
TheMarker Labels
תוכן מקודם
TheMarker Labels
תוכן מקודם

רכבת אווירית של משקיעים ישראלים עושה בשנים האחרונות את דרכה לקייב, בירת אוקראינה, אשר הפכה ליעד מבוקש ופופולרי להשקעות נדל"ן, ולא קשה להבין למה – העיר, המונה כ קרוב ל 5 מיליון תושבים, עונה על כל הפרמטרים החשובים שהמשקיע הישראלי מחפש, החל מסכום ההשקעה הסולידי ועד לעליית ערך הנדל"ן.

מדובר בנתון שקשה להתעלם ממנו - במחיר חסר תקדים של 48,000 דולר ניתן לרכוש דירה חדשה להשקעה במדינה שהנדל"ן בה נמצא במגמה של עליית ערך משמעותית. למעשה, מספיק להסתכל על מדינות מזרח אירופה, כמו פולין או הונגריה, בהן מחירי הדירות במרכזי הערים מתחילים מ-300,000 כדי להבין את פוטנציאל ההשבחה הטמון במחירי הדירות הנמוכים בקייב.

לפרטים נוספים על הזדמנויות ההשקעה בקייב

בשנים האחרונות נהנית קייב מפריחה בענפי התיירות ובתעשייה, המתבטאת, בין היתר, בהזרמת תקציבים ממשלתיים לשיפור תשתיות ופיתוח העיר. אחת מתוצאות ה"פריחה" של העיר היא חוסר איזון בין ביקוש הנדל"ן להיצע, הפועל לטובת המשקיעים, ומבטיח יציבות ופוטנציאל עליית ערך משמעותי. "לאחר כ-14 שנות שיווק נדל"ן בגרמניה, בחרנו להמליץ ללקוחותינו להשקיע בקייב עקב המחירים האטרקטיביים, התשואה הגבוהה ועליית הערך שאנו צופים" אומר ישראל זאבי, ממשווקי הפרויקט "וכיוון ש-80% מהעסקאות שלנו נעשות עם לקוחות חוזרים שמשקיעים באמצעותנו פעם שנייה, ושלישית – אנחנו מקפידים לבחור בפינצטה את הפרויקטים שאנחנו נכנסים אליהם. העקרונות שמנחים אותנו הם בראש ובראשונה שמירה על אמון הלקוחות שלנו, ומקסום רווחיהם".

רווח גבוה משכר הדירה, וחברת ניהול מסודרת ויציבה

מחיר הדירה הוא פרמטר חשוב בבחירת נכס להשקעה, אך חשוב לא פחות ממנו הרווח שניתן להפיק מהשכרת הדירה: בעוד שבארץ התשואה על נדל"ן מגורים להשקעה עומדת על כ-3%, בקייב מדובר בתשואה של כ-8-10% - כן, פי 3 מהתשואה שניתן להרוויח על דירת מגורים להשקעה בישראל, ומהתשואות הגבוהות ביותר באירופה.

אם לא די בתמורה הכספית הנכבדה, רכישת נכס נדל"ן בפרויקט Standard One בקייב קונה למשקיעים גם שקט נפשי, בצורת חברת ניהול וותיקה, המנהלת אלפי דירות בקייב, האחראית לטיפול השוטף בדירות ובקשר עם השוכרים, החל מתהליך השכרת הדירה, דרך תיקונים ועד לגביית התשלום.

השקעה בדירה חדשה ומאובזרת  = ראש שקט למשקיע

פרויקט Standard One, המורכב משני מגדלי יוקרה בני 25 קומות כל אחד, כולל מרכז מסחרי, בתי קפה ומסעדות של הרשתות המובילות בקייב. בנוסף ניתן למצוא במגדלים מתחם משרדים משותפים (Co-Working) הכולל חדרי ישיבות, עמדות מחשבים, ושירותים נוספים כגון חדר כושר( שכלול במחיר לשירות הדיירים ) , חדרי כביסה, חדרי משחקים לילדים ולובי מפואר.

כשמדובר בהשקעה בנדל"ן, בין אם מדובר בנכס בארץ או בחו"ל, לרוב מתייחסים מחירי הדירות לרכש המבנה ה'עירום' בלבד. בפרויקט Standard One, עלות הדירה כוללת לא רק מעטפת אלא גימור מלא, ריהוט ואבזור בסטנדרט הגבוה ביותר. הדירות המוצעות הן ברובן דירות לופט ייחודיות במגוון גדלים, המושכרות לתקופות ארוכות. העובדה שמדובר בדירה חדשה, מרוהטת בשלמות, ברמת אבזור גבוהה, קורצת לסטודנטים בעלי אפשרות כלכלית, לזוגות צעירים ולאנשי היי-טק, שמחפשים איכות חיים ושקט נפשי, שמקנה שכירת דירה חדשה 'מהניילונים' לטווח ארוך. שני גורמים נוספים שמעודדים שוכרים לבחור בפרויקט זה הם חברת הניהול הדואגת לתחזוקת הבניין – והדירות ומיקום הפרויקט, הסמוך ל-Univercity, "עיר האוניברסיטה" של קייב.

לפרטים נוספים על הזדמנויות ההשקעה בקייב

>> היהלום החבוי בכלכלה האירופית

>> קרן ההשקעות שמאפשרת לפזר את החשיפה לסיכונים

>> כובשים את תל-אביב: תכירו את התושבים הנחשקים

השקעות נדל"ן מומלצות > בחזרה למדור 

מעוניינים לרכוש דירה חדשה בקייב במחיר המתחיל ב-48,000  דולר בלבד? 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא: