תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הפקקים מחזירים את המשפחות ללב תל אביב

מצב התחבורה ההולך ומחמיר בכבישי ישראל, לצד ההבטחה לתחבורה ציבורית אמינה, ירוקה וזמינה בגוש דן, מביאות משפחות ישראליות רבות לתל אביב. כי למה להסתבך בפקקים אם אפשר לגור 300 מ' מהרכבת הקלה

נתיבי איילון
ID 72822281 © Lev Tsimbler | Dreamstime.com

בדוח שפרסם ה OECD על כלכלת ישראל צוין כי צפיפות התחבורה בישראל גבוהה פי 3.5 מהממוצע העולמי וכי המצב עוד ילך וידרדר, באם לא ינקטו צעדים משמעותיים.

אבל, לא צריך לקרוא את הדו"ח כדי להבין עד כמה המצב חמור... מספיק לצאת מנתניה או מראשון לציון לתל אביב בבוקר ולבלות שעה שעתיים על הכביש, וכל זה כאשר אין אירועים מיוחדים כמו שביתות, תאונות והפגנות.

איך קורה כל זה? ובכן, מדובר בשילוב קטלני של תחבורה ציבורית שאינה עונה על הצרכים ולוקה בחסר בכל הנוגע לאמינות ונוחות, ובמספר מדהים של כ- 300 אלף רכבים חדשים שעולים על כבישי הארץ בכל שנה.

פרויקט גינדי TLV בהזדמנות >> לרכישת דירה במרכז תל אביב במחיר פריסייל

מיקום זה חשוב, נגישות לא פחות

אז מה הקשר בין הנתונים האלה ובין נדל"ן? אוהד דנוס – מומחה נדל"ן ונשיא לשכת שמאי המקרקעין היוצא מסביר: "נכון שמיקום הוא הנושא החשוב ביותר בנדל"ן אבל בשנים האחרונות שאנחנו מדברים על זה, אנחנו מדברים גם על נגישות לעורקי תחבורה ולתחבורה ציבורית.

למרות שנושא התחבורה מקבל בשנים האחרונות עדיפות לאומית שבאה לידי ביטוי בשיפור וסלילת כבישים חדשים, בקידום רכבת ישראל ובהאצת העבודות ברכבת הקלה בתל אביב, ניכר כי הטיפול בנושא, טוב ככל שיהיה, עדיין רחוק מלייצר מציאות אופטימלית.

אנחנו יודעים שהיום, יותר מתמיד, נושא התחבורה תופס מקום מאוד משמעותי במערך קבלת ההחלטות של המשפחה בשל צבר סיבות: ברמה הכלכלית, החזקת רכב אחד או יותר משמעותה הוצאה של אלפי שקלים. תשלומים על ביטוחים, חנייה, בלאי, רישוי ודלק נמצאות כאן כדי להישאר.

חפירות הרכבת הקלה
שאולה הייטנר, מתוך אתר פיקיויקי

ברמה המשפחתית, מדובר בשעות ארוכות שמתכלות בפקקים, גם כאשר מדובר במשפחות המתגוררות במרחק של פחות מ- 50 קילומטרים ממתחמי התעסוקה של תל אביב. ברמה התעסוקתית, השעות הארוכות, האיחורים והפקקים גורמים לירידה משמעותית בפריון העבודה וביכולת ההשתכרות".

אמנם רכבת ישראל הולכת ומתפתחת ואפילו הרכבת לירושלים נחנכה בקול תרועה בספטמבר שעבר, אבל... למי שפספס, פתיחת הקו לירושלים התבצעה מוקדם מהנדרש והרכבת שמגיעה לבירה משדה התעופה נתב"ג הביאה לירידה משמעותית בתדירות הרכבות מהצפון והדרום לאזור המרכז. וכך חזרו עשרות אלפי נוסעי הרכבת לכבישים, כאשר הם נאלצים להגדיל את הוצאות התחבורה, את שעות הנסיעה שלהם ובמקביל, להקטין את הזמן שהם מקדישים לקריירה, למשפחה ולפנאי ותחביבים.

ההחלטה לעבור לתל אביב – כלכלית גרידא

ואכן, כל אלה מביאים משפחות רבות מהעשירונים השמיני ומעלה לנטוש את הפרברים וערי השינה במרכז הארץ ובשרון לקבל החלטה ולעבור לתל אביב. דנוס מסביר: "ההחלטה לעבור לתל אביב מהווה מבחינת אותן משפחות החלטה כלכלית שנשענת על החישוב כי ההוצאה על רכב ודלק מסתכמת בלפחות 3500 שקלים לרכב בחודש, שאינה מצדיקה את עצמה בחישוב ארוך טווח.

יתר על כן, הם מבינים כי מגורים בתל אביב יאפשרו להם לא רק לקדם את הקריירה שלהם, בזכות הקרבה למקומות העבודה האטרקטיביים בתל אביב, מבלי להגיע עייפים ומרוטי עצבים לעבודה.

לבסוף, אי אפשר להתעלם מהעובדה כי מגורים בתל אביב משקפים גם יתרון משמעותי לכל המשפחה: הילדים נהנים מתשתיות חינוך פורמלי ובלתי פורמלי מהטובות בישראל, המשפחה נהנית משירותים עירוניים מעולים, עם הארנונה הנמוכה ביותר במרכז הארץ ועל הדרך, משעתיים לפחות ביום, שמתפנות בעקבות השחרור מהפקקים".

מציאות תחבורתית חדשה בעיר הגדולה

כבר היום משפחות בלב תל אביב אינן מחזיקות שני רכבים אלא מסתפקות ברכב אחד בלבד. זאת בשל העובדה כי המגורים במרכז המטרופולין מאפשרים גישה לכל מה שיש לעיר להציע במרחק הליכה קצרה ונעימה.

יתר על כן, השילוב בין תחבורה אמינה  באוטובוסים ובין מוניות השירות שמהוות חלק בלתי נפרד מהעיר, מאפשרות שימוש נוח, אמין ומשתלם בתחבורה ציבורית בעיר מזה שנים.

עם זאת, השינוי הגדול יתרחש בעיר בשנת 2021, עת יושק הקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב. עם השקתו, תושבי מרכז תל אביב, ובמיוחד אלה המתגוררים במתחם אבן גבירול – קרליבך, יזכו ליהנות מתחבורה ציבורית אמינה, מהירה, נוחה ומשתלמת במיוחד, שתוביל אותם עד לפתח תקווה במזרח, דרך רמת גן ובני ברק, ועד לבת ים בדרום, דרך חוף הים ויפו. יתר על כן, הרכבת הקלה תחבר בין העיר ובין תחנות רכבת ישראל בשלום ובסבידור, דבר שיאפשר לתושבי האזור להשתחרר מהתלות ברכבים פרטיים.

פקקים
ד"ר אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיויקי

דנוס אומר בהקשר זה כי: "נהוג לחשוב כי האזורים שייהנו באופן הבולט ביותר, מהשבחת הערך הנובעת מהרכבת יהיו אלו המרוחקים ממרכז תל אביב, אולם מחקרים בינלאומיים מראים כי נכסי מגורים במרכז העיר נהנים מהשבחת ערך העומדת על 10-20%, בזכות הופעתה של רכבת קלה".

בהקשר זה חשוב לציין כי עד ל- 2030 ההערכה היא כי נת"ע תשלים את העבודות על שני קווי מטרו נוספים שיובילו מכפר סבא בצפון מזרח, גבעתיים במזרח וחולון בדרום. קווים אלה יפגשו על ציר מנחם בגין, מה שייצור מציאות תחבורתית חדשה ומבטיחה מאי פעם.

השקעה מבטיחה, בכל האפיקים

איך כל אלה משפיעים על המכירות בפרויקטים הממוקמים בלב תל אביב? מנור גינדי, בעלים משותף בחברת מגדלי גינדי תל אביב, הבונה את פרויקט GINDI TLV מספר: "אנחנו נמצאים בעיצומו של שיווק המגדל השלישי בפרויקט וניתן לומר בבטחה כי מספר המשפחות הצעירות הרוכשות בפרויקט נמצאת במגמת עליה משמעותית בשנה האחרונה. אותם זוגות אומרים בבירור כי מבחינתם מגורים בפרויקט משקף את החבילה כולה: גם השקעה בנכס בלב תל אביב, בה עתודות הקרקע נמצאות לקראת מיצוי, גם הבטחה להשאת ערך משמעותית בעשור הקרוב בשל התפתחות הרכבת הקלה והמטרו, במרחק של 300 מטרים מהבית, וגם השקעה בזמן: זמן פרטי, זמן שתורם לקריירה וזמן משפחה, בזכות השחרור מכלי הרכב והפקקים".

המתחם החדש של תל-אביב בחסות גינדי TLV > בחזרה למדור.

כתבות שאולי פיספסתם

*#