מורגן סטנלי ישלם 2.6 מיליארד דולר כדי לשים סוף לפרשת המשכנתאות

הבנק הגיע להסדר עם משרד המשפטים האמריקאי, ומצטרף ל-3 הבנקים הגדולים בארה"ב ששילמו קנסות ופיצויים בסך 35 מיליארד דולר בפרשה

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
לוגו בלומברג
בלומברג

מורגן סטנלי הסכים לשלם 2.6 מיליארד דולר להסדרת חקירת נושא יצירת ומכירת ני"ע מגובי משכנתאות בתקופה שקדמה למשבר הפיננסי העולמי. בכך הכריח משרד המשפטים האמריקאי בנק גדול נוסף בוול סטריט לקחת על עצמו אחראיות על תרומתו למשבר.

מורגן סטנלי הודיע על הגדלת ההפרשות לכיסוי הוצאות משפט בכ-2.8 מיליארד דולר, מה שגרע כ-2.7 מיליארד דולר מרווחי 2014, הודיע הבנק ביום רביעי. זו הפעם הרביעית מבין 5 רבעונים בה הבנק מודיע על ירידה ברווחיו המדווחים שבועות ספורים לאחר שפירסמם.

ג'יי. פי מורגן צ'ייס, בנק אוף אמריקה וסיטיגרופ, 3 הבנקים הגדולים בארה"ב, כבר הגיעו להסדר עם הרשויות הפדרליות ורשויות המדינות בנוגע לחקירות תחום המשכנתאות, והסכימו לשלם סכום כולל של יותר מ-35 מיליארד דולר במזומן וכפיצוי ללקוחות. גולדמן סאקס דיווח השבוע כי קיבל פנייה ממשרד התובע הכללי של סקרמנטו בקליפורניה, לפיה הוא עשוי להגיש תביעה אזרחית נגד הבנק.

דובר משרד המשפטים לא מסר תגובה לגבי ההסכם.

ההסכם מגיע בעקבות פעולות רגולטוריות אחרות נגד מורגן סטנלי בטענות דומים. בשנה שעברה הסכים הבנק לשלם 1.25 מיליארד דולר לאחר שסוכנות מימון הדיור הפדרלית בארה"ב (FHFA) האשימה אותו במכירת ני"ע מגובי משכנתאות פגומים לסוכנויות המשכנתאות הממשלתיות פאני מיי ופרדי מאק. ביולי הגיע מורגן סטנלי להסדר בסך 275 מיליון דולר עם הרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC) בטענה כי זייף את נתוני הפיגור בתשלומי משכנתאות סאבפרים שגיבו ני"ע מסוימים.

ראשי הבנקים בוועדת החקירה של הסנאט על נפילת הבנקים. מימין: בריאן מויניהאן מבנק אוף אמריקה, ג'ון מאק ממורגן סטנלי, ג'יימי דיימון מג'יי.פי מורגן ולויד בלקנפיין מגולדמן סאקסצילום: בלומברג
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker