מגדל שוקי הון: אם כבר נדל"ן - עדיף להשקיע בנדל"ן מניב

האנליסט אדר עציוני מעלה את ההמלצות לרוב חברות הנדל"ן המניב מלבד נכסים ובניין

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> "אנו סבורים שיש להחזיק כיום במגזר הנדל"ן כמשקלו בשוק ולא מעבר לכך. מתוך מניות הנדל"ן, אנו מעדיפים את חברות הנדל"ן המניב שנוטות לשמור טוב יותר על ערכן גם בתקופת מימושים. השפעת עליית הריבית והתייקרות הכסף טרם הורגשה במישור מחירי הנכסים. ואולם הפסימיות בשוק ועליות הריבית שעוד לפנינו צפויות לטרוף את הקלפים", כך כותב האנליסט אדר עציוני בעבודת עדכון לאחר תוצאות הרבעון הראשון של 2011.

הוא מוסיף כי "לאור הצפוי, קיימת העדפה לאחזקה בחברות נדל"ן מניב שבבעלותן מנועי צמיחה עתידיים שימשיכו לשרת אותן גם בתקופות חלשות יותר, וכן מומלץ להתמקד בחברות שלהן חשיפה סקטוריאלית דפנסיבית יותר או פיזור אחזקות. קיימת העדפה ברורה לתחום הקניונים ומרכזי המסחר לעומת שוק המשרדים, אשר הסיכון שבו צפוי לעלות בשנים הקרובות, בעיקר בשל גידול מהותי בייזום ספקולטיבי. לגבי חברות הפועלות בחו"ל, קיימת העדפה לחברות בעלות פיזור על פני מדינות שונות (ופיזור מטבעי) עם התמחות וניהול מקומי".

מבין המניות המומלצות על ידי מגדל שוקי הון מציין עציוני את בריטיש ישראל, "אנו סבורים כי מחיר המניה כיום אינו משקף את פוטנציאל החברה. לקראת המיזוג הצפוי עם מליסרון יחסי ההחלפה צפויים להשתנות לטובת בריטיש".

לגבי מליסרון טוענים במגדל שוקי הון "למרות הנפקת הזכויות המתוכננת והאפשרות להעלאת המחיר שתשלם מליסרון עבור אחזקות הציבור בבריטיש, מניית מליסרון כבר מגלמת את מרבית החששות והיותה חברה סולידית מהממוצע אינה מצדיקה תמחור בדיסקאונט גדול מזה של הענף. אנו מעלים את המלצתנו ל"קנייה"".

עציוני העלה גם את מחיר היעד למניית גזית גלוב ל-52 שקל: "בהתבסס על הקיים, טרום השפעת הרכישות וצבר הפיתוח הצפוי בשנים הקרובות על התוצאות, החברה נסחרת מתחת לשווי הראוי. רמת התמחור כיום מהווה הזדמנות להגדלת אחזקות במחיר נוח עם דיסקאונט של כ-17%", טוען עציוני.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מניית אלוני חץ זכתה להמלצת "קנייה" במחיר של 25 שקל. "להערכתנו, הדיסקאונט הגבוה שבו נסחרת החברה של כ-30% הופך אותה לאטרקטיבית לעומת החברות הבנות. רמת המינוף הנמוכה יחסית בחברה (כ-43%) מאפשרת לה כחברת אחזקות להיחשף לחברות הבנות", כותבים במגדל שוקי הון.

קבוצת עזריאלי זוכה להמלצת "החזק" עם מחיר יעד של 104 שקל: "אנו סבורים כי לאור התחזקות התחרות בישראל מול קבוצת מליסרון ומתחרים נוספים והשלכות ריבוי שטחי המסחר הקיימים והמוקמים כיום, קיים חשש גם להאטת המגמה החיובית בשכר דירה במגזר הקניונים, מה שיקשה על הצגת קצבי צמיחה גבוהים".

לעומתן במגדל שוקי הון הורידו את ההמלצה לחברת נכסים ובנין שבשליטת קבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר: "נכסיה המניבים של החברה באירופה וישראל ימשיכו לשמור על יציבות יחסית בטווח הקצר. המשך מצבו הקשה של שוק הנדל"ן האמריקאי והחשיפה הגדולה של הקבוצה לדולר משמשים לה כרועץ ומעלים את סיכון ההשקעה בימים אלה. ברמת התמחור הנוכחית, אנו סבורים כי השקעה בחברה הבת גב ים עדיפה על פני השקעה בחברה האם. אנו מורידים את המלצתנו ל"החזק" ואת מחיר היעד ל-275 שקל למניה", מציין עציוני.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker