"זה מטורף לחלוטין": הישראלית שזכתה בהגרלה בדירה בניו יורק בחצי מחיר

במנהטן כמו בתל אביב, היצע הדירות אינו מרשים ושוכרי הדירות נאנקים תחת עול המחירים ששוברים שיאים ■ אלא שבניגוד לשוק הישראלי, שבו הציבור נדחף לרכוש דירות, בניו יורק ניסו כיוון אחר - תוכנית עירונית המאפשרת למשקי בית בעלי הכנסה נמוכה להגריל דירה מוזלת בשכירות לכל החיים

חיים הנדוורקר - פרשנות
חיים הנדוורקר
ניו יורק
חיים הנדוורקר - פרשנות
חיים הנדוורקר
ניו יורק

יעל כרמל, ישראלית המתגוררת בניו יורק כבר שנים רבות, הגשימה באחרונה חלום שספק שהיא תיארה לעצמה שיתגשם אי־פעם. היא השתתפה בהגרלה לשכירות מוזלת וזכתה בדירה בת 3 חדרים בשכונת סטייבסון טאון בעיר, עבורה היא צפויה לשלם כמחצית משכר הדירה המקובל בשוק — בתקופה שבה המחירים משתוללים וכמעט בלתי־אפשרי למצוא דירות להשכרה. אם כל הטוב הזה לא מספיק, יש עוד פרט שהופך את הסיטואציה למעין זכייה בלוטו נדל"ני: השכירות המוזלת בדירה היא לכל החיים. "אנשים משלמים בשכונה שלי כ–5,000 דולר על דירה דומה עם שני חדרי שינה וסלון. אני משלמת חצי מזה. יש לי כל הסיבות בעולם להרגיש בת מזל", היא אומרת.
המצב שבו נמצאת כרמל נשמע מפתיע, משום שהאסוציאציה הראשונה לשוק הנדל"ן בניו יורק — אחת הערים המבוקשות בעולם — אינה של דיור בר־השגה. המחיר הממוצע של דירה סטנדרטית למגורים הוא 1–5 מיליון דולר, ומחיר הנדל"ן היוקרתי בעיר, התופס נתח נכבד מהשוק, נע בין 15 מיליון דולר לבין עשרות מיליוני דולרים. ואולם באופן מפתיע, שוק הדיור בניו יורק נותן הזדמנויות לשכבות מגוונות באוכלוסייה — בין השאר על מנת לאפשר לשוטרים, כבאים, מורים והעוסקים במקצועות חיוניים אחרים להישאר בתחומי העיר, שזקוקה להם.

תגובות