פרשקובסקי רוכשת את פרויקט הדגל של אלדד פרי; הרוכשים יקבלו עד 70% מכספם בחזרה

חברת הנדל"ן זכתה במכרז לרכישת פרויקט הדגל של חברת פרי נדל"ן ברחובות תמורת כ-371 מיליון שקל ■ הנאמנים העדיפו למכור את השטח בשלמותו – ומהתמורה להחזיר לנושים ולחברי הקבוצה את כספי השקעתם

עדי כהן
עדי כהן
פרויקט פרי פלייס של הקבוצה ברחובות
פרויקט פרי פלייס של הקבוצה ברחובות (הדמיה)צילום: AA STUDIO
עדי כהן
עדי כהן

חודשיים לאחר רצח אלדד פרי, זכתה חברת פרשקובסקי במכרז לרכישת פרויקט הדגל של חברת פרי נדל"ן ברחובות – תמורת כ-371 מיליון שקל. במקביל, בית המשפט המחוזי מרכז לוד אישר לנאמני קבוצת החברות שקרסה להעמיד למכירה פרויקט נוסף של פרי נדל"ן בפתח תקווה.

הפרויקט המדובר הוא פרויקט פלייס של החברה ברחובות, והוא תוכנן על ידי האדריכל יואב אומן ממשרד טיטו אומן אדריכלים. הפרויקט קודם מ-2016, חלקו במתכונת יזמית, וחלקו באמצעות קבוצת רכישה. במסגרתו, תוכננה בנייתם של 750 מעונות סטודנטים, לצד כ-70 אלף מ"ר שטחי משרדים ומסחר בחטיבת קרקע בת 26 דונם בכניסה לפארק המדע בעיר. לטובת הקמת הפרויקט, רכשה קבוצת הרכישה בניהולו של פרי את הקרקע במהלך 2017 מבעליה הקודמים, חברת קרסו נדל"ן. בשעתו, שילמה הקבוצה סך של כ-183 מיליון שקלים עבור הקרקע – סכום שכמעט והוכפל מאז, כפי שמתבטא מזכייתה הנוכחית של פרשקובסקי.

מאז קריסתה של חברת פרי נדל"ן בספטמבר 2020 ובאופן סימבולי כמעט, עמד פרויקט פרי פלייס – שנחשב כאמור לפרויקט הגדול והמשמעותי ביותר של החברה – כבור ענק ומפואר בכניסתה הצפונית של רחובות. לזמן מה, עוד נדמה היה שישוקם הפרויקט ויקבלו חברי הקבוצה בו את דירתם – וזאת בכפוף לפעולות שביצעו בשנה האחרונה נאמני הקבוצה, עורכי הדין אהוד גינדס וגונן קסטנבאום. אלא שבחודש שעבר, נראה כי גם הם התייאשו: בבקשה שהגישו לבית המשפט המחוזי מרכז לוד, דרשו הנאמנים בנקיטת הליכי מכר של הפרויקט האמור – בשל סיכוייו הנמוכים להתממש, וחוסר הוודאות הרב שלפיהם כרוך בו.

"דומה שמלכתחילה הפרויקט שווק מבלי שהייתה תב"ע מתאימה בתוקף, ומבלי שנתנו לחברי קבוצת הרכישה מצגים מתאימים בדבר העלויות המלאות ובדבר הסיכוי לממש את הפרויקט והסיכונים והמורכבויות הכרוכים בכך", נכתב בבקשה שהוגשה אז לבית המשפט – ואושרה זמן קצר לאחר מכן. בעקבות כך, פרסמו הנאמנים בשבועות האחרונים מכרז על הקרקע המדוברת בסכום התמחרות התחלתי של 350 מיליון שקלים. ל-TheMarker נודע כי חברות יזמיות רבות וגדולות התעניינו בקרקע זו, אולם לבסוף היחידות שהגישו הצעתן היו פרשקובסקי הזוכה, וכן חברת הנדל"ן של יחיאל אבו – שהציע כ-367 מיליון שקל.

יו"ר פרשקובסקי, יוסי פרשקובסקיצילום: עופר וקנין

עוד במסגרת הבקשה שהוגשה לבית המשפט, ציינו הנאמנים כי בתוך הליך השיקום קודמו ואף הושלמו הליכי תכנון והשבחה בפרויקט מול עיריית רחובות, וכן נערכו בדיקות כלכליות ותכנוניות מקיפות בעניינו. אלא שחרף כל אלה, סברו הנאמנים כי נכון יהיה למכור את המקרקעין בשלמותו – ומהתמורה להחזיר לנושים ולחברי הקבוצה את כספי השקעתם. על פי ההערכות, סך ההחזר בו יפגשו חברי קבוצת הרכישה פרי פלייס יעמוד על כ-70% מהכספים שהפקידו בידי פרי והחברה שבבעלותו. זאת, בכפוף ובתלות לתנאי המיסוי שיחולו על העסקה, שטרם התבהרו.

"מבחינתנו זו כניסה טבעית של החברה לפעילות נוספת בתחום המניבים של מעונות סטודנטים", אמר ל-TheMarker יוסי פרשקובסקי, יו"ר חברת פרשקובסקי, בהתייחסו לזכייה. "הפרויקט הזה, שנמצא במיקום אטרקטיבי בכניסה הצפונית לרחובות יצטרף לפרויקטים נוספים שאנחנו עושים היום למשרדים, מסחר ודיור להשכרה במתחם האלף, הרצליה, פיתוח, רמלה, לוד ועוד. בשלב זה יש כבר תב"ע (תכנית בניין עיר – ע"כ) מאושרת לפרויקט ונכנס לעבודה כבר בימים הקרובים. בשלב הראשון נשלים את העבודות על החניון שכבר החלו בחפירתו – ובמקביל נקדם הליך להגדלת הזכויות במתחם, גם לתוספת של שטחי משרדים, וגם לשילוב של שטחי מגורים לצד המעונות".

במקביל לסגירת הליך ההתמחרות על פרויקט פרי פלייס, נראה כי פרויקט נוסף של אלדד פרי בדרך למכירה גם כן: פרויקט פרי ספיישל של החברה בפתח תקווה, הכולל כ-75 יחידות דיור. גם שם, אותתו הנאמנים בחודשים האחרונים כי השלמתו של הפרויקט והכלכליות שלו כרוכה בשורת שינויים תכנוניים מהותיים שנדרשים בו – ועל כן אין כל ודאות לגבי המועד והסיכוי להשלמתו. גם את מכירתו של פרויקט זה, בעקבות בקשת הנאמנים, אישר באחרונה בית המשפט, אולם טרם פורסם המכרז בעניינו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"