הג'וב של מתכננת הוותמ"ל: תעבור לחברה של רוזן, טוכמאייר והאחים נקש - ללא צינון

בלי תקופת צינון: דקלה פרסיקו, שהודיעה על סיום תפקידה לפני כחודשיים, תחל לעבוד כסמנכ"לית תכנון בחברת הנדל"ן ICR מבית ישראל קנדה וראם מגורים ■ בידי החברה פרויקטים בהיקף של 3.3 מיליארד שקל

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
דקלה פרסיקו
דקלה פרסיקוצילום: אמיל סלמן
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

ללא צינון: רק לפני כחודשיים הודיעה דקלה פרסיקו על סיום תפקידה כמתכננת הוותמ"ל - הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור - וכבר היום (שלישי) הודיעה על תחילת עבודתה כסמנכ"לית תכנון בחברת הנדל"ן ICR, מבית ישראל קנדה וראם מגורים.

ICR היא חברת נדל"ן חדשה, בבעלות משותפת של ישראל קנדה, שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, ושל ראם מגורים, שבשליטת האחים נקש ורז עודד. החברה הוקמה לאחר רכישת חברת מנרב פרויקטים מיידי מנרב, שבשליטת אברהם קוזינצקי, בעסקת מיזוג משולש הופכי.

בידי החברה פרויקטים בהיקף מצטבר של 3.3 מיליארד שקל, ובהם הקמה של 2,800 דירות למגורים - 2,100 דירות מתוכן כרגע בשיווק. כמו כן, מחזיקה החברה בקרקעות בהיקף של 253 אלפי מ"ר - שמיועדים בעיקר למשרדים, מסחר ומלונאות. בנוסף, החברה פועלת בתחום ההתחדשות העירונית בתל אביב, בת ים, הרצליה, ירושלים ועוד.

פרסיקו, 39, מתכננת ערים בהכשרתה, היתה ממקימות הותמ"ל והיא צפויה להיכנס לתפקיד במהלך אוקטובר 2020. פריסקו כיהנה בתפקיד מתכננת הוועדה במשך 5.5 שנים והיא הובילה את קידומן של תוכניות רבות.

פרסיקו תהיה אחראית על ההליך התכנוני בחברה, מהשלב היזמי ועד הוצאת היתרי הבנייה, ובכלל זה תכנון סטטוטורי, תכנון מפורט ורישוי, תוך הובלת תהליכי תכנון מול הרשויות המקומיות ומוסדות התכנון השונים. כמו כן, תהיה פרסיקו אמונה על כתיבת מסמכי מדיניות בנושאי תכנון, אדריכלות ורישוי, ותהיה שותפה בגיבוש אסטרטגיית הפעילות של החברה.

מדובר במעבר מהיר מאוד מתפקיד ציבורי בעל עוצמה רבה וממשק גבוהה עם בכירים במשרדי הממשלה, במערכת בתכנון וברשויות המקומיות - לתפקיד בחברה פרטית. במשרד הפנים מסבירים כי חוות דעת משפטית בנושא קבעה כי לא נדרשת תקופת צינון.

מהותמ"ל שבמשרד הפנים נמסר כי "נציבות שירות המדינה אישרה את חוות הדעת המשפטית של יועמ"ש הותמ"ל, לפיה במסגרת תפקידה כמנהלת אגף בכירה ומתכננת הותמ"ל, לגב' דקלה פרסיקו או למי מהעובדים הכפופים לה, לא היו החלטות או המלצות, ואף לא היה פוטנציאל לקבלת החלטות והמלצות הנוגעות לחברת ICR - ישראל קנדה ראם פרויקטים בע"מ ו/או לחברת מנרב פרויקטים בע"מ. בנסיבות אלה, נקבע כיאין איסור עבודה בחברה, מאחר שפרסיקו לא הייתה מוסמכת להחליט (לבדה או עם אחרים) על הענקת זכות לחברת ICR ו/או מנרב, או להמליץ על הענקת זכות כאמור".

עם זאת במשרד הפנים מבהירים כי לפי חוק הצינון פרסיקו לא תוכל לייצג את חברת ICR בכל התקשרות הנוגעת לוותמ"ל או למכרזי הוותמ"ל במשך שנה ממועד עזיבתה את הוותמ"ל. זאת בכפוף להגבלות לחוק הצינון שבסעיפים 2 ו-3.

מטעם החברה נמסר כי "מינויה של דקלה בוצע על פי כל דין ובכפוף להוראות חוק הצינון. יתרה מזאת, על פי חוות דעת הלשכה המשפטית של מינהל התכנון והלשכה המשפטית של נציבות שירות המדינה, נקבע כי אין צורך בתקופת צינון".

מורדי שבת, מנכ"ל ICR, מסר: "נוכח צבר הפרויקטים השונים שיש לחברה בתחומים השונים, ובהם יזמות, יוקרה, מניבים, מלונאות, משרדים ותחום ההתחדשות העירונית, אין ספק כי צרופה של דקלה לנבחרת שלנו תסייע לחברה לקדם, לשפר ולהוציא את המיטב באחד מהתחומים, ולטובת כלל הצדדים - בעלי הזכויות, הרשויות והחברה".

פרסיקו מסרה: "מרגש אותי לעבור לשוק הפרטי אחרי כל כך הרבה שנים במגזר הציבורי. אני מצפה בקוצר רוח להוביל את תחום התכנון בחברה ולחוות באופן ישיר איך קורים הדברים בשטח".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן