אמות ואלייד זכו במכרז: יבנו שני מגדלים בכניסה לירושלים בכמיליארד שקל

הבניינים יהיו חלק ממתחם חדש בשטח של 220 דונם שישמש עבור מגורים, מסחר, שימושים ציבוריים ותעסוקה ■ ההשקעה במיזם צפויה להסתכם בכמיליארד שקל

הדר חורש
הדר חורש
נתן חץ, בעל השליטה ומנכ"ל אלוני חץ
נתן חץ, בעל השליטה ומנכ"ל אלוני חץצילום: דודו בכר
הדר חורש
הדר חורש

אמות השקעות ואלייד נדל"ן יבנו את שני המגדלים במתחם K בכניסה לירושלים. החברות ישלמו כ-180.2 מיליון שקל תמורת השטח, לא כולל הוצאות פיתוח. ההשקעה במיזם כולו צפויה להסתכם בכמיליארד שקל.

אמות היא חברת נדל"ן ציבורית בשליטת איש העסקים נתן חץ. אלייד היא חברה פרטית בשליטת משפחת גוטווירט, המנוהלת על ידי רו"ח אברהם סוארי. לחברה נכסי נדל"ן מסחריים רבים וכן השקעות בתחומים נוספים, בהן רשת חנויות חשמל ויבואנית הרכב "צ'מפיון".

יצחק סוארי, יו"ר אליידצילום: עופר וקנין

שתי החברות היו המציעות היחידות במכרז רשות מקרקעי ישראל ועיריית ירושלים שנסגר על סכום מעט גבוה יותר ממחיר המינימום שנקבע. המגדלים, בגובה 36 קומות, ישמשו למסחר, תעסוקה ומלונאות בשטח כולל של 78 אלף מ"ר. הצלחת השיווק חילצה נשימת רווחה מהגופים המשווקים, נוכח ירידת מחירי הנכסים המסחריים והתחזיות לירידה בביקוש למשרדים ומעבר לעבודה מהבית גם בתקופה שלאחר מגפת הקורונה. עם זאת, אומר ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, שהעיר סובלת ממחסור משמעותי בשטחים מסחריים ולכן אין חשש שהמשקיעים יתקשו לשווק את השטחים שייבנו.

העיריה ורשויות התכנון דנות בהצעה להגדיל את השטח הבנוי ל-102 אלף מ"ר ולהגביה את המגדלים בארבע קומות, בהתאם למגמה לפיה מגדילים ככל האפשר את זכויות הבנייה בשטחים הצמודים למרכזי תחבורה. המגדלים ייבנו בכניסה לירושלים בסמוך לתחנת הרכבת המהירה לתל אביב על שם יצחק נבון. הם יהיו חלק ממתחם חדש ששטחו 220 דונמים שבמרכזו צבר של 20 מגדלים בגובה 40-18 קומות בשימושים מעורבים של מסחר, תעסוקה, מגורים ושימושים ציבוריים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאוןצילום: אמיל סלמן

בעירייה מעריכים כי המרכז החדש יספק מקומות תעסוקה ל-60 אלף איש והכנסות של מאות מיליוני שקלים במסי עירייה. לדברי ליאון, העירייה תאפשר הגדלת שטחי המשרדים בעיר ותנסה להחזיר גם משרדי ממשלה רבים שנדדו לאזור המרכז, בעיקר לתל אביב.

הקירבה לתחנת הרכבת המהירה עשויה להגדיל את נכונותם של עובדים מהשפלה לעבוד בעיר. הקמת אזור התעסוקה מלווה במאמצים מחודשים של עיריית ירושלים למשוך לעיר חברות היי-טק שישנו את תמהיל האוכלוסייה העירוני ויגדילו את ההכנסות בעיר. ירושלים היא אחת הערים העניות בישראל וקופת העירייה היא הגירעונית ביותר בהשוואה לערים הגדולות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?