"סגר מאפשר לשוכרי משרדים להקפיא את חוזה השכירות באופן חד צדדי"

הוראות הסגר מאפשרות לשוכרי משרדים להקפיא את הסכמי השכירות ולהפסיק לשלם דמי שכירות ■ יו"ר פורום המקרקעין בלשכת עורכי הדין: "משכיר שיקבל תמיכה ממשלתית יאפשר לשוכר להמשיך להשתמש במשרד, ובכך תימנע קריסתם של עסקים רבים"

הדר חורש
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרדי חברת היי-טק ישראלית
משרדי חברת היי-טק ישראלית. לחברה ולמצולמים אין קשר לכתבהצילום: Bloomberg
הדר חורש
הדר חורש

הוראות הסגר מאפשרות לשוכרי משרדים להקפיא את הסכמי השכירות ולהפסיק לשלם שכירות. כתוצאה מכך, צפוי גל של נטישת נכסים והפסקת תשלומי דמי שכירות בתחילת החודש הבא. כך טוען עו"ד אברהם ללום, יו"ר פורום המקרקעין בלשכת עורכי הדין.

משרדים רבים הפסיקו לפעול בחודש האחרון, ולכן אין להם מקורות לתשלום שכירות. התוצאה תהיה כאוס בענף שכירות המשרדים. ללום, שעוסק בליווי משפטי לעסקות נדל"ן, מסתמך בדבריו על סעיף 15 לחוק השכירות והשאילה, התשל"א-1971, שנוגע לפטור מתשלום דמי שכירות וקובע שכאשר השוכר מנוע מגישה לנכס הוא פטור מתשלום דמי השכירות בתקופה הזאת. למשכיר עומדת הזכות לבטל בתגובה את חוזה השכירות.

"על המדינה להתערב כדי למנוע את נטישת המשרדים", אומר ללום. לדבריו, המדינה צריכה להציע תמיכה כספית למשכירי משרדים שהשוכרים מאיימים לנטוש אותם. "משכיר שיקבל תמיכה ממשלתית ייאפשר לשוכר להמשיך להשתמש במשרד, ובכך תימנע קריסתם של עסקים רבים", הוא מוסיף.

הסיכויים שהמדינה תתמוך בחברות להשכרת משרדים נמוכים יחסית, שכן רבות מהחברות האלה נמנות עם החברות החזקות במשק, ואין להן קושי להתמודד עם משבר זמני. שוכרים רבים בבנייני משרדים ומסחר ניהלו בשבוע האחרון מגעים עם המשכירים בניסיון להביא לדחייה בתשלומים והפחתת דמי השכירות, ובמקרים רבים יינתן מענה, לפחות בטווח הקצר. עם זאת, חלקים מסוימים של ענף המשרדים והמסחר סובלים מעודף היצע של שטחים עוד לפני פרוץ המשבר, ועל פי הערכות רבות, החברות הפועלות בתחום ההשכרה לעסקים צפויות לספוג פגיעה משמעותית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"