אושרה תוכנית מתאר לנשר: 11 אלף יחידות דיור, 1.5 מיליון מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה

תוכנית המתאר החדשה ערוכה לשילוש מספר התושבים בעיר - שכיום מתגוררים בה כ-26 אלף אנשים ■ התוכנית מציעה הקמת אזור תעסוקה חדש במקום אתר המחצבה, פיתוח תיירותי, מערכת הסעת המונים ודרגנועים שיחברו בין שכונות

עדי כהן
עדי כהן
העיר נשר
העיר נשרצילום: אבישג שאר-ישוב
עדי כהן
עדי כהן

נערכים ל-69 אלף תושבים בשנת 2040: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, בראשות איתמר בן דוד, החליטה היום (ג') על הפקדת תוכנית מתאר כוללנית לנשר. במסגרת התוכנית - תוספת של 11 אלף יחידות דיור שייתנו מענה לצמיחה במספר התושבים הצפויה בעיר. נוסף על יחידות הדיור, תוכנית המתאר כוללת תוספת של כ-1.35 מיליון מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר וכ-45 אלף מ"ר שטחי ציבור.

תוכנית המתאר החדשה אמורה לשקף היערכות לשילוש של מספר התושבים בנשר, שכיום מתגוררים בה כ-26 אלף אנשים. העיר נמנית כחלק ממטרופולין חיפה, למרגלות המורדות המזרחיים של הכרמל. התוכנית, שקודמה על ידי העירייה ומנהל התכנון, נערכה על ידי האדריכלית דורית שפינט, ממשרד גורדון אדריכלים ומתכננים בע"מ.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

איתמר בן דוד, ראש הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפהצילום: רמי שלוש

על פי דיווח מינהל התכנון, רוב יחידות הדיור החדשות בעיר מתוכננות להתווסף במסגרת פרויקטי התחדשות עירונית במרכז העיר ובשכונות הוותיקות. לצד זאת, מתעתדת התוכנית את פיתוחו של מרכז עסקים בעיר נשר, לאורך הרחובות דרך השלום ודרך בר יהודה – המתוכננים להפוך למרכז ציבורי שוקק, שיישען על מערכת הסעת המונים. בחלקה המערבי של העיר, התוכנית מציעה הקמת אזור תעסוקה חדש, במקום אתר מחצבה שכבר אינו בשימוש. בשל התנאים הטופוגרפיים של היישוב, התכנון המוצע כולל דרגנועים שיחברו בין שכונות העיר ושטחי התעסוקה.

ממינהל התכנון נמסר כי התוכנית תכלול גם פיתוח תיירותי בעיר, עם הרחבת והעצמת מוקדי תיירות קיימים וחדשים. בין האתרים המיועדים: פיתוח הפארק המטרופוליני בבריכות נשר ופיתוח שני מוקדי תיירות נוספים - פארק הגשרים בנחל קטיע ומתחם קמפינג ותיירות במחצבת חרייבה, הממוקמת בלב פארק הכרמל. בהיבט התחבורתי, התוכנית כוללת הקמת כביש עוקף חדש לנשר, צירי מערכת הסעת המונים ונתיבי תחבורה ציבורית. בנוסף, נקבע מיקום חדש לתחנת הרכבת העתידית - רכבת העמק בסמוך למרכז העיר.

יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, איתמר בן דוד, ציין כי "מדובר בתוכנית בעלת חשיבות רבה לנשר, שלוותה על ידי שיתוף פעולה הדוק עם הרשות המקומית ובתמיכת ראש העיר. בהתאם למדיניות התכנון הנוכחית והעתידית, התוכנית נותנת דגש לעידוד תהליכי התחדשות עירונית, חיזוק האיתנות הכלכלית של העיר ושמירת השטחים הפתוחים שעוטפים את היישוב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות