כך נהפכה יחידת דיור ציבורי אחת – לפרויקט של 11 יחידות דיור

נכס לדיור ציבורי בראש העין יהפוך לבניין בן חמש קומות ■ מספר הדירות לדיור ציבורי הזמינות בישראל - עמד על 29 בלבד נכון לדצמבר, כולן בדימונה ובירוחם, כשמספר זכאי משרד השיכון הממתינים לקבלת דירה: 3,571, בנוסף לכ-24 אלף זכאי משרד העלייה

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיית הפרויקט בראש העין
הדמיית הפרויקט בראש העיןצילום: אנטרייס הדמיות N-TRACE, תכנון-לוטן אדריכלים
עדי כהן
עדי כהן

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ראש העין אישרה היום (ב') בתנאים את קידומה של תוכנית התחדשות עירונית לבניית 11 יחידות דיור – במקום יחידת דיור ציבורי אחת בעיר. תוספת זכויות הבנייה המשמעותית בפרויקט – שמקדם משרד הבינוי והשיכון באמצעות חברת עמידר - מתבססת על השבחת הנכס ומיצוי מלוא זכויות הבנייה בו. זאת, כחלק ממהלך רוחבי של המדינה להגדלת מאגר הדיור הציבורי ולמיצוי זכויות הבנייה בנכסים אלה.

במסגרת הפרויקט, ייהרס נכס לדיור ציבורי הממוקם ברחוב צה"ל שבראש העין ובמקומו ייבנה בניין בן חמש קומות שבו שמונה יחידות דיור חדשות - לצד שלושה מבנים צמודי קרקע שייועדו לבעלי צרכים מיוחדים. בסך הכל, יתווספו 11 דירות חדשות למאגר הדיור הציבורי, כאשר לעמידר תעמוד האפשרות להגדלת התוכנית בארבע יחידות דיור נוספות.

בשנים האחרונות עלה מספר משקי הבית הזכאים הממתינים לדיור ציבורי בעשרות אחוזים. על פי נתוני מרכז המחקר והמידע של הכנסת מתחילת 2019, נכון לשנת 2017 היו בישראל כ-164 אלף זכאים לסיוע בשכר דירה בכל הקטגוריות השונות, מתוכם כ-88 אלף זכאי משרד השיכון והיתר זכאי משרד העלייה והקליטה. לעומת זאת, נכון לפרסום המחקר בדצמבר 2019 - מספר הדירות לדיור ציבורי הזמינות בישראל - עמד על 29 בלבד. כולן - ממוקמות בירוחם ובדימונה.

מיקום הפרויקט בראש העיןצילום: עמידר

עוד עולה מנתוני המחקר כי נכון ליולי 2019 היו במאגר הדיור הציבורי בישראל כ-50 אלף דירות בלבד. נכון לחודש מאי 2019, מספר זכאי משרד השיכון הממתינים לקבלת דירה עמד על 3,571, נוסף על כ-24 אלף זכאים אחרים ממשרד העלייה הממתינים גם כן לקבלת דירה בדיור הציבורי.

ממשרד השיכון והבינוי נמסר כי "פרויקט זה הינו חלק ממהלך נרחב שמוביל משרד הבינוי והשיכון להרחבת מאגר הדיור הציבורי, הן באמצעות רכש דירות והן על ידי השמשה של דירות ונכסים והשבתם למעגל האכלוס לטובת הזכאים לדיור ציבורי. במסגרת מהלך זה הוקצו עד כה כ-17 מיליון שקל, ששימשו בין היתר לבניית דירות חדשות במקום הקיימות ולהרחבת דירות".

במשרד טוענים כי "כתוצאה מפעילות זו התווספו עד כה 48 דירות למאגר, בין היתר בהרצליה, הוד השרון, חולון, מבשרת ציון, ירושלים, תל אביב, בית שאן, באר שבע, אילת, זכרון יעקב, כרמיאל, מגדל העמק וקצרין. כמו כן, בתהליך השיפוץ הותאמו חלק מהדירות לנכים רתוקים".

נדב לחמן לזר, מנהל אגף נכסים וחברות במשרד הבינוי והשיכון, הוסיף כי "משרד הבינוי והשיכון פועל לייעול מלאי הדיור הציבורי לטובת הממתינים והדיירים, בין היתר באמצעות השבחה ועיבוי בנייה בנכסים קיימים".

יו"ר חברת עמידר החדשה, עו"ד קובי שלו אמסלם, אמר כי "מדובר בפרויקט חשוב המשקף היטב את מדיניות משרד הבינוי והשיכון, שכן הוא מגדיל את מאגר הדירות הקיים, מקצר את זמני ההמתנה של הזכאים וממשיך את מגמת שיפור הדיור הציבורי, עם הוספתן של דירות חדשות".

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט