אור ירוק: אושרה להפקדה תוכנית להקמת מתחם מגורים על שטח שדה התעופה בהרצליה

חרף המאבק הציבורי העיקש, אושרה תוכנית מפורטת ראשונה ברובע העירוני החדש שיקום בצפון הרצליה, על שטח שדה התעופה הזמני ■ התוכנית כוללת 1,650 יחידות דיור, 300 יחידות דיור מוגן, 12,000 מ"ר עבור שטחי מסחר וכן 40 דונם שיוקצו לשטחים פתוחים

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שדה התעופה הרצליה
שדה התעופה הרצליהצילום: עזרא לוי
עדי כהן
עדי כהן

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל) אישרה להפקדה היום (ד') את תוכנית "קריית המסלול" להקמתו של רובע מגורים חדש בצפון הרצליה, בשטח שבו שוכן כיום שדה התעופה בעיר. במסגרת התוכנית, המקודמת על ידי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), מתוכננת הקמתן של כ-1,650 יחידות דיור בתמהיל בינוי מגוון, כשגובה הבניינים ינוע בין 10 ל-25 קומות. כמו כן, יכללו במסגרת רובע המגורים כ-300 יחידות לדיור מוגן.

התוכנית, המשתרעת על שטח של 176 דונם בחלקה הצפון-מערבי של הרצליה, היא התוכנית המפורטת הראשונה ברובע העירוני החדש, שעתיד לקום עם פינוי שדה התעופה הזמני במקום. במסגרת תוכנית הבנייה הכוללת למתחם, שנחשבת לגדולה ביותר שקידמה המדינה עד כה – מתוכננת הקמתן של כ-12 אלף יחידות דיור לצד שטחי תעסוקה, מסחר, פנאי ופארק עירוני.

תוכנית קריית המסלול, שנערכה על ידי פרחי צפריר אדריכלים, כוללת לצד תוספת המגורים גם שטחי מסחר בגודל 12,000 מ"ר. נוסף על אלה, יוקצו במסגרתה כ-40 דונם בעבור שטחים פתוחים - ובתוכם פארק עירוני שישמר את תוואי מסלול ההמראה ההיסטורי. כמו כן, כוללת סביבת התוכנית פריטים היסטוריים רבים מימיה הראשונים של הקמת המדינה, וכן עצים רבים המוצעים לשימור. בהיבט התחבורתי, התוכנית כוללת נגישות גבוהה לתחבורה ציבורית הממוקמת בקרבת המתחם, המתבססת על קו המטרו העתידי ועל תחנה שתוקם בצמידות, וכן על תחנת רכבת מדרום ומתחם תחבורה משולב שעתיד לקום בסמוך לו במסגרת תוכנית "קריית שחקים", שגם היא מקודמת בותמ"ל במקביל.

לדברי יו"ר הותמ"ל, אריאל יוצר, "מדובר בתוכנית חשובה, שמוסיפה יחידות דיור בלב אזורי הביקוש, בניצול קרקע גבוה ותוך הקפדה על עירוניות ועירוב שימושים. התוכנית מהווה שלב ראשון לרובע מגורים חדש בהרצליה שיכלול אלפי יחדות דיור".

רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל, ציין כי "מדובר בתוכנית חשובה, שעושה שימוש בשטח מופר ומתאפשרת כתוצאה מפינוי שדה התעופה ההיסטורי של הרצליה. התוכנית מייעלת את השימוש בקרקע לצורכי פיתוח ומגורים בלב אזור הביקוש. התוכנית תאפשר הקמת שכונה חדשה, אינטנסיבית ומעורבת שימושים, עם פארק עירוני איכותי, שתהווה חלק מהרובע הצפוני של הרצליה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008