האם גם אתם ברשימה? נחשפו שמותיהם של בעלי הקרקעות בגוש הגדול

בין המחזיקים בקרקעות באזור שדה דב: איש העסקים רמי אונגר, יו"ר מפלגת העבודה לשעבר יצחק הרצוג, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית חנן מלצר וגליה אלבין

הדר חורש
הדר חורש
שדה דב תל אביב
שדה דב תל אביבצילום: דודו בכר
הדר חורש
הדר חורש

מנהלי הגוש הגדול בתל אביב חשפו היום את הרשימה המלאה של כ-1,500 בעלי הקרקעות באזור שדה דב, שפונה באחרונה. השטח מיועד לבנייה של כ-7,000 דירות, שטחי מסחר מלונאות בילוי, פנאי ושטחים ציבוריים.

מהרשימה לא ברור מה גודל החלקה שיקבל כל אחד מבעלי הקרקעות ומה שווייה. כמחצית מהקרקעות יועברו לבעלות המדינה במסגרת הפקעות שנעשו במהלך התכנון. על פי ההערכות, שווי כל אחת מהחלקות, שבחלק גדול מהן הבעלות מתחלקת בין שותפים ויורשים, יהיה בין כמה עשרות אלפי שקלים לכמה מיליוני שקלים.

בין הבעלים על קרקעות בגוש נמנים עורכי דין ידועים, פוליטיקאים, אנשי עסקים ותקשורת. בין השמות המפורסמים: איש העסקים רמי אונגר, בעל צי ספנות ויבואן רכב; איש העסקים ליאון רקנאטי; עדנה בראון, אלמנתו של המו"ל חיים בראון ומבעלי העיתון גלובס; איש העסקים תנחום אורן, לשעבר בעל השליטה בחברת אורפק; השופט המנוח עדי אזר; איש העסקים והברוקר המנוח אברהם אירני; אשת העסקים גליה אלבין, שותפה לשעבר עמו הסתכסכה עמיהוד רבין; לאה, אלמנתו של עורך "ידיעות אחרונות" ו"מעריב" לשעבר דב יודקובסקי; יו"ר מפלגת העבודה לשעבר יצחק הרצוג; עורך הדין המנוח אליהו מירון, לשעבר ממנהלי הגוש הגדול; אשת הפיננסים יעל מוריץ; האדריכל והיזם טומי לייטרסדורף; השופט חנן מלצר, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית; עו"ד אפרים רוזובסקי; ואיש העסקים צבי סלומינסקי.

עו"ד עמי בן יעקב, המייצג כשליש מבעלי הקרקעות אמר עם פרסום הרשימה: "הרשימה מוכיחה את מה שטענו תמיד, שמרבית בעלי הקרקעות אינם מיליונרים ואינם טייקוני נדל"ן אלא אנשים מהיישוב".

פיתוח שדה דב עשוי להתקדם לאט מהצפוי: בימים אלה אמורה היתה לפעול כבר בשטח חברה ממשלתית. אותה חברה אמורה לטהר את האדמות שזוהמו במהלך השנים שבהן פעל במקום שדה התעופה. החברה אמורה לבצע קידוחים שמטרתם לאמוד את היקף הזיהום וכמות הקרקע שיש לטהר, אך המכרז לבחירת קבלני המשנה עדיין לא הסתיים.

כמו כן התגלעו מחלוקות מול חברת התעופה ארקיע. בשבוע שעבר קיים השופט יעקב שקד, המנהל את הליך החזרת הקרקעות לבעליהם סיור בשטח ועקב אחר עבודות הפינוי בשדה. במהלך הסיור אמרה עו"ד רינה מיוחס, המייצגת את המדינה כי ארקיע עדיין לא הסכימה להתפנות משדה דב מכיוון שהיא תובעת מהמדינה פיצוי.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן