דרעי: "יש להשוות את הטבות המס בין נהריה לעכו"

בעקבות ביקורת מצדו של ראש עיריית עכו - הודיע שר הפנים כי יתמוך בהשוואת הטבות המס בין עכו לנהריה

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שמעון לנקרי, ראש העיר עכו
שמעון לנקרי, ראש העיר עכוצילום: רמי שלוש
עדי כהן
עדי כהן

שבוע לאחר שיצאה עיריית עכו למאבק מתוקשר נגד תיקוני החקיקה שיפחיתו את הטבות המס לתושביה, הודיע היום (ב') שר הפנים, אריה דרעי, על תמיכתו בתיקון החוק - שמשמעותו השוואת תנאי ההטבות בין עכו לנהריה. את תמיכתו בקידום התיקון בחקיקה בישר שר הפנים במכתב ששלח לראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, שבו הביע הסכמה עם טענותיו ותמך בהשוואת הטבות המס בין הערים.

במכתבו ציין דרעי כי השוויון בהטבות המס בין הערים נקבע עוד לפני כ-20 שנה, לאור מציאות עגומה שהביאה להגירה שלילית מעכו לנהריה. זאת, על רקע הטבות המס המוגדלות שמהן נהנתה נהריה בזמנו. "לפני 20 שנה תיקנה המדינה את הפער בין עכו לנהריה, מה שהוביל להגירה שלילית מהעיר כתוצאה משיקולי כדאיות של התושבים בעיר הסמוכה. לאחר התיקון, הביאו הטבות המס בשורה משמעותית לעיר עד כדי הגירה חיובית אליה", נכתב.

כפי שפורסם ב-TheMarker בשבוע שעבר, מחאתה של עיריית עכו קמה בעקבות מתווה חדש שגיבשה ועדת הכספים של הכנסת ביולי 2018. במסגרת המתווה, נוספו לרשימת מקבלי הטבות המס שורה של יישובים חדשים, ובהם יישובים צמודי גדר בצפון הארץ – ואילו ההטבות לעכו – הופחתו מ-9% ל-7%. לעומת זאת, הוחלט במסגרת המתווה להגדיל את הטבת המס לתושבי נהריה - מ-9% ל-12%.

נהריהצילום: מורן מעיין / ג'יני

השינוי לחוק הטבות המס אמור היה להיכנס לתוקפו ב-1 ליולי, ונדחה לאחר מועד הבחירות לכנסת, אולם מופעל עתה לחץ לדחייה נוספת. כפי שדווח ב-TheMarker, בדיון שהתקיים לפני שבועות ספורים בוועדת הכספים, ביקשה ח"כ מיכל שיר (הליכוד) מיו"ר הוועדה משה גפני (יהדות התורה) להעלות את ההחלטה לדיון מחודש. לטענתה, השינויים בהטבות המס עלולים להרחיק מעכו משפחות צעירות ממעמד הביניים, וההשלכות של הפגיעה בעיר לא נשקלו.

עוד אמרה ח"כ שיר בוועדה כי "המדינה נמצאת בבחירות תקופה ארוכה, וההחלטה על הפחתת הטבות המס של עכו גורמות לקריסת מעמד הביניים בעיר - שעובר לנהריה, בעוד עכו נחלשת וזקוקה לסיוע. אם אתה צריך להחליט איפה אתה גר, בעכו או בנהריה - אתה תלך לנהריה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד