המדינה תצטרף לדיון על הערת האזהרה של רוכשי דירות בפרויקט תמ"א 38

חברת דרך התאנה, שיזמה את הפרויקט ברחוב יהודה הנשיא ברמת גן, מכרה בו 10 דירות חדשות, והערות אזהרה נרשמו לטובת הרוכשים ■ לאחר שהחברה נקלעה לקשיים, החליט בית המשפט לבטל את הערה האזהרה

הדר חורש
הדר חורש
פרויקט תמ"א 38 ברמת גן
פרויקט תמ"א 38 ברמת גןצילום: עופר וקנין
הדר חורש
הדר חורש

המדינה צפויה לבקש להצטרף לדיון המשפטי בפרשת מחיקת הערת האזהרה לטובת רוכשי דירות בפרויקט תמ"א ברמת גן - כך לדברי גורם בכיר במשרד השיכון. הדיון, שמועדו טרם נקבע, צפוי להתקיים בעקבות ערעור שהגישו רוכשי דירות בפרויקט, בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב למחוק הערת אזהרה שנרשמה לטובת דיירי פרויקט תמ"א 38 שנקלע לקשיים.

חברת דרך התאנה, שיזמה את הפרויקט ברחוב יהודה הנשיא ברמת גן, מכרה בו 10 דירות חדשות, והערות אזהרה נרשמו לטובת הרוכשים. אלא שהחברה נקלעה לקשיים ולא הצליחה לעמוד בהתחייבויותה להשלים את הפרויקט.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

בשנה שעברה הוצא לחברה צו פירוק, ועו"ד מור נרדיה מונה על ידי בית המשפט כמנהל מיוחד. בדו"ח שהגיש נרדיה לבית המשפט נכתב שהוא ניסה לגייס יזמים שייכנסו לנעלי החברה שנקלעה לקשיים, אולם הערות האזהרה לטובת רוכשי הדירות מסבכות את תוכנית השלמת הפרויקט. נוכח הקשיים החליט בית המשפט לבטל את הערות האזהרה ולהכריז על רוכשי הדירות כנושי החברה שנקלעה לקשיים.

כספם של הרוכשים יושב להם מתוך קופת הפירוק כנושים רגילים של החברה. שניים מהרוכשים עירערו על ההחלטה לבית המשפט העליון וביקשו לקבל צו ביניים האוסר על השלמת הפרויקט עד להחלטה בעניין מחיקת הערות האזהרה. שופט בית המשפט העליון מני מזוז דחה את הבקשה למתן צו הביניים, והדיון בערעור על ההחלטה למחוק את הערות האזהרה צפוי להתקיים בהמשך.

במשרד השיכון מביעים דאגה נוכח ההחלטה להכריז על רוכשי הדירות שקיבלו את הערת האזהרה לטובתם כנושים רגילים, הנחותים לעומת נושים מועדפים כמו למשל בנקים, שיש להם שעבוד ראשון על נכסים. בין היתר מצביעים במשרד על חוק המכר, שלפיו חלופת הערת אזהרה חייבת להיות שעבוד על נכס מכל חוב אחר, סעיף המעיד לדעת המשרד על כוונת המחוקק, שבמקרה של מחיקת אזהרה יש להעניק לרוכשי הדירה מעמד של נושים ראשונים בסדר הקדימות.

פעולה נוספת ששוקל עמית גריידי, הממונה על חוק מכר דירות במשרד השיכון, היא תיקון החוק באופן שישפר את ההגנה על רוכשי דירות שלזכותם נרשמה הערת אזהרה בטאבו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?