השם הוא טראמפ, רמת טראמפ: היישוב החדש בגולן בדרך לממשלה

ההצעה להקמת היישוב החדש ברמת הגולן שייקרא על שמו של הנשיא האמריקאי תעלה לדיון בישיבת ממשלה ביום ראשון הקרוב - למרות התזמון בתקופת בחירות ■ משרד רה"מ: "חשוב לקדם את ההחלטה בעת הזו כדי לחזק את הקשרים המדיניים בין המדינות"

עדי כהן
עדי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו בפגישה בבית הלבן
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו בפגישה בבית הלבן, במארסצילום: Doug Mills / NYT
עדי כהן
עדי כהן

שבועות ספורים לאחר הכרזת ראש הממשלה בנימין נתניהו על כוונותיו להקמת יישוב קהילתי חדש ברמת הגולן על שמו של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, וחרף תקופת הבחירות – מגיעה ההצעה להקמת היישוב החדש לאישור הממשלה. הצעתו של משרד ראש הממשלה שהגיעה לידי TheMarker, המונחת בימים אלה על שולחן הממשלה ותעלה לדיון ביום ראשון הקרוב – צפויה להכתיב את יציאתו לפועל של פרויקט הקמת היישוב החדש שייקרא, ככל הנראה, "רמת טראמפ".

בחודש שעבר הכריז נתניהו בישיבת ממשלה על כוונתו לקדם הקמת יישוב קהילתי יהודי חדש בצפון רמת הגולן, שייקרא על שמו של הנשיא האמריקאי. נתניהו ציין בדבריו כי הקמת היישוב מהווה צעד של הוקרה מצד ממשלת ישראל להחלטתו של הנשיא האמריקני להכיר בריבונות הישראלית ברמת הגולן, שעליה הצהיר בסוף מארס האחרון.

היישוב המתוכנן ימוקם באזור היישוב קלע שברמת הגולן, ויפעל במסגרת המוניציפאלית של המועצה האזורית גולן. על פי מסמך ההצעה, משרד הבינוי והשיכון יקדם עבודת מטה מקצועית בנושא, שתוגש ליו"ר המועצה הארצית לתכנון ולבנייה בתוך 90 יום, לצורך בחינת הנושא ומתן המלצה על ידי המועצה. עוד במסגרתה הוצע להטיל על משרד האוצר להכין התייחסות בהיבט הכלכלי-תקציבי הכרוך בנושא.

שמו המוצע של היישוב החדש, רמת טראמפ, נקבע בהחלטה של ועדת השמות הממשלתית בסוף החודש שעבר, ונומק בשלל דברי שבח לתרומתו של הנשיא האמריקאי לישראל ולגולן. "היוזמה להקים יישוב חדש ברמת הגולן, שייקרא על שמו של הנשיא דונלד טראמפ, מבטאת הכרת תודה על פועלו למען מדינת ישראל בכלל ורמת הגולן בפרט. יש חשיבות בקידום ההחלטה כאמור בעת הזו כדי לחזק את הקשרים המדיניים בין מדינת ישראל לארצות הברית" – כך נכתב בדברי ההסבר שצורפו להצעת משרד ראש הממשלה.

להצעת משרד ראש הממשלה צורפה גם חוות דעת מטעם היועצת המשפטית למשרד ראש הממשלה, עו''ד שלומית ברנע-פרגו, שהתייחסה לתזמון ההחלטה - בתקופת בחירות. "בשים לב לכך שמדובר בהחלטה המתניעה עבודת מטה ובחינה מקצועית, כאשר החלטה בדבר הקמת יישוב בפועל כבר תובא לפתחה של הממשלה הבאה – אין בהחלטה כדי לכבול את שיקול דעתה של הממשלה הבאה", טענה ברנע-פרגו במכתבה, והוסיפה להדגיש את חשיבות קידום ההחלטה בעת הזו כדי לחזק את הקשרים המדיניים בין המדינות.

נזכיר כי עמדתו הרשמית של מינהל התכנון במשרד האוצר גורסת כי ככלל אין להקים יישובים חדשים, אלא לעבות ולחזק את היישובים הקיימים. לצד זאת, על פי גורמים במינהל התכנון, באזור זה קיים כבר סימון ליישוב חדש, שאותו ניתן לקדם כיישוב נפרד או כהרחבה של קלע אלון. על כן, כפי שנטען מצדם בחודש שעבר, "לא מדובר ביישוב שיקום יש מאין, אלא באזור שסומן בעבר במסגרת תוכנית מתאר מחוזית לרמת הגולן (תמ"מ 2/3) – לכן נתמוך בתוכנית ונביא אותה לאישור המועצה הארצית בקרוב". על פי ההערכות של המועצה האזורית גולן, שבשטחה יוקם היישוב החדש, בשלב הקמתו צפוי היישוב לאכלס כ-120 משפחות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא