עסקת ענק של שלמה אליהו: מכר מגרש ב-305 מיליון שקל

אליהו מכר את המגרש בבירה לאנשי העסקים החרדים הילל זורבין ואשר סבג ■ משמעות העסקה היא שמחירי הדירות בבניין שיוקם בשטח, יעמדו על יותר מ-3 מיליון שקל לדירה בממוצע ■ בשנים האחרונות נפוצו שמועות שבכוונתו למכור את הנכסים שבבעלותו

הדר חורש
הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלמה אליהו
שלמה אליהוצילום: אייל טואג
הדר חורש
הדר חורש

איש העסקים שלמה אליהו מכר לפני החג מגרש במרכז ירושלים תמורת 305 מיליון שקל לאנשי העסקים החרדים הילל זוריבין ואשר סבג. המגרש צמוד לפרויקט המגורים ירושלים של זהב ברחוב רבי עקיבא שיזם אליהו ביחד עם שותפו מרדכי שכטר. השותפות בין השניים הסתיימה לפני שלוש שנים לאחר שאליהו רכש את חלקו של שכטר בנכסי הנדל"ן המשותפים על פי שווי של כמיליארד שקל.

אליהו הוא בעל השליטה בחברת הביטוח מגדל , ושווי חברת הנדל"ן המשפחתית "גן העיר" שבבעלותו נאמד בכשני מיליארד שקל. נכסיה העיקריים, מלבד פרויקט ירושלים של זהב, הם קניון גן העיר במרכז תל אביב ושטח מלון הר ציון, שנרכש מחברת בית אסיה שבשליטת משפחת אייזנברג.

מתחם ממילא, ירושליםצילום: ללא קרדיט

בשנים האחרונות נפוצו שמועות שאליהו מעונין לחדול מייזום נדל"ן ומבקש למכור את הנכסים שבבעלותו. מקורביו הכחישו כוונה למכור את הנכסים כעסקה אחת, אולם על פי ההערכות כל נכסי החברה עומדים למכירה וצפויים להימכר ביחד או בנפרד. אליהו אף ניהל מו"מ פעיל למכירת קניון גן העיר עם כמה אנשי עסקים ידועים אך הצדדים לא הגיעו להסכמה.

המגרש במרכז ירושלים הוצע למכירה במשך כשנתיים כשאליהו דורש תמורתו סכום גבוה בעשרות אחוזים מהסכום שבו סוכמה העסקה. המגרש נמצא במקום מרכזי בירושלים סמוך לגן העיר, שכונת ממילא ומדרחוב בן יהודה. ניתן לבנות עליו מגדל מגורים בן 25 קומות ובו 176 דירות. העסקה משקפת עלות קרקע של 1.73 מיליון שקל לדירה, ומשמעותה היא שמחירי הדירות בבניין יעמדו על יותר מ-3 מיליון שקל לדירה בממוצע, למרות שיהיו אלה דירות קטנות יחסית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"