פפושדו קיבל אור ירוק לפינוי בינוי בת"א: שלושה מגדלים עם 474 יחידות דיור

תוכנית הבנייה, המקודמת זה ארבע שנים, משתרעת על פני שטח של כ-14 דונם וממוקמת בשכונת לבנה בסמוך לפארק דרום ■ מהנהלת הפרויקט נמסר: "הבנייה תהיה מגוונת - מגורים עם חזית מסחר בקומות הקרקע - דבר שחסר היום באופי של השכונה"

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיית תוכנית לבנה מערב
הדמיית תוכנית לבנה מערבצילום: אורי בלומנטל אדריכלים / מילוסלבסקי אדריכלים
יעל דראל
יעל דראל

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב שבמינהל התכנון, החליטה להפקיד השבוע תוכנית משמעותית לפינוי-בינוי בתל אביב, במתחם הבושם בעיר. התוכנית, המקודמת זה ארבע שנים, משתרעת על פני שטח של כ-14 דונם, וממוקמת בשכונת לבנה בסמוך לפארק דרום.

תוכנית זו, שנולדה בעקבות יוזמת דיירים, מבוססת ברובה על בתים שנבנו בשנות ה-60 וה–70 על ידי חברת חלמיש. חלק ניכר מדיירי הדיור הציבורי באזור רכשו לימים את הדירות מהמדינה.

לפי התוכנית, ייהרסו כ-130 יחידות דיור ישנות, לטובת הקמתם של שלושה מגדלי מגורים בגובה של 25-17 קומות, לצד בנייה מרקמית לאורך הרחובות, שיכללו בסך הכל 474 יחידות דיור חדשות. התוכנית החדשה ממוקמת בצומת הרחובות בירנית-הבושם ולאורך רחוב הבושם מתוכננת חזית מסחרית.

הדמיית תוכנית לבנה מערב צילום: אורי בלומנטל אדריכלים / מילוסלבסקי אדריכלים

התוכנית גם קובעת שטח פרטי פתוח, שיוכל לשמש את הציבור. עורכי התוכנית הם אורי בלומנטל אדריכלים ומילוסלבסקי אדריכלים, החברה היזמית היא ים סוף נדל"ן, מקבוצת פפושדו, בשליטת אלי פפושדו, ומנהלת הפרויקט היא חברת וקסמן גוברין גבע.

האדריכלית גלי דולב, שותפה מנהלת בווקסמן גוברין גבע, אמרה: "זו אחת התוכניות הראשונות באזור הזה בתל אביב, ולשמחתנו זכתה לשיתוף פעולה טוב מאוד עם העירייה, תוך חשיבה יצירתית. הבנייה תהיה מגוונת - מגורים עם חזית מסחר בקומות הקרקע - דבר שחסר היום באופי של השכונה. במסגרת הפרויקט תוכננה גם שדרה עירונית שתוביל לפארק בגין הסמוך".

יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב ציינה: "זו תוכנית שתיהנה מנגישות לפארקים ומנגישות למערכת הסעת המונים - הקו הסגול של הרכבת הקלה. התוכנית היא חוליה משמעותית בהתחדשות שכונה שמשוועת לה זה שנים רבות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם

ג'רום פאואל, נגיד הבנק הפדרלי. נותרה חצי נקודת אחוז נוספת עד לרף הריבית שהבנק מתכוון להגיע אליו

עוד מאמץ אחד קטן: הבנק הפדרלי עומד לשחרר את החבל. כך זה ישפיע עלינו