"רווחיותם של בניינים בהם למעלה מ-40% הם חללי עבודה משותפים – יורדת"

מגמות של שיתופיות ושל ביג דאטה הכתיבו הערב את השיח בדבר שילובה של הטכנולוגיה בענף הנדל"ן, בכנס שהתקיים במכללה האקדמית תל אביב יפו ■ נושא חללי העבודה המשותפים, שעמד במרכז השיח, נדון בהשפעתו על רווחיותם של הנכסים בהם אלו שוכנים

עדי כהן
עדי כהן
מתחמי עבודה חדשים WeWork
מתחם עבודה של WeWorkצילום: Lauren Kallen / WeWork
עדי כהן
עדי כהן

"קל לדבר על WeWork כשמדברים על ערים עתידיות - כשלמעשה, אלו שני מושגים שהולכים יד ביד" - כך פתח את דבריו בנג'י זינגר, מנכ"ל WeWork ישראל, בכנס "חדשנות בנדל"ן" שהתקיים הערב (א') בבית הספר לניהול וכלכלה שבאקדמית תל אביב יפו. "אנחנו שואפים ליצור חיים, ולא רק פרנסה - שאיפה שהיא בהחלט איננה טיפוסית לעולם הנדל"ן. אחד הדברים המשמעותיים ש-WeWork מביאה איתה לשוק היא ההסתגלות לשינויים בו, כאשר אנחנו מהווים את חברת הנדל"ן הראשונה בהיסטוריה שיוצרת תרבות וקהילה, ומגדירה אותם כאספקטים נדל"ניים", כך לדבריו של זינגר.

אותה מגמה של השיתופיות, אותה מכתיב כיום טרנד חללי העבודה המשותפים, עמדה במרכז השיח בנושא חדשנות בנדל"ן, בו עסק הכנס. זינגר התייחס בדבריו לחלחולה של מגמת השיתופיות לשוק הדיור המקבלת ביטוי בווי-ליב, קונספט ה"קו-ליבינג" אותו מקדמת החברה: "המשימה העיקרית שלנו בווי-ליב היא ליצור מקום בו אנשים לא ירגישו לבד. זה קונספט שנוצר מההכרה בתחושת הבדידות, וההבנה שאנחנו צריכים ללמוד לייצר אושר במרחבים קטנים יותר". לדבריו של זינגר, החברה עובדת כיום על מספר מודלים למתחמי מגורים משותפים בארץ, במתכונת מוערכת של עירוב שימושים, בהם ככל הנראה יפעלו כחברת ניהול לפרויקט.

זינגר, אשר פתח את חלקו השני של הערב, קדם לשורת מרצים, בהם פרופסור כרמלה יעקובי וולק, מנכ"לית SNE-IP; אסף רוזנהיים, מנהל השקעות בפרופימקס ודרור גד, יו"ר דירקטוריון ריט1.

לנושא חללי העבודה המשותפים התייחס גם גד, שבחן מגמה זו מזווית נדל"נית אשר בודקת את השפעתם של חללי העבודה המשותפים על רווחיות הנכסים בהם אלו שוכנים. לדבריו: "מנתונים שעולים ממחקר אמריקאי עולה כי בניינים בהם עד רבע מהבניין בלבד משמש בעבור חללי עבודה משותפים - שוויו של הבניין עולה. עם זאת, בניינים בהם למעלה מ-40% משמשים בעבור חללי עבודה אלו - ניכר כי רווחיותם של אותם הנכסים יורדת".

את הצלחתה של רשת חללי העבודה המשותפים של WeWork, ייחסה פרופסור יעקובי וולק לביג דאטה - מושג המבטא באופן אינטנסיבי את התערבותה של הטכנולוגיה במרחב העירוני כיום. לדבריה: "יש בידיה של WeWork מערכת שאומרת לה אילו שירותים קיימים בסביבתו של נכס מסויים, כמה קו-וורקינג נוספים וכו' - וזה מצביע על מקומות נכונים בשבילם להקים את חללי העבודה המשותפים של החברה". הפיכתה של דאטה לערך מהווה לתפיסתה של יעקובי וולק גורם מרכזי בשיח של ענקיות טכנולוגיה שונות בדבר תכנון עירוני בעתיד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"