שלמה אייזנברג רוכש את מתחם נווה אילן בכ-255 מיליון שקל

קבוצת ישרס רוכשת את המתחם וכן קרקע סמוכה מקרן ריאליטי בכ-255 מיליון שקל; מתכננת לנצל את זכויות הבנייה להרחבה משמעותית של המתחם

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נווה אילן
נווה אילןצילום: טל כהן
יעל דראל
יעל דראל

קבוצת ישרס רוכשת את מתחם נווה אילן וקרקע סמוכה לו מקרן ריאליטי תמורת סכום כולל של כ-255 מיליון שקל. הקבוצה דיווחה כי היא מתכננת הרחבה משמעותית של המתחם באמצעות ניצול זכויות הבנייה הקיימות והנוספות על הקרקע הפנויה. לעסקה הצטרפו כשותפים ב-50% חמישה גופים מוסדיים: מיטב דש, אלטשולר שחם, קרנות ההשתלמות למורים ולגננות, בנק איגוד ואיילון ביטוח.

הקבוצה דיווחה כי חתמה על שני הסכמים: ההסכם הראשון הוא לרכישת זכויות החכירה המהוונות בקרקע בשטח של כ-59.3 אלף מ"ר הידועה כ"קרית התקשורת" בנווה אילן, תמורת כ-233 מיליון שקל, שכ-92 מיליון שקל מהם ישולמו במועד החתימה והיתרה במועד השלמת העסקה, עד סוף 2018.

על הקרקע בנויים כיום שבעה מבנים בשטח כולל של כ-22 אלף מ"ר, המושכרים כמעט במלואם לחברות תקשורת, היי טק ועוד. השוכר הבולט במתחם הוא אולפני נווה אילן, המשמשים את חברת החדשות (חדשות 2 לשעבר).

בהתאם לתב"ע הקיימת, ישנן זכויות לבנייה של 17 אלף נוספים על הקרקע בבנייה עילית ועוד 5,000 לבניית שטחי חניה. במסגרת ההסכם השני רוכשת ישרס מקרן ריאליטי קרקע פנויה בשטח של כ-21,000 מ"ר מדרום למתחם נווה אילן, תמורת כ-22 מיליון שקל.

לפי התב"ע הקיימת על הקרקע ניתן לבנות כ-7,800 מ"ר בעיקר למלונאות ונופש. 8 מיליון שקל שולמו על ידי ישרס במועד חתימת העסקה, והיתרה תשולם במועד השלמתה, עד סוף השנה. ישרס דיווחה כי היא צפויה לממן את שתי הרכישות ממקורות עצמיים.

שלמה אייזנברגצילום: תומר אפלבאום

שלמה אייזנברג, יו"ר ישרס: "לצד פיתוח מתחמי תעסוקה במרכזי הערים, קיים ערך רב במרכזי תעסוקה מחוץ להן באווירה כפרית ובבנייה נמוכה יותר. להערכתנו, מיקומו של מתחם נווה אילן הופך אותו אטרקטיבי לעובדים מאזור ירושלים, מודיעין ובית שמש. אנו רואים פוטנציאל השבחה רב ברכישת המתחם והקרקע הפנויה הסמוכה לו, עקב מיקומה הנגיש בפרוזדור ירושלים בואכה הבירה".

אוהד רוזן, שותף בקרן ריאליטי, אמר: "כחלק מהתוכנית העתידית שקידמה הקרן, צפויים לקום במתחם משרדים חדשים ואולפנים משוכללים, מרכזי מבקרים ומתחמי בילוי שיהפכו את נווה אילן לאבן שואבת ומוקד משיכה על דרך ירושלים-תל אביב".

בשבוע שעבר מכרה ישרס את רוב זכויותיה בקרקע של פרויקט משרד החוץ בירושלים, למעט קרקע שעליה ייבנו 12 יחידות דיור ו-12 יחידות משרדים, תמורת כ-161 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים