מייסדי סקייליין

גיא ציפורי; אור הילטש; עירי עמירב; ואמיר לייטרסדורף (בצילום)

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

ארבעת היזמים הצעירים גיא ציפורי, אור הילטש, עירי עמירב ואמיר לייטרסדורף כבר חתומים יחד על שני אקזיטים מוצלחים, עם חברות שעסקו בביג דאטה ובינה מלאכותית. כיום הם מבקשים להביא את ההייטק ואת יכולת החיזוי של הבינה המלאכותית גם לענף הנדל"ן האפרורי והעתיק.

שוק הנדל"ן סובל מפיגור של שנים בפיתוח טכנולוגיות בנייה, בניהול נכסים ובפיתוח שוק המכירות וההשקעות בענפי הנדל"ן השונים. למרות שהתשואות מעסקות נדל"ן, בהיקפים גדולים או בנכסים פרטיים, הוכיחו עצמן שוב ושוב בשנים האחרונות, והתעשייה מגלגלת מאות מיליארדי שקלים בעולם, נדמה עדיין שענף ההשקעות בנדל"ן מתנהל קצת כמו מרוץ סוסים, עם חרושת שמועות, שחקנים ותיקים ולחיצות ידיים במחשכים בין פוליטיקאים ויזמים.

מימין: עירי עמירב, אור הילטש, גיא ציפוריצילום: שחף הבר

טכנולוגיית הבינה המלאכותית שמציעה חברת סקייליין מבקשת לשנות את הכללים. הפלטפורמה שפיתחה החברה אוספת מידע מ־150 מקורות מידע שונים הקשורים לנכס, ויכולה לאותת על נכס שיניב תשואה כדאית בנקודת זמן מסוימת או להצביע על נכס שעומד לאבד מערכו. הנתונים נאספים מהבנקים המספקים מידע על משכנתאות, מעסקות שכירות בנכס ובאזור, מדירוג מוסדות החינוך, ממספר המשרות המוצעות באזור, מתוכניות הבינוי בשכונה ובעיר ועוד. היקף הנתונים ואופיים מרחיבים את התפישה של נכס, שלא נשקל רק על בסיס מיקום, אלא גם מושפע מהמרכיבים השונים שהופכים פרויקט למצליח – סוג האוכלוסייה שמתגוררת בו ורמת ההכנסה שלה, מקומות הבילוי סביבו, תאורת הרחוב בדרך לתחנת הרכבת הקרובה, וקיומם של שבילי אופניים. מסד הנתונים המקיף מאפשר לאמוד את ערכם של הנכסים ולהעריך את מידת ההשפעה של פרמטרים שונים על כל נכס, ומסייע למבצעי העסקות לשקלל את המרכיבים ולהצביע על מידת הכדאיות של עסקה.

הסטארטאפ, שפועל רק כשנה וחצי, גייס השנה 18 מיליון דולר, בין השאר מהקרנות סקויה קפיטל, JLL Spark ו־TLV פרטנרס, וגם מהמשקיע הפרטי גרי ויפלר, מבכירי מחלקת הכספים של אפל. בנוסף נחתם הסכם שיתוף פעולה עם ענקית הנדל"ן האמריקאית גרייסטון. בכירים בענף השקעות הנדל"ן בישראל ובעולם מביעים אמון רב במערכת שפיתחה החברה ומעריכים כי ככל שתאומץ ותוכיח את עצמה, הטכנולוגיה תאפשר יותר נזילות בעולם השקעות הנדל"ן. כך תוכל להיווצר "בורסה של נכסים", שערכם משתנה במהירות רבה, ומשקיעים יוכלו לסחור בהם ביתר קלות, וגם לבצע עסקות מורכבות. הפוטנציאל של החברה מבטא לא רק אפשרות לאקזיט מרשים, אלא גם את היכולת להשפיע על השוק כולו.

צילום: שחף הבר

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה