עינת קליש-רותם

מתכננת ערים

מירב מורן
מירב מורן
מירב מורן
מירב מורן

חברת מועצת העיר חיפה, עינת קליש, שנבחרה לראשת העיר חיפה - איתגרה את הפוליטיקה המקומית בבחירות שהתקיימו אתמול. בשלטון המקומי בישראל, שבו הדמויות המרכזיות לאורך השנים היו גנרלים לשעבר או פעילים שצמחו בסניפים המקומיים של המפלגות, מרענן היה לראות מועמדת עם רקע בתחום האדריכלות והתכנון האורבני.

קליש החלה את דרכה הפוליטית בבחירות המוניציפליות הקודמות, שבהן נבחרה למועצה ונותרה יושבת עם סיעה קטנה ויחידה באופוזיציה מול יונה יהב. כעת הדיחה קליש את יהב מכסאו, לאחר 15 שנה שבהן כיהן כראש עיר.

קליש מוסיפה לסדר היום הפוליטי־מקומי סעיפי מחלוקת חדשים הכרוכים בהחלטות עקרוניות בתכנון עירוני. היא לא מדברת רק על חינוך בבתי הספר, אלא מדגישה את עצמאות בני הנוער והילדים במרחב נעים להליכה ובטוח לניידות ללא ליווי; היא אינה מדברת על תוספת של בנייה חדשה ליצירת דיור משופר והשבחת נדל"ן, כי אם על פיתוח השטח שבין הבניינים: מדרכות, כיכרות, רחובות מסחריים, כדי שאנשים ירגישו נוח ורצון לצאת ולעבור בהם בדרכם ממקום למקום בתוך העיר; והיא אינה מדברת על משיכה של חברות הייטק גדולות עם שמות נודעים ליצירת תעסוקה באזורי תעשייה חדישים, אלא על תכנון פיזי מוטה עסקים בבעלות מקומית במשרדים ובחנויות בתוך העיר, שמעסיקים תושבים מקומיים ומתפרנסים מקהל מקומי ויוממים.

בהופעותיה הפומביות היא מבקרת את הפתרונות התחבורתיים שיוצרים קישור מהיר למרכז הארץ. לטענתה, חיבורים מהירים למרכז מחזקים את המרכז, ומחלישים את היישובים, ובהם חיפה, שאמורה ויכולה להתחרות בתל אביב שהתפתחה בשנים האחרונות, לדבריה, בדרך של מתחמים ומגדלים, והתרחקה מתושביה.

מהירים ובלי קשקושים - חפשו TheMarker בטלגרם (להורדה באנדרואיד, להורדה באייפון)

צילום: צחי אוסטרובסקי

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן