יזמי מתחם אלקו יקדמו שתי תוכניות נפרדות בוועדות תכנון מקבילות

הצעתם של היזמים מחברת קנדה ישראל נדחתה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב בשל חוסר תיאום עם הוועדה האחרת שבשטחה נמצא חלק מהמתחם ■ קנדה ישראל: "תוכנית מתחם אלקו תמשיך ותקודם על פי הנחיות לשכת התכנון המחוזית"

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רוזן אסי טוכמאייר
ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בעלי ישראל קנדה
ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בעלי ישראל קנדהצילום: אריק סולטן
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

ברקע ההתנגדויות של עיריית רמת השרון, החליטה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב בשבוע שעבר לדחות את התוכנית שהגישה חברת קנדה ישראל לפיתוח מתחם אלקו ליד צומת מורשה. "עקרונות התכנון של תוכנית מתחם אלקו נמצאו ראויים, אבל בדיעבד עלה כי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב לא יכלה לקלוט תוכנית זו, מאחר ששטח התוכנית חרג מתחום הוועדה" - כך קבעו דניאלה פוסק, יו"ר הוועדה המחוזית מחוז תל אביב, ונעמי אנג'ל, מתכננת מחוז תל אביב.

בהחלטת הוועדה המחוזית נקבע כי יש לפצל את התוכנית שהגישה קנדה ישראל לשתי תוכניות נפרדות, שיקודמו במקביל: האחת בוועדה המחוזית תל אביב; והשנייה בוועדה המחוזית המשותפת למתחם תע"ש השרון.

ההחלטה התקבלה לאחר שבישיבה שנערכה בימים האחרונים בוועדה המחוזית תל אביב, הציגה קנדה ישראל תוכנית חלקית הנוגעת רק לשטחים בתחום הוועדה המחוזית תל אביב. "מסקנתנו היא שהתוכנית המנותקת אינה נותנת מענה מיטבי לתכנון המרחב, ובין היתר למכלול השיקולים התחברותיים והתשתיתיים", קבעו פוסק ואנג'ל.

הוועדה קבעה כי לא נכון לדון בתוכנית מוקטנת ללא דיון מקביל בחלק המשלים של התוכנית, שמצוי בסמכות הוועדה המחוזית השרון, ובלי שיובן הקשר בין התוכניות ויקוימו בו תנאים מתלים זה בזה. "נמליץ לקשור בין הפקדת התוכנית האחת באחרת, דבר שיאפשר את הראייה התכנונית השלמה לאזור", קבעו במנהל התכנון.

הצפי הוא שההחלטה תעכב את קידום המתחם כולו, שכן החברה נדרשת לקדם הליכי תכנון מקבילים בשתי הוועדות המחוזיות. בנוסף, נראה כי התוכנית שתוגש לוועדה המחוזית רמת השרון צפויה להיתקל בהתנגדויות של עיריית רמת השרון, עקב טענות שלפיהן התוכנית הנוכחית מעמיסה על התשתיות ולא נותנת מענה מיטבי לשיקולי תחבורה.

בקנדה ישראל מדגישים כי ההחלטה דווקא תאפשר להרחיב את תחום התוכנית ולכלול בה קרקעות מדינה הממוקמות מצפון לשטחים אליהם התייחסו התוכניות עד כה. המצודדים באינטנסיביות הבינוי במתחם טוענים כי פיתוח מגרש אלקו הוא מהלך התחדשות עירונית נדרש והכרחי לאיזורי הביקוש, שבתכנון נכון יוכל להפוך את דרום־מזרח רמת השרון מפרבר שינה מנותק לסביבה עירונית פעילה.

מקנדה ישראל נמסר: "הוועדה המחוזית תומכת בהגדלת הבניה ובתוכנית, וקבעה כי עקרונות התכנון ראויים ומקובלים. תוכנית מתחם אלקו תמשיך ותקודם על פי הנחיות לשכת התכנון המחוזית, כל זאת בעבודה מאומצת ומשותפת, כפי שנעשה עד כה עם מוסדות התכנון. החברה שמחה על הראייה התכנונית הרחבה והכוללת, המדגישה את הצורך באישור תוכניות למתחמים נרחבים בעוצמות בנייה, המשקפות את צורכי השוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי