נדחתה תביעה של נפגעי גיא מונסונגו נגד עזריאלי

שישה מנפגעי מונסונגו תבעו את חברת קנית השלום השקעות, המחזיקה במגדלי עזריאלי ■ התובעים טענו כי היו אמורים לחכור באמצעות מונסונגו שטחים במגדל, והחברה - שידעה שהוא מוכר את השטחים לא ברשות - לא הזהירה אותם

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מגדלי עזריאלי בתל אביב
מגדלי עזריאלי בתל אביבצילום: אייל טואג
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

בית משפט השלום בתל אביב דחה תביעה שהגישו שישה מנפגעי גיא מונסונגו נגד חברת קנית השלום השקעות של עזריאלי , המחזיקה במגדלי עזריאלי בתל אביב. השישה תבעו מהחברה 755 אלף שקל, בנימוק שהיו אמורים לחכור באמצעות מונסונגו ואחרים שטחים במגדל המרובע, אבל חברת קנית, שידעה שמונסונגו מוכר את השטחים לא ברשות – לא הזהירה אותם מפני העתיד לקרות.

לפני כארבע שנים הודיע מונסונגו כי חתם על חוזה חכירה עם קנית של הקומה העשירית במגדל עזריאלי המרובע בשטח של 1,200 מ"ר, במטרה לחלק אותה למשרדים קטנים ולהשכיר אותם לשוכרי משנה. בסוף 2014 שיווקה חברה בשם ישראל נדל"ן המחר ובשיתוף דנה קול וחזי חיים, ששימשו שוכרי משנה של מונסונגו, חלקים משטחי הקומה במחיר של 199 אלף שקל לתקופה של כ-25 שנים, וב-25% תשואה שנתית.

בשלב כלשהו גילתה חברת עזריאלי כי אף שלא היה לה חוזה עם מונסונגו, אלא טיוטת חוזה בלבד, הוא ושוכרי המשנה שלו ביצעו עסקות לגבי השטחים האלה. עזריאלי אף פינתה את חברת ישראל נדל"ן המחר מהקומה, והשכירה אותה לגורמים אחרים.

שישה שוכרים ששכרו שטחים במגדל ממונסונגו ומשוכרי המשנה שלו הגישו תביעות נגד ישראל נדל"ן המחר, מונסונגו, חיים, קול וקנית, בדרישה לפצותם על הכספים ששילמו על שכירת השטחים.

בענייניהם של מונסונגו וחברת ישראל נדל"ן המחר, ניתנו כבר פסקי דין, ובהיעדר כתבי הגנה הם חויבו בתשלום 755 אלף שקל לתובעים; ההליכים נגד חיים עדיין לא הסתיימו; ולבקשת התובעים, נמחקה העתירה נגד קול. בנוסף, מונסונגו הורשע לפני כחודש בשורה ארוכה של מעשי מרמה, וכחלק מעסקת טיעון הוטלו עליו 6.5 שנות מאסר.

בכתב ההגנה שהגישה עזריאלי באמצעות עוה"ד יצחק קירה ומשה אשכנזי ממשרד עו''ד קירה, צבע ושות', היא טענה כי לא התגבש חוזה בינה לבין מונסונגו, וכי התובעים במילא חתמו מול ישראל נדל"ן, שלמעשה היתה פולשת טרייה לנכס. עוד נטען בכתב ההגנה כי התובעים לא ביצעו בדיקות אלמנטריות לגבי הזכויות בקומה, וכי עזריאלי פעלה מיד כשנודע לה על החוזים עם ישראל נדל"ן. למעשה, טענו בקנית כי עזריאלי הצילה אותם מלשלם את שאר התשלומים.

גיא מונסונגוצילום: תומר אפלבאום

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי