הצרות בשרונה מרקט: הדיירים תובעים את גינדי החזקות ב-49 מיליון שקל

דיירי מתחם המגורים בתל אביב הגישו לבית המשפט בקשה לתקן את כתב התביעה, כך שיכלול בין היתר רכב פיצויים בסך 16.5 מיליון שקל

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחם המגורים שרונה של גינדי
צילום: אייל טואג
יעל דראל
יעל דראל

המאבק של דיירי פרויקט המגורים שרונה נגד הפעילות של מתחם שרונה מרקט מחריף: כשנתיים לאחר שהגישו תביעה נגד גינדי החזקות בגין ליקויים שהתגלו במתחם המגורים בת"א כתוצאה מפעילות שוק האוכל, הדיירים הגישו בקשה לתיקון כתב התביעה, שבמסגרתה הם דורשים לחייב את גינדי החזקות בסכום כולל של 49 מיליון שקל. התובעים דורשים להפריד לחלוטין בין המערכות שמשרתות את השוק לבין אלו שמשרתות את בנייני המגורים, וטוענים כי "גינדי גררה את נציגות הדיירים למסע ייסורים וסובבה את חבריה בכחש, תוך שימוש בתחבולות, הטעיות ומצגי שווא וכזבים".

בתביעה המקורית, שהוגשה לבית משפט השלום בעיר באפריל 2016, ציינו הדיירים כי מתחם שרונה מרקט, שפועל בקומת הקרקע של מגדלי המגורים, משתרע על פני שטח של כ-9,000 מ"ר ופועלים בו כ-100 בתי עסק - רובם בתחום המזון. "כשלים ומחדלים חמורים בתכנון וביצוע המתחם גרמו לכך שכל ניקוז הביוב והשמנים של מתחם המרקט מתבצע אל בורות שומן המצויים בחניון התת־קרקעי של מתחם המגורים, אשר אמור להיות מנותק ונפרד לחלוטין מהמרקט", נכתב בתביעה. "בורות אלה תוכננו ובוצעו בקיבולת קטנה מהנדרש ולכן הם עולים על גדותיהם, מציפים את מפלס החניה וגורמים למפגעים חמורים, ריחות קשים והחלקה של הדיירים". התביעה הוגשה נגד חברת הגינדי החזקות ומנהליה, בני משפחת גינדי וחברת שרונה מרקט.

הדיירים טענו עוד כי בהתאם להסכמים שנחתמו בינם לבין גינדי החזקות, על החברה היה למצוא פתרונות למפגעים ולהשלים על חשבונה את התיקונים לפי הנחיות מומחים שנשכרו לשם כך. עם זאת, הדיירים טענו בתביעה כי גינדי התנערה מההסכם וביצעה בפרויקט שינויים מינוריים בלבד, שלא הובילו לשיפור. בשל כך, ובשל העובדה שבאותה עת לא היה לשוק רישיון עסק, הדיירים ביקשו מבית המשפט להורות על הפסקת פעילות המתחם.

שרונה מרקטצילום: אייל טואג

בכתב התביעה המתוקן, שהוגש על ידי עוה"ד צבי פירון, רונן קצף וניר פרץ ממשרד מ.פירון ושות', מבקשים הדיירים מבית המשפט למנוע מגינדי "השתלטות או המשך השתלטות על חלקים ברכוש המשותף". הדיירים אף מבקשים כעת רכיב של פיצוי בסך 16.5 מיליון שקל - בגין כלל ההוצאות, ההפסדים והנזקים שנגרמו להם, לטענתם.

"בראש מעייניה של גינדי עומק ה'שוק' [...] המהווה עבורה נכס מניב ובעל חשיבות כלכלית מהמעלה הראשונה", נכתב בתביעה. "על כן, במשך הזמן, נקטה גינדי במספר פעולות שתכליתן להיטיב עם המרקט, מבקריו ודייריו, וזאת על חשבון פגיעה קשה באיכות חיי הדיירים בבית המשותף, והכל בניגוד להסכמים והוראות הדין".

"דיירי הבית המשותף אשר רכשו מגינדי, בכסף רב (מאוד), דירות בפרויקט יוקרה אשר הבטיח להם 'איכות חיים ברמה הגבוהה ביותר ובמיקום האטרקטיבי ביותר', וסברו כי חלומם התגשם, הקיצו לסיוט מתמשך כך שגם רמת חיים בסיסית לא נמצאה להם... חלומם לדירה בפרויקט יוקרתי בלב תל אביב ולאיכות חיים ברמה הגבוהה ביותר, התנפץ. אף חלומם הצנוע והבסיסי יותר, לזכות באיכות חיים סבירה ולמגורים בבניינים תקינים, לא התגשם כלל וכלל".

מחברת גינדי החזקות נמסר בתגובה: "מדובר בבקשה לתיקון כתב תביעה שהוגשה לביהמ"ש וטרם אושרה. למרות שהבקשה הומצאה לנתבעים רק באופן חלקי, בחרה התובעת לרוץ לתקשורת ולפרסם את דבר הגשת הבקשה והכל ממניעים פסולים שנועדו להפעיל לחץ. הנתבעים יגיבו לבקשה בבית המשפט ולא מעל דפי העיתון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה